Polscy rowerzyści nie muszą zapadać w sen zimowy. Zamiast tego mogą wystartować w Klasykach Bike Atelier i Tour de Bike Atelier, czyli wyścigach na trenażerach legendarnymi trasami. Będą je mogli śledzić na dużym wyświetlaczu i powalczyć o cenne nagrody. Finał pierwszych zawodów odbędzie się 13 grudnia w sklepie Bike Atelier w Częstochowie.

Tej zimy w 9 sklepach rowerowych Bike Atelier odbędzie się wyścig na trenażerach podłączonych do wyświetlacza. Wirtualny będzie jedynie obraz pokonywanej trasy. Emocje, litry potu i moc generowana przez  kolarzy-amatorów przypomną te z najsłynniejszych wyścigów. Uczestnicy Klasyków Bike Atelier oraz Tour de Bike Atelier mogą przypiąć do profesjonalnego sprzętu własny rower szosowy bądź skorzystać z roweru przygotowanego przez organizatorów i wykręcić najlepszy czas przejazdu odcinka legendarnej trasy. Rywalizacja będzie się toczyć w ramach pojedynczych wyścigów – Klasyków Bike Atelier (Częstochowa, Wrocław, Lubin, Warszawa) – oraz wyścigów na Górnym Śląsku i w Zagłębiu wchodzących w skład cyklu Tour de Bike Atelier.

tour

Sobotni finał każdego wyścigu poprzedzą eliminacje, które zostaną przeprowadzone w środę i czwartek w godzinach pracy danego sklepu z sieci Bike Atelier. Nie są konieczne zapisy, wystarczy przyjść w tych dniach do sklepu i przejechać przygotowaną przez organizatorów trasę. W finale wystartuje osiem osób z najlepszymi czasami przejazdu. W decydującej rozgrywce kolarze będą startować jeden po drugim, a dany finał wygra ten, kto pokona trasę najszybciej. Dodatkowo osoby biorące udział w Tour de Bike Atelier mogą walczyć w klasyfikacji generalnej tego cyklu, której rozstrzygnięcie nastąpi 14 lutego w Tychach. Będzie w niej brana pod uwagę suma punktów przyznawanych za trzy najlepsze wyniki danego uczestnika, który wziął udział w co najmniej trzech etapach Touru. – Zapraszam wszystkich zakręconych na punkcie roweru. Dotychczasowe dwie edycje naszych zawodów sprawdziły się zarówno jako odskocznia od nudnych zimowych treningów, jak również zacięta rywalizacja na bardzo wysokim poziomie – mówi Aleksander Zając, menedżer sieci profesjonalnych sklepów rowerowych Bike Atelier, kolarz-amator. Na uczestników wyścigów czekają cenne nagrody, m.in. trenażer Elite Novo Force, kierownica Controltech Razor Edge Carbon, opony szosowe Maxxis, kamizelka softshell Merida czy roczna prenumerata czasopisma „bikeBoard”.

Wirtualne kilometry procentują

– Start w takich zawodach jest dla mnie okazją, żeby sprawdzić, jak przebiegają moje przygotowania do sezonu – przyznał Tomasz Kostecki, uczestnik ostatniej edycji Tour de Bike Atelier. To tylko jeden ze sposobów podejścia do wyścigów na trenażerach. – Startuję dla frajdy i zabawy. Cieszę się z kolejnych wyzwań i możliwości poznania nowych osób, które kręci kolarstwo – powiedział Mirosław Bortel. Przez dwa lata nie opuścił on ani jednego etapu TdBA, a jego wytrwałość przyniosła efekty w finale ubiegłorocznej edycji. Dzięki stałej poprawie zajął w nim trzecie miejsce, najlepsze w dotychczasowych startach. Nie tylko jemu wielką satysfakcję sprawia jazda legendarnymi trasami i obserwowanie ich na wyświetlaczu. – Wszystkim uczestników należy się szacunek, bo trasy zmagań w Bike Atelier to trasy wielkich tourów i znanych wyścigów – podkreśla Bortel. W dwóch dotychczasowych edycjach TdBA najlepiej radził sobie z nimi Michał Ficek. O tym, że nie był on przypadkowym zwycięzcą, świadczą jego pozostałe sukcesy, m.in. wygrana w 24-godzinnym maratonie Mazovia czy 4. miejsce w Wyszechradzkim Rajdzie Kolarskim. – Jestem bardzo zadowolony z obrony tytułu i swojej dyspozycji. Organizacyjnie wszystko było dopięte na ostatni guzik – podsumował ostatnią edycję Touru Michał Ficek.

klasyk

Organizatorzy wyścigów na trenażerach zachęcają do startu nie tylko tych, którzy zamierzają walczyć o zwycięstwo. – Żeby pierwsze wiosenne wyjście na rower nie było zbyt bolesne, warto dobrze przepracować zimę. Będzie to procentować przez cały rok. W kiepską zimową pogodę, gdy szybko zapada zmierzch, trenażer bywa najlepszym rozwiązaniem – uważa Dariusz Leśniewski, kierownik sklepu Bike Atelier w Dąbrowie Górniczej.

Wyznawcy Pantaniego

Urozmaicenie treningu to nie jedyny powód, dla którego warto się ścigać na trenażerach. – Każdemu miłośnikowi kolarstwa życzę, żeby choć raz spróbował
swoich sił na legendarnych odcinkach znanych z Tour de France czy Giro d’Italia. Pierwszym krokiem ku temu może być udział w naszych wyścigach – mówi Aleksander Zając. – Startujący w Klasykach Bike Atelier i Tour de Bike Atelier poczują to samo pieczenie w łydkach, które na słynnych podjazdach mogą czuć wielcy mistrzowie – podkreśla. On także jest pełen uznania dla wszystkich uczestników zmagań na trenażerach. – W naszych wyścigach kierujemy się słynnym zdaniem Marco Pantaniego: „nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem” – przyznaje z uśmiechem.

Rzeczywiste warunki jazdy znanymi trasami pozwalają odwzorować profesjonalne trenażery Elite. Sprzęt używany przez czołowe grupy kolarskie świata umożliwia także śledzenie na bieżąco parametrów treningu. Wykorzystywana w Klasykach Bike Atelier oraz Tour de Bike Atelier wersja Elite Real Axiom zapewnia dodatkowo wierny obraz słynnych tras przedstawiany na dużym wyświetlaczu. Organizatorzy wyścigu przygotowali dla uczestników krótkie odcinki, których przejechanie powinno zająć ok. 20 minut. – Wybraliśmy fragmenty tras najbardziej legendarnych wyścigów na świecie. Dystans nie będzie zbyt długi, dlatego jeśli ktoś myśli o zwycięstwie, powinien dać z siebie wszystko, czyli „iść w trupa” – zapowiada Aleksander Zając. – Równie dobrze można jednak postawić na dobrą zabawę i jechać własnym tempem – dodaje. Szczegółowe informacje dotyczące Klasyków Bike Atelier oraz Tour de Bike Atelier i regulamin wyścigów znajdują się na www.bikeatelier.pl; www.bikeatelier.pl.

Partnerami wyścigów są:
Shimano Polska, dystrybutor trenażerów Elite, a także Merida Polska, dystrybutor jednej z czołowych marek rowerów na świecie oraz m.in. opon Maxxis. Patronem medialnymi Klasyków Bike Atelier oraz Tour de Bike Atelier jest magazyn rowerowy „bikeBoard”.

***

Trasa Klasyków Bike Atelier 2014/2015:

Bike Atelier Częstochowa: eliminacje 10 i 11 grudnia w godz. pracy sklepu,
finał 13 grudnia od 10.00 do 14.00, al. Wolności 68, 42-200 Częstochowa

Bike Atelier Wrocław: eliminacje 17 i 18 grudnia w godz. pracy sklepu, finał
20 grudnia od 10.00 do 14.00, ul. Szybka 3b/1, 50-421 Wrocław

Bike Atelier Lubin: eliminacje 18 i 19 lutego w godz. pracy sklepu, finał 21
lutego od 10.00 do 14.00, ul. Jana Pawła II 60 , 59-300 Lubin

Bike Atelier Warszawa: eliminacje 25 i 26 lutego w godz. pracy sklepu, finał
28 lutego od 10.00 do 14.00, ul. Herbsta 1, 02-784 Warszawa.

Trasa Tour de Bike Atelier 2015

1 etap – Bike Atelier Gliwice: eliminacje 14 i 15 stycznia w godz. pracy
sklepu, finał 17 stycznia od 10.00 do 14.00, ul. Dolnych Wałów 13, 44-100
Gliwice

2 etap – Bike Atelier Dąbrowa Górnicza: eliminacje 21 i 22 stycznia w godz.
pracy sklepu, finał 24 stycznia od 10.00 do 14.00, al. Piłsudskiego 34/643,
41-303 Dąbrowa Górnicza

3 etap – Bike Atelier Sosnowiec: eliminacje 28 i 29 stycznia w godz. pracy
sklepu, finał 31 stycznia od 10.00 do 14.00, ul. 3 Maja 1, 41-200 Sosnowiec

4 etap – Bike Atelier Katowice: eliminacje 4 i 5 lutego w godz. pracy
sklepu, finał 7 lutego od 10.00 do 14.00, ul. Sokolska 27, 40-086 Katowice

5 etap – Bike Atelier Tychy, eliminacje 11 i 12 lutego w godz. pracy sklepu,
finał 14 lutego od 10.00 do 14.00, al. Piłsudskiego 19F, 43-109 Tychy.

 

Informacja Prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments