Reprezentacja Polski451 – to liczba zawodników we wszystkich ekipach WorldTour, którzy w tym roku będą ścigali się w najlepszych wyścigach na świecie.

Hiszpański portal bicicilismo.com pokusił się o sporządzenie listy zawodników WorldTour z podziałem na ich narodowości. W “pierwszej dywizji” zobaczymy więc 451 kolarzy, którzy pochodzą z 41 krajów.

Polskimi przedstawicielami w tym elitarnym gronie będą: Maciej Bodnar, Paweł Poljański, Rafał Majka (Tinkoff-Saxo), Michał Gołaś, Łukasz Wiśniowski, Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step), Przemysław Niemiec (Lampre-Merida).

 

Lista zawodników w ekipach WorldTour, sporządzona przez bicicilismo.com w oparciu o składy ze strony UCI:

Argentyna 1

  1. ARG RICHEZE Maximiliano Ariel LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA

Australia 26

  1. AUS CLARKE Simon ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  2. AUS DENNIS Rohan BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  3. AUS DOCKER Mitchell ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  4. AUS DURBRIDGE Luke ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  5. AUS EARLE Nathan TEAM SKY (SKY) – GBR
  6. AUS EVANS Cadel BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  7. AUS EWAN Caleb ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  8. AUS FLAKEMORE Campbell BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  9. AUS GERRANS Simon ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  10. AUS HAAS Nathan TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  11. AUS HANSEN Adam LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  12. AUS HAUSSLER Heinrich IAM CYCLING (IAM) – SUI
  13. AUS HAYMAN Mathew ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  14. AUS HEPBURN Michael ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  15. AUS HOWARD Leigh ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  16. AUS HOWSON Damien ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  17. AUS MATTHEWS Michael ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  18. AUS MCCARTHY Jay TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  19. AUS MCCONNELL Daniel TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  20. AUS MEYER Cameron ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  21. AUS PORTE Richie TEAM SKY (SKY) – GBR
  22. AUS RENSHAW Mark ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  23. AUS ROGERS Michael TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  24. AUS SUTHERLAND Rory MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  25. AUS TANNER David IAM CYCLING (IAM) – SUI
  26. AUS WATSON Calvin TREK FACTORY RACING (TFR) – USA

Austria 6

  1. AUT BRANDLE Matthias IAM CYCLING (IAM) – SUI
  2. AUT DENIFL Stefan IAM CYCLING (IAM) – SUI
  3. AUT EISEL Bernhard TEAM SKY (SKY) – GBR
  4. AUT HALLER Marco TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  5. AUT PREIDLER Georg TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  6. AUT ZOIDL Riccardo TREK FACTORY RACING (TFR) – USA

Belgia 51

  1. BEL ARMEE Sander LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  2. BEL BAKELANTS Jan AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  3. BEL BENOOT Tiesj LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  4. BEL BOECKMANS Kris LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  5. BEL BOONEN Tom ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  6. BEL BROECKX Stig LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  7. BEL DE BACKER Bert TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  8. BEL DE BIE Sean LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  9. BEL DE BUYST Jasper LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  10. BEL DE CLERCQ Bart LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  11. BEL DE GENDT Thomas LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  12. BEL DE HAES Kenny LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  13. BEL DE VREESE Laurens ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  14. BEL DE WEERT Kevin TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  15. BEL DEBUSSCHERE Jens LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  16. BEL DEGAND Thomas IAM CYCLING (IAM) – SUI
  17. BEL DEVENYNS Dries IAM CYCLING (IAM) – SUI
  18. BEL DEVOLDER Stijn TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  19. BEL DOCKX Gert LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  20. BEL GILBERT Philippe BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  21. BEL HERMANS Ben BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  22. BEL KEISSE Iljo ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  23. BEL KEUKELEIRE Jens ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  24. BEL LAMPAERT Yves ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  25. BEL LODEWYCK Klaas BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  26. BEL MAES Nikolas ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  27. BEL MEERSMAN Gianni ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  28. BEL MONFORT Maxime LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  29. BEL ROELANDTS Jurgen LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  30. BEL SERRY Pieter ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  31. BEL STEEGMANS Gert TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  32. BEL STUYVEN Jasper TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  33. BEL TEUNS Dylan BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  34. BEL VALLEE Boris LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  35. BEL VAN ASBROECK Tom TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  36. BEL VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  37. BEL VAN DEN BROECK Jurgen LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  38. BEL VAN DER SANDE Tosh LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  39. BEL VAN KEIRSBULCK Guillaume ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  40. BEL VAN SUMMEREN Johan AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  41. BEL VANDENBERGH Stijn ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  42. BEL VANDEWALLE Kristof TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  43. BEL VANENDERT Dennis LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  44. BEL VANENDERT Jelle LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  45. BEL VANGENECHTEN Jonas IAM CYCLING (IAM) – SUI
  46. BEL VANMARCKE Sep TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  47. BEL VERMOTE Julien ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  48. BEL VERVAEKE Louis LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  49. BEL WAEYTENS Zico TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  50. BEL WELLENS Tim LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  51. BEL WYNANTS Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED

Białoruś 3

  1. BLR KIRYIENKA Vasil TEAM SKY (SKY) – GBR
  2. BLR KOSHEVOY Ilia LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  3. BLR SIUTSOU Kanstantsin TEAM SKY (SKY) – GBR

Brazylia 1

  1. BRA FISCHER Murilo Antonio FDJ (FDJ) – FRA

Kanada 4

  1. CAN HESJEDAL Ryder TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  2. CAN HOULE Hugo AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  3. CAN MEIER Christian ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  4. CAN TUFT Svein ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS

Chiny 2

  1. CHN JI Cheng TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  2. CHN XU Gang LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA

Kolumbia 14

  1. COL ACEVEDO COLLE Janier Alexis TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  2. COL ANACONA GOMEZ Winner MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  3. COL ARREDONDO MORENO Julian David TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  4. COL ATAPUMA HURTADO Darwin BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  5. COL BELTRAN SUAREZ Eduard Alexander TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  6. COL BETANCUR GOMEZ Carlos Alberto AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  7. COL CHAVES RUBIO Jhoan Esteban ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  8. COL HENAO GOMEZ Sebastian TEAM SKY (SKY) – GBR
  9. COL HENAO MONTOYA Sergio Luis TEAM SKY (SKY) – GBR
  10. COL LOPEZ MORENO Miguel Angel ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  11. COL QUINTANA ROJAS Dayer Uberney MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  12. COL QUINTANA ROJAS Nairo Alexander MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  13. COL SERPA PEREZ Jose Rodolfo LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  14. COL URAN URAN Rigoberto ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL

Kostaryka 1

  1. CRC AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP

Chorwacja 2

  1. CRO DURASEK Kristijan LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  2. CRO KISERLOVSKI Robert TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS

Republika Czeska 4

  1. CZE KONIG Leopold TEAM SKY (SKY) – GBR
  2. CZE KREUZIGER Roman TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  3. CZE STYBAR Zdenek ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  4. CZE VAKOC Petr ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL

Dania 10

  1. DEN ANDERSEN Michael Valgren TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  2. DEN BAK Lars Ytting LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  3. DEN BRESCHEL Matti TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  4. DEN FUGLSANG Jakob ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  5. DEN HANSEN Jesper TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  6. DEN HANSEN Lasse Norman TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  7. DEN JUUL JENSEN Christopher TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  8. DEN MORKOV Michael TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  9. DEN NIELSEN Magnus Cort ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  10. DEN SÖRENSEN Chris Anker TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS

Hiszpania 35

  1. ESP ANTON HERNANDEZ Igor MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  2. ESP CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  3. ESP CONTADOR VELASCO Alberto TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  4. ESP DE LA CRUZ MELGAREJO David ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  5. ESP ERVITI OLLO Imanol MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  6. ESP FERNANDEZ Ruben MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  7. ESP HERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  8. ESP HERRADA LOPEZ Jesus MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  9. ESP HERRADA LOPEZ José MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  10. ESP INTXAUSTI ELORRIAGA Benat MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  11. ESP IRIZAR ARANBURU Markel TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  12. ESP IZAGUIRRE INSAUSTI Gorka MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  13. ESP IZAGUIRRE INSAUSTI Jon MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  14. ESP LANDA MEANA Mikel ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  15. ESP LASTRAS GARCIA Pablo MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  16. ESP LOBATO DEL VALLE Juan Jose MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  17. ESP LOPEZ GARCIA David TEAM SKY (SKY) – GBR
  18. ESP LOSADA ALGUACIL Alberto TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  19. ESP MORENO BAZAN Javier MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  20. ESP MORENO FERNANDEZ Daniel TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  21. ESP NIEVE ITURALDE Mikel TEAM SKY (SKY) – GBR
  22. ESP PLAZA MOLINA Ruben LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  23. ESP REYNES MIMO Vicente IAM CYCLING (IAM) – SUI
  24. ESP RODRIGUEZ OLIVER Joaquin TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  25. ESP ROJAS GIL Jose Joaquin MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  26. ESP SANCHEZ GIL Luis Leon ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  27. ESP SANZ Enrique MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  28. ESP SOLER Marc MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  29. ESP VALLS FERRI Rafael LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  30. ESP VALVERDE BELMONTE Alejandro MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  31. ESP VENTOSO ALBERDI Francisco José MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  32. ESP VERONA QUINTANILLA Carlos ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  33. ESP VICIOSO ARCOS Angel TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  34. ESP ZANDIO ECHAIDE Xabier TEAM SKY (SKY) – GBR
  35. ESP ZUBELDIA AGIRRE Haimar TREK FACTORY RACING (TFR) – USA

Estonia 2

  1. EST KANGERT Tanel ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  2. EST TAARAMAE Rein ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ

Etiopia 1

  1. ETH GRMAY Tsgabu Gebremaryam LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA

Finlandia 1

  1. FIN VEIKKANEN Jussi FDJ (FDJ) – FRA

Francja 55

  1. FRA ALAPHILIPPE Julian ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  2. FRA BARDET Romain AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  3. FRA BARGUIL Warren TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  4. FRA BERARD Julien AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  5. FRA BONNAFOND Guillaume AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  6. FRA BONNET William FDJ (FDJ) – FRA
  7. FRA BOUCHER David FDJ (FDJ) – FRA
  8. FRA BOUET Maxime ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  9. FRA CHAVANEL Sébastien FDJ (FDJ) – FRA
  10. FRA CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING (IAM) – SUI
  11. FRA CHEREL Mikael AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  12. FRA CHEVRIER Clement IAM CYCLING (IAM) – SUI
  13. FRA COPPEL Jerome IAM CYCLING (IAM) – SUI
  14. FRA COURTEILLE Arnaud FDJ (FDJ) – FRA
  15. FRA DANIEL Maxime AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  16. FRA DELAGE Mickael FDJ (FDJ) – FRA
  17. FRA DEMARE Arnaud FDJ (FDJ) – FRA
  18. FRA DOMONT Axel AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  19. FRA DUMOULIN Samuel AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  20. FRA DUPONT Hubert AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  21. FRA ELISSONDE Kenny FDJ (FDJ) – FRA
  22. FRA GADRET John MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  23. FRA GALLOPIN Tony LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  24. FRA GAUDIN Damien AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  25. FRA GENIEZ Alexandre FDJ (FDJ) – FRA
  26. FRA GESLIN Anthony FDJ (FDJ) – FRA
  27. FRA GOUGEARD Alexis AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  28. FRA JAUREGUI Quentin AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  29. FRA JEANNESSON Arnold FDJ (FDJ) – FRA
  30. FRA KADRI Blel AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  31. FRA LADAGNOUS Matthieu FDJ (FDJ) – FRA
  32. FRA LATOUR Pierre-Roger AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  33. FRA LE BON Johan FDJ (FDJ) – FRA
  34. FRA LE GAC Olivier FDJ (FDJ) – FRA
  35. FRA LECUISINIER Pierre-Henri FDJ (FDJ) – FRA
  36. FRA MANZIN Lorenzo FDJ (FDJ) – FRA
  37. FRA MINARD Sébastien AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  38. FRA MOINARD Amaël BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  39. FRA MONDORY Lloyd AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  40. FRA MOUREY Francis FDJ (FDJ) – FRA
  41. FRA OFFREDO Yoann FDJ (FDJ) – FRA
  42. FRA PERAUD Jean-Christophe AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  43. FRA PICHON Laurent FDJ (FDJ) – FRA
  44. FRA PINEAU Cédric FDJ (FDJ) – FRA
  45. FRA PINEAU Jérôme IAM CYCLING (IAM) – SUI
  46. FRA PINOT Thibaut FDJ (FDJ) – FRA
  47. FRA REZA Kévin FDJ (FDJ) – FRA
  48. FRA RIBLON Christophe AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  49. FRA ROUX Anthony FDJ (FDJ) – FRA
  50. FRA ROY Jérémy FDJ (FDJ) – FRA
  51. FRA SARREAU Marc FDJ (FDJ) – FRA
  52. FRA TURGOT Sébastien AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  53. FRA VAUGRENARD Benoît FDJ (FDJ) – FRA
  54. FRA VICHOT Arthur FDJ (FDJ) – FRA
  55. FRA VUILLERMOZ Alexis AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA

Wielka Brytania 12

  1. GBR BLYTHE Adam ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  2. GBR CAVENDISH Mark ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  3. GBR DOWSETT Alex MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  4. GBR FENN Andrew TEAM SKY (SKY) – GBR
  5. GBR FROOME Christopher TEAM SKY (SKY) – GBR
  6. GBR KENNAUGH Peter TEAM SKY (SKY) – GBR
  7. GBR ROWE Luke TEAM SKY (SKY) – GBR
  8. GBR STANNARD Ian TEAM SKY (SKY) – GBR
  9. GBR SWIFT Ben TEAM SKY (SKY) – GBR
  10. GBR THOMAS Geraint TEAM SKY (SKY) – GBR
  11. GBR YATES Adam ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  12. GBR YATES Simon ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS

Niemcy 18

  1. GER ARNDT Nikias TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  2. GER BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  3. GER DEGENKOLB John TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  4. GER FRÖHLINGER Johannes TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  5. GER GESCHKE Simon TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  6. GER GREIPEL André LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  7. GER GRETSCH Patrick AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  8. GER KITTEL Marcel TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  9. GER KLUGE Roger IAM CYCLING (IAM) – SUI
  10. GER KNEES Christian TEAM SKY (SKY) – GBR
  11. GER MARTENS Paul TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  12. GER MARTIN Tony ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  13. GER SELIG Rudiger TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  14. GER SIEBERG Marcel LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  15. GER SÜTTERLIN Jasha MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  16. GER WAGNER Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  17. GER ZABEL Rick BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  18. GER ZEPUNTKE Ruben TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA

Irlandia 3

  1. IRL DEIGNAN Philip TEAM SKY (SKY) – GBR
  2. IRL MARTIN Daniel TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  3. IRL ROCHE Nicolas TEAM SKY (SKY) – GBR

Włochy 54

  1. ITA AGNOLI Valerio ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  2. ITA ALAFACI Eugenio TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  3. ITA ARU Fabio ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  4. ITA BASSO Ivan TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  5. ITA BENNATI Daniele TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  6. ITA BETTIOL Alberto TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  7. ITA BOARO Manuele TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  8. ITA BONIFAZIO Niccolo LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  9. ITA BONO Matteo LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  10. ITA BRAMBILLA Gianluca ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  11. ITA CAPECCHI Eros MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  12. ITA CARUSO Damiano BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  13. ITA CARUSO Giampaolo TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  14. ITA CATALDO Dario ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  15. ITA CATTANEO Mattia LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  16. ITA CIMOLAI Davide LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  17. ITA COLEDAN Marco TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  18. ITA CONTI Valerio LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  19. ITA DE MARCHI Alessandro BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  20. ITA FELLINE Fabio TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  21. ITA FERRARI Roberto LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  22. ITA FORMOLO Davide TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  23. ITA GUARDINI Andrea ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  24. ITA GUARNIERI Jacopo TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  25. ITA MALACARNE Davide ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  26. ITA MALORI Adriano MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  27. ITA MARANGONI Alan TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  28. ITA MODOLO Sacha LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  29. ITA MONTAGUTI Matteo AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  30. ITA MORI Manuele LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  31. ITA MOSER Moreno TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  32. ITA NIBALI Vincenzo ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  33. ITA NIZZOLO Giacomo TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  34. ITA NOCENTINI Rinaldo AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  35. ITA OSS Daniel BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  36. ITA PAOLINI Luca TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  37. ITA PELUCCHI Matteo IAM CYCLING (IAM) – SUI
  38. ITA POZZATO Filippo LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  39. ITA POZZOVIVO Domenico AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  40. ITA PUCCIO Salvatore TEAM SKY (SKY) – GBR
  41. ITA QUINZIATO Manuel BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  42. ITA ROSA Diego ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  43. ITA SABATINI Fabio ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  44. ITA SANTAROMITA Ivan ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  45. ITA SCARPONI Michele ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  46. ITA SENNI Manuel BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  47. ITA TIRALONGO Paolo ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  48. ITA TOSATTO Matteo TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  49. ITA TRENTIN Matteo ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  50. ITA ULISSI Diego LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  51. ITA VANOTTI Alessandro ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  52. ITA VILLELLA Davide TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  53. ITA VISCONTI Giovanni MOVISTAR TEAM (MOV) – ESP
  54. ITA VIVIANI Elia TEAM SKY (SKY) – GBR

Japonia 1

  1. JPN BEPPU Fumiyuki TREK FACTORY RACING (TFR) – USA

Kazachstan 9

  1. KAZ AYAZBAYEV Maxat ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  2. KAZ DYACHENKO Alexsandr ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  3. KAZ FOMINYKH Daniil ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  4. KAZ GRUZDEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  5. KAZ KAMYSHEV Arman ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  6. KAZ KOZHATAYEV Bakhtiyar ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  7. KAZ LUTSENKO Alexey ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  8. KAZ TLEUBAYEV Ruslan ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  9. KAZ ZEITS Andrey ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ

Łotwa 2

  1. LAT SARAMOTINS Aleksejs IAM CYCLING (IAM) – SUI
  2. LAT SMUKULIS Gatis TEAM KATUSHA (KAT) – RUS

Litwa 2

  1. LTU BAGDONAS Gediminas AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  2. LTU NAVARDAUSKAS Ramunas TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA

Luksemburg 5

  1. LUX DIDIER Laurent TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  2. LUX DRUCKER Jean-Pierre BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  3. LUX GASTAUER Ben AG2R LA MONDIALE (ALM) – FRA
  4. LUX JUNGELS Bob TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  5. LUX SCHLECK Frank TREK FACTORY RACING (TFR) – USA

Holandia 39

  1. NED BOOM Lars ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  2. NED CLEMENT Stef IAM CYCLING (IAM) – SUI
  3. NED CURVERS Roy TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  4. NED DE KORT Koen TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  5. NED DUMOULIN Tom TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  6. NED FLENS Rick TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  7. NED GESINK Robert TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  8. NED GOOS Marc TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  9. NED HOFLAND Moreno TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  10. NED KEIZER Martijn TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  11. NED KELDERMAN Wilco TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  12. NED KRUIJSWIJK Steven TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  13. NED LANGEVELD Sebastian TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  14. NED LEEZER Thomas TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  15. NED LIGTHART Pim LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  16. NED LINDEMAN Bertjan TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  17. NED MARKUS Barry TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  18. NED MOLLEMA Bauke TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  19. NED MOURIS Jens ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  20. NED OLIVIER Daan TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  21. NED POELS Wouter TEAM SKY (SKY) – GBR
  22. NED SINKELDAM Ramon TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  23. NED SLAGTER Tom Jelte TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  24. NED STAMSNIJDER Tom TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  25. NED TANKINK Bram TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  26. NED TEN DAM Laurens TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  27. NED TERPSTRA Niki ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  28. NED TEUNISSEN Mike TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  29. NED TIMMER Albert TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  30. NED TJALLINGII Maarten TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  31. NED VAN BAARLE Dylan TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  32. NED VAN DER HAAR Lars TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  33. NED VAN DER LIJKE Nick TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  34. NED VAN EMDEN Jos TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  35. NED VAN POPPEL Boy TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  36. NED VAN POPPEL Danny TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  37. NED VEELERS Tom TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  38. NED WEENING Pieter ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  39. NED WESTRA Lieuwe ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ

Norwegia 5

  1. NOR BYSTRØM Sven Erik TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  2. NOR ENGER Sondre Holst IAM CYCLING (IAM) – SUI
  3. NOR KRISTOFF Alexander TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  4. NOR NORDHAUG Lars Petter TEAM SKY (SKY) – GBR
  5. NOR SKJERPING Kristoffer TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA

Nowa Zelandia 6

  1. NZL BAUER Jack TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  2. NZL BENNETT George TEAM LOTTO NL – JUMBO (TLJ) – NED
  3. NZL BEWLEY Sam ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  4. NZL HENDERSON Greg LOTTO SOUDAL (LTS) – BEL
  5. NZL ROULSTON Hayden TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  6. NZL SERGENT Jesse TREK FACTORY RACING (TFR) – USA

Polska 7

  1. POL BODNAR Maciej TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  2. POL GOLAS Michal ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  3. POL KWIATKOWSKI Michal ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  4. POL MAJKA Rafal TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  5. POL NIEMIEC Przemyslaw LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  6. POL POLJANSKI Pawel TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  7. POL WISNIOWSKI Lukasz ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL

Portugalia 8

  1. POR CARDOSO Andre Fernando S. Martins TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  2. POR FARIA DA COSTA Mario Jorge LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  3. POR FARIA DA COSTA Rui Alberto LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  4. POR MACHADO Tiago TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  5. POR MOREIRA PAULINHO Sergio Miguel TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  6. POR PIRES Bruno TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  7. POR SANTOS SIMOES OLIVEIRA Nelson Filipe LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  8. POR SILVESTRE Fabio TREK FACTORY RACING (TFR) – USA

Republika Południowej Afryki 1

  1. RSA IMPEY Daryl ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS

Rosja 14

  1. RUS BELKOV Maxim TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  2. RUS BRUTT Pavel TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  3. RUS CHERNETSKI Sergei TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  4. RUS KOCHETKOV Pavel TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  5. RUS KUZNETSOV Viacheslav TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  6. RUS LAGUTIN Sergey TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  7. RUS PETROV Evgeny TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  8. RUS PORSEV Alexander TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  9. RUS ROVNY Ivan TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  10. RUS SILIN Egor TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  11. RUS TCATEVICH Aleksei TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  12. RUS TROFIMOV Yury TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  13. RUS VOROBYEV Anton TEAM KATUSHA (KAT) – RUS
  14. RUS ZAKARIN Ilnur TEAM KATUSHA (KAT) – RUS

Słowenia 7

  1. SLO BOZIC Borut ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  2. SLO KOREN Kristijan TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  3. SLO MEZGEC Luka TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  4. SLO MOHORIC Matej TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  5. SLO PIBERNIK Luka LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  6. SLO POLANC Jan LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA
  7. SLO SPILAK Simon TEAM KATUSHA (KAT) – RUS

Szwajcaria 19

  1. SUI ALBASINI Michael ORICA GreenEDGE (OGE) – AUS
  2. SUI AREGGER Marcel IAM CYCLING (IAM) – SUI
  3. SUI CANCELLARA Fabian TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  4. SUI DILLIER Silvan BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  5. SUI ELMIGER Martin IAM CYCLING (IAM) – SUI
  6. SUI FRANK Mathias IAM CYCLING (IAM) – SUI
  7. SUI FUMEAUX Jonathan IAM CYCLING (IAM) – SUI
  8. SUI HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING (IAM) – SUI
  9. SUI KUENG Stefan BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  10. SUI LANG Pirmin IAM CYCLING (IAM) – SUI
  11. SUI MORABITO Steve FDJ (FDJ) – FRA
  12. SUI PELLAUD Simon IAM CYCLING (IAM) – SUI
  13. SUI RAST Grégory TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  14. SUI REICHENBACH Sébastien IAM CYCLING (IAM) – SUI
  15. SUI SCHÄR Michael BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  16. SUI SCHELLING Patrick IAM CYCLING (IAM) – SUI
  17. SUI WYSS Danilo BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  18. SUI WYSS Marcel IAM CYCLING (IAM) – SUI
  19. SUI ZAUGG Oliver TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS

Słowacja 5

  1. SVK KOLÁR Michal TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  2. SVK SAGAN Juraj TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  3. SVK SAGAN Peter TINKOFF – SAXO (TCS) – RUS
  4. SVK VELITS Martin ETIXX – QUICK STEP (EQS) – BEL
  5. SVK VELITS Peter BMC RACING TEAM (BMC) – USA

Szwecja 2

  1. SWE LUDVIGSSON Fredrik TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  2. SWE LUDVIGSSON Tobias TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER

Taipei 1

  1. TPE FENG Chun Kai LAMPRE – MERIDA (LAM) – ITA

Ukraina 2

  1. UKR GRIVKO Andriy ASTANA PRO TEAM (AST) – KAZ
  2. UKR POPOVYCH Yaroslav TREK FACTORY RACING (TFR) – USA

Stany Zjednoczone 20

  1. USA BOOKWALTER Brent BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  2. USA BOSWELL Ian TEAM SKY (SKY) – GBR
  3. USA BROWN Nathan TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  4. USA BUSCHE Matthew TREK FACTORY RACING (TFR) – USA
  5. USA CRADDOCK Lawson TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  6. USA DANIELSON Thomas TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  7. USA DOMBROWSKI Joseph Lloyd TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  8. USA FAIRLY Caleb TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  9. USA HAGA Chad TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  10. USA HOWES Alex TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  11. USA JONES Carter TEAM GIANT – ALPECIN (TGA) – GER
  12. USA KING Benjamin TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  13. USA KING Edward TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  14. USA PATE Danny TEAM SKY (SKY) – GBR
  15. USA PHINNEY Taylor BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  16. USA ROSSKOPF Joseph BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  17. USA STETINA Peter BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  18. USA TALANSKY Andrew TEAM CANNONDALE – GARMIN (TCG) – USA
  19. USA VAN GARDEREN Tejay BMC RACING TEAM (BMC) – USA
  20. USA WARBASSE Lawrence IAM CYCLING (IAM) – SUI