Damiano CunegoDamiano Cunego rozpoczyna nowy rozdział w swojej karierze. Włoch po wielu latach opuścił szeregi Lampre-Merida.

“Mały Książę” w przyszłym roku będzie reprezentował barwy pro-kontynentalnej ekipy Nippo-Vini Fantini-De Rosa. “Wszystko jest nowe i temu transferowi towarzyszą wielkie emocje. Mam nadzieję, że będzie to silny bodziec dla mojej kariery”, powiedział dla La Gazzetta dello Sport.

Zwycięzca Giro d’Italia 2004 jest przekonany, że zmiana barw klubowych pozytywnie przełoży się na jego formę. “Ostatnie dwa lata były najtrudniejsze w mojej karierze i nie mogłem niczego zdobyć. Teraz mam wielką szansę. Myślę, że w nowej drużynie będę mógł wykorzystać swoje doświadczenie, by zdobywać zwycięstwa w prestiżowych wyścigach. Morale z pewnością są bardzo duże, zwłaszcza po tym jak przyjęło mnie nowe kierownictwo”, dodał.

Cunego planuje przygotowanie dwóch szczytów formy. “Pierwszy będzie obowiązywał od kwietnia do czerwca, a drugi od września do października”. W tych okresach 33-letni zawodnik chciałby dobrze spisać się w Giro (jeśli jego team dostanie zaproszenie), a pod koniec sezonu poważnie myśli o Mistrzostwach Świata w Richmond. “Powoli trzeba już o tym myśleć. Nauczyłem się planować wszystko krok po kroku, bo w ciągu ostatnich lat spotkało mnie wiele rozczarowań. Jeśli selekcjoner mnie zauważy, to będzie coś wspaniałego”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa