Karol DomagalskiKarol Domagalski po trzech latach spędzonych w Caja Rural-RGA był zmuszony poszukać swojej drużyny. Wybór padł na brytyjską ekipę kontynentalną Team Raleigh.

Wychowanek WLKS Krakus kilka ostatnich lat spędził w hiszpańskich ekipach. Najpierw było to Azysa – Conor WRC, a później amatorski odpowiednik Caja Rural. W 2011 roku zanotował aż dziewięć zwycięstw, co zaowocowało zawodowym kontraktem od sezonu 2012. W minionym sezonie Karol miał okazję po raz pierwszy zmierzyć się z trudami Wielkiego Touru. Młody zawodnik dzielnie przejechał Vuelta a Espana i takie doświadczenie zapewne zaowocuje w przyszłości.

Niestety Domagalski nie dostał szansy na kontynuowanie swojej kariery w Hiszpanii i musiał poszukać innej drużyny. Cała sprawa rozgrywała się dość późno i nie udało się znaleźć miejsca w gronie drużyn Pro Continental. Jak sam mówi: „Czasami trzeba zrobić jeden krok w tył, żeby potem zdobić dwa w przód. Oby to się sprawdziło i w moim przypadku! Drużyna, do której trafiłem może i jest ”tylko” kontynentalna, ale za to da mi coś, czego bardzo brakowało mi przez ostatnie trzy sezony. W ekipie będę liderem i właśnie to mnie przekonało. Do tego odpowiadający mi kalendarz z wyścigami UCI.”

Oprócz Polaka kontrakt podpisał także fiński sprinter Matti Manninen, który na mistrzostwach Europy wywalczył piąte miejsce w kategorii orlików. Do składu dołączył także zawodnik z RPA – Calvin Beneke, zawodnik o bardzo „kolarskim” nazwisku. Miłość do kolarstwa zaszczepili w nim zapewne ojciec Gary i wujek Mark.

Jeśli chodzi o brytyjski zaciąg to w czerwono-czarnej koszulce zaprezentują się między innymi: Steve Lampier i Sam Lowe. Lowe w 2012 roku był mistrzem kraju w kategorii juniorów.

W sezonie 2014 kolarze Team Raleigh ścigali się między innymi w Tour Méditerranéen, Tour de Haut Var, Paris-Camembert czy Tour of Britain. Miejmy nadzieję, że przyszłoroczny kalendarz będzie obfitował w jeszcze więcej prestiżowych wyścigów.

Karolowi życzymy powodzenia w nowej drużynie i spełnienia jego kolarskich marzeń!

Skład Team Raleigh na sezon 2015:

Calvin Beneke ( z Europcar SA)
Karol Domagalski ( z Caja Rural)
Andy Hawdon ( z KTM)
Morgan Kniesky
Steve Lampier ( z Giordana Racing)
Sam Lowe ( z Amicale Cycliste Bisontine)
Matti Manninen ( z Team Bliz-Merida)
Brad Morgan ( z Giordana Racing)
Evan Oliphant
George Pym ( z Starley Primal)
Liam Stones
Ian Wilkinson

 

@ArekWaluga77

Foto:Artur Machnik

Poprzedni artykułPrzyjdź do Bike Atelier i wykręć nagrody w wyścigu na trenażerach!
Następny artykułBardiani-CSF zamknęła skład na przyszły sezon
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
jarecki
jarecki

Wiadomosc odkurzona.