bardianiWłoska kontynentalna drużyna Bardiani – CSF zamknęła skład na 2015 rok. W zielonych barwach będzie jeździło szesnastu kolarzy, których średnia wieku wynosi niecałe 25 lat.

Na stronie internetowej ekipy czytamy, że jej misja nie ulega zmianie. Priorytetem nadal będzie rozwijanie młodych włoskich talentów, występowanie w najważniejszych włoskich wyścigach oraz przyjmowanie zaproszeń na prestiżowe zagraniczne wyścigi w celu skonfrontowania umiejętności kolarzy Bardiani z najlepszymi.

“Zieloni” rozpoczną sezon obozem treningowym we Fiuggi (od 16 do 20 grudnia), a kolejne dwa zgrupowania odbędą się w styczniu i na początku lutego w Toskanii. Pierwsze starty czekają ich już w lutym w wyścigach: Tour of Qatar, GP Costa degli Etruschi i Dubai Tour. A wcześniej Enrico Battagliin wraz z Reprezentacją Włoch pojedzie do Argentyny na wyścig Tour de San Luis (19 stycznia).

Skład Bardiani-CSF na sezon 2015: Simone Andreetta, Enrico Barbin, Enrico Battaglin, Manuel Bongiorno, Nicola Boem, Sonny Colbrelli, Luca Chirico, Andrea Manfredi, Andrea Piechele, Stefano Pirazzi, Paolo Simion, Luca Sterbini, Simone Sterbini, Nicola Ruffoni, Alessandro Tonelli, Edoardo Zardini.

Foto: Bardiani-CSF

Marta Wiśniewska