diego ulissiSprawa Diego Ulissiego może rozwiązać się już pod koniec grudnia. Zawodnik Lampre-Merida jest tymczasowo zawieszony.

25-latek uzyskał pozytywny wynik testu dopingowego na salbutamol. Międzynarodowa Unia Kolarska podała, że po 11. etapie Giro d’Italia Ulissi miał 1900 ng/ml substancji we krwi, podczas gdy dozwolony limit wynosi 1000 ng/ml. Przez wiele miesięcy w jego sprawie nic się nie działo, dlatego w sierpniu został odwieszony w prawach zawodnika przez włoską ekipę. Dzięki temu mógł wystąpić w Coppa Bernnochi, ale urzędnicy ze Szwajcarii szybko przypomnieli sobie o przypadku Ulissiego i wszczęli wobec niego postępowanie dyscyplinarne. Przez te działanie ponownie został zawieszony…

Dziś portal Tuttobiciweb podał, że dwukrotny triumfator etapowy na tegorocznym wyścigu Dookoła Włoch ma stawić się przed komisją dyscyplinarną UCI w dniu 23 grudnia w celu wyjaśnienia jego przypadku. Wówczas okaże się, czy potrzebne będą kolejne przesłuchania lub sprawa zostanie rozstrzygnięta na miejscu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa