Trzech kolarzy drużyny Androni Giocattoli odniosło obrażenia w wyniku zderzenia z samochodem podczas treningu w Benidormie w Hiszpanii. Jeden z nich odbił się od przedniej szyby pojazdu i zranił się w szyję. 

Do wypadku doszło w piątek. Zarejestrowana we Włoszech drużyna, która od przyszłego sezonu będzie nazywała się Drone Hopper Androni Giocattoli, poinformowała, że Brandon Rojas, Juan Diego Alba oraz Marti Vigo uczestniczyli w wypadku z samochodem, który chciał włączyć się do ruchu.

19-letni Rojas doznał przecięcia skóry na szyi oraz kontuzji prawego kolana. Kolarz odbił się od przedniej szyby samochodu. Drużyna określiła kolizję jako „bardzo niebezpieczną i nie do uniknięcia”. Rojas został zabrany do szpitala, ale badania nie wykazały żadnych złamań. Niezbędne było jednak założenie szwów na szyi i pozostawienie go na obserwacji w szpitalu. Przez kilka kolejnych dni będzie musiał odpocząć od roweru.

Alba i Vigo mieli najwięcej szczęścia, ponieważ doznali tylko kilku zadrapań.

Drużyna Deceuninck-Quick Step także przebywa w tej okolicy, a konkretnie w doskonale znanym wszystkim pasjonatom kolarstwa Calpe. Niestety podopiecznym Patricka Lefevere’a również przydarzył się wypadek, choć jego okoliczności nie są znany. Remi Cavagna doznał złamania pierwszego kręgu w odcinku krzyżowo-lędźwiowym, natomiast Mauri Vansevenant, który także uczestniczył w tym zdarzeniu, złamał palec. Francuz, który wygrał etap jazdy na czas podczas tegorocznego Tour de Pologne przejdzie w poniedziałek operację w szpitalu w Walencji, zaś Belg wrócił do Belgii i tam będzie leczony.

Poprzedni artykułPascal Ackermann rozpocznie sezon podczas Challenge Mallorca
Następny artykułLennard Kämna ma powrócić do ścigania podczas Saudi Tour 2022
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments