ActiveJet TeamZaledwie kilka tygodni zostało do rozpoczęcia sezonu 2015. Grudzień jest okresem pierwszych poważnych treningów, które mają na celu jak najlepsze przygotowanie do pierwszych startów. Zawodnicy ActiveJet trenują pod pilnym okiem Jakuba Pieniążka.

Od kilku dni na Majorce do sezonu przygotowuje się Paweł Franczak , a także dwóch zawodników, którzy do nas dołączą oficjalnie 1 stycznia czyli Kamil Gradek i Paweł Bernas. Pierwsze starty mamy zaplanowane pod koniec stycznia, więc część ekipy musi być w pełni przygotowana już w tym okresie – powiedział trener ActiveJet Team.

W cieplejszym od polskiego klimacie przygotowują się także Hiszpanie – Jesus Ezquerra, Mario Gonzalez i David Muntaner, dla którego priorytetem w pierwszej części sezonu będą występy na torze. W Hiszpanii przebywa także Arkadiusz Owsian, który trenuje w okolicach Calpe.

Oczywiście pracujemy nad podstawową bazą kilometrów, lecz poza tym wprowadzamy nowe elementy do treningu, jak np. specyficzne ćwiczenia z obciążeniami maksymalnymi na siłowni. Mamy tez sporo czasu na kontakt personalny i dokładne opracowanie planu treningowego na pierwsza część sezonu.

Pogoda jak na razie dopisuje i w tym tygodniu postaramy się spędzić na rowerze około 20 godzin plus 2 dni zajęć na siłowni. Jesteśmy już po pierwszych testach terenowych wyznaczających “status” wytrenowania zawodników. Poziom wytrenowania bazowego aerobowego jest lepszy niż w tamtym sezonie w tym samym okresie, więc jesteśmy zadowoleni. W zależności od ustalonego planu, część zawodników wróci do Polski na święta, a część zostaje aż do stycznia. Pierwsze oficjalne teamowe zgrupowanie zaczniemy 9 stycznia – dodał Jakub Pieniążek.

Źródło + foto: ActiveJet Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments