Fabian WegmannEkipa Team Cult Energy zatrudniła doświadczonego Fabiana Wegmanna, a Cannondale Pro Cycling wzmocni Joe Dombrowski.

Dombrowski to zaledwie 23-letni kolarz Sky Team. Amerykanin jest specjalistą od jazdy w górach, ale ostatnie dwa sezony w barwach ekipy WorldTour nie były dla niego udane. Młody zawodnik swoje największe sukcesy odnosił w 2012 roku, kiedy to wygrał młodzieżowy wyścig Giro d’Italia. Teraz ma nadzieje na odbudowanie formy w nowej ekipie, która powstanie na bazie połączonego Garmin-Sharp z Cannondale Pro Cycling.

Fabian Wegmann trzy ostatnie lata spędził w Garmin-Sharp, ale doświadczony Niemiec jest znany głównie ze swoich świetnych wyników w barwach nieistniejącej już grupy Gerolsteiner. Wówczas był trzeci w Giro di Lombardia, wygrał etap na Tour de Pologne i zajął czwarte miejsce w generalce. Były mistrz swojego kraju, może pochwalić się także zwycięstwem w klasyfikacji górskiej na Giro d’Italia. Teraz będzie jednym z najsilniejszych punktów w Team Cult Energy, czyli duńskiej ekipie, która od 2015 roku będzie dysponowała licencją “drugiej dywizji”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments