https://twitter.com/myltdl

Enrico Barbin nie otrzymał propozycji przedłużenia kontrakt z Bardiani-CSF. 29-letni włoski kolarz tym samym zakończył karierę.

Barbin spędził w zawodowym peletonie 7 sezonów. Od 2012 roku, czyli przez całą karierę był kolarzem grupy Bardiani. W profesjonalnej karierze sięgnął po jedno zwycięstwo. W 2017 roku był najszybszy na finiszu 6. etapu Tour de Langkawi. Pięciokrotnie stanął na starcie Giro d’Italia. W 2014, 2017 i 2018 roku ukończył wyścig. Najlepszy wynik uzyskał w ostatnim starcie, zajmując 94. miejsce w klasyfikacji generalnej. Jeździł aktywnie i dzięki temu kilkukrotnie uplasował się w drugiej dziesiątce na etapach. Również pięciokrotnie wystartował w Il Lombardia i Milano-San Remo.

Ostatni sezon nie był udany dla włoskiego kolarza, który nie ukończył wielu wyścigów.

Nie trenuję od kilku miesięcy. Moja przygoda z uprawianiem kolarstwem się zakończyła. Nie tak jak chciałbym i nie z mojego wyboru, ale po moim najgorszym sezonie z powodu problemów zdrowotnych. Po Giro miałem przerwę z powodu infekcji, która sprawiła mi wiele problemów. Wróciłem do wyścigów dopiero pod koniec roku i byłem w słabej formie. Mam wiele wspaniałych wspomnień z tych 7 lat. Z nadzieją patrzę w przyszłość i chciałbym znaleźć pracę w kolarstwie

– przyznał Enrico Barbin w rozmowie z Tuttobiciweb.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments