Trwa czeski wyścig Gracia, w którym rywalizuje kilkanaście polskich zawodniczek. Na sobotnim odcinku ze startu wspólnego Olga Wankiewicz uplasowała się na wysokiej, trzeciej pozycji.

Po porannej czasówce, zawodniczki przystąpiły do etapu wspólnego w okolicach Bohuminu. Trasa mierzyła niewiele ponad 70 kilometrów i była praktycznie całkowicie płaska, przez co sprzyjała najszybszym zawodniczkom w stawce.

Na mecie obyło się bez zaskoczeń – o zwycięstwo w Bohuminie walczyły najszybsze zawodniczki w stawce. W sprincie z dużej grupy zwyciężyła Emma Jeffers, reprezentująca ekipę Liv AlUla Jayco Women’s Continental Team, w której dyrektorem sportowym jest Przemysław Kasperkiewicz.

Nie był to jedyny polski akcent na podium dzisiejszego etapu. Trzecie miejsce zajęła bowiem Olga Wankiewicz z MAT ATOM Deweloper Wrocław. Między Polką a Brytyjką uplasowała się Mirre Knaven z AG Insurance – Soudal NXTG.

Przed ostatnim etapem, w klasyfikacji generalnej prowadzi Corinna Lechner z Wheel Divas. Niemka ma ponad 30 sekund przewagi nad drugą dziś Mirre Knaven, a na dalszych miejscach plasują się Urska Zigart z Liv AlUla Jayco Women’s Continental Team. 15. miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Olga Wankiewicz.

Do końca rywalizacji pozostał etap w okoliach miejscowości Orlova.

Wyniki 4. etapu Gracia Orlova 2024:

Results powered by FirstCycling.com

Poprzedni artykułMedia: Florian Vermeersch blisko transferu do UAE Team Emirates
Następny artykułGiro d’Italia 2024: Kontuzjowany Max Poole nie zdąży wrócić na wyścig