fot. PETRONAS Le Tour de Langkawi 2020

Kolejny talent opuszcza ekipę Androni Giocattoli. Tym razem na zmianę barw zdecydował się Kevin Rivera, który podpisał dwuletnią umowę z Bardiani – CSF.

Przez ostatnie 4 sezony, Rivera starał się jak najlepiej rozwinąć pod okiem Gianniego Savio, znanego z ogromnych umiejętności wyłapywania wielkich talentów. Młody Kostarykanin w tym czasie zdołał zanotować kilka bardzo solidnych wyników. W wieku 22 lat, Rivera ma na swoim koncie m.in. wygrany wyścig Sibiu Cycling Tour, królewski etap Tour de Langkawi czy też 9. miejsce w Milano – Torino. Teraz młody kolarz z Ameryki Środkowej rozpoczął poszukiwanie nowych wyzwań, podpisując umowę z Bardiani – CSF.

Co ciekawe, jedna z bardziej znanych ekip rodem z Włoch, po raz pierwszy od kilku lat zdecydowała się na zakontraktowanie zawodnika spoza Italii. Ostatni raz zdarzyło się to w 2009 roku, kiedy do ówczesnego zespołu CSF – Navigare trafili Ruben Bongiorno oraz… Mauro i Maximiliano Richeze.

Cieszę się, że w kolejnych dwóch latach będę mógł szukać nowych wyzwań w nowym zespole i z nowymi towarzyszami. To będzie niezwykle istotny okres dla mojego rozwoju. Celem, co oczywiste, jest wyciągnięcie zespołu jak najwyżej w hierarchii i sprawdzenie się w Giro d’Italia, do czego nie miałem jeszcze możliwości

– czytamy w oficjalnym komunikacie ekipy i zawodnika.

Co ciekawe, wiele mówiło się o tym, że Rivera ma pojawić się na starcie Giro d’Italia 2020. Niestety teraz wszystko wskazuje na to, że solidnego górala może zabraknąć w składzie Androni Giocattoli na Wielki Tour.

Poprzedni artykułMazowsze Serce Polski Team stanie do walki o tytuł Drużynowego Mistrza Polski
Następny artykułEnric Mas wytyka błędy Jumbo – Visma
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments