Patrick LefeverePatrick Lefevere odniósł się w jednym z wywiadów do pomysłu Olega Tinkova, który przedstawił kilka dni temu. Belg nie potraktował także poważnie miliona euro, które Rosjanin ma wypłacić największym kolarzom, podając przykład Rafała Majki i Astona Martina.

Przypomnijmy, że właściciel ekipy Tinkoff-Saxo zaoferował milion euro do podziału, dla największych specjalistów od wielkich tourów. W zamian Alberto Contador, Vincenzo Nibali, Chris Froome i Nario Quintana, mieliby wystąpić we wszystkich trzech, najdłuższych wyścigach w sezonie. Właściciel Omega Pharma – Quick Step – Patrick Lefevere, zgodził się z koncepcją Rosjanina, ale pod warunkiem, że skrócona zostanie trasa Giro d’Italia i Vuelta a España.

“Rzeczywiście, czasami można zauważyć, jak najlepsi zawodnicy na świecie unikają startów ze sobą. To jest godne ubolewania”, mówił belgijski menadżer dla Het Nieuwsblad. “Obecnie wielkie toury są tak organizowane, że nie jest możliwe, by zaliczyć wszystkie trzy wyścigi w jednym roku. Giro rozpoczyna się na początku maja, Vuelta kończy się w połowie września, a pomiędzy jest Tour. Jeśli ktoś przejechałby wszystkie te wyścigi, to uzyskał by 66 dni wyścigowych w przedziale 120 dni. Rozwiązaniem jest skrócenie Vuelta i Giro do 17 dni. W mojej opinii nawet do 15 dni”.

Lefevere nie jest pod wrażeniem zachęty finansowej, obiecanej dla kolarzy przez Tinkova. “Powiedzieć dziennikarzom to jedno, ale zapłacić to co innego. Czy pamiętacie, jak obiecał Astona Martina Rafałowi Majce, w zamian za dwa etapy na Tour de France? Nagle obietnica zamieniła się w żart, a Majka musiał zadowolić się resorakiem”, zakończył.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa