ColombiaNa opublikowanej wczoraj liście ekip z przyznanymi licencjami UCI na sezon 2015, zabrakło pro-kontynentalnej drużyny Colombia. Ekipa z Ameryki Południowej zapowiedziała jednak, że w ciągu najbliższych dni, otrzyma niezbędne potwierdzenie od Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Ekipa kierowana przez Claudio Cortiego jest przekonana, że otrzyma licencję Pro Continental po złożeniu niezbędnych dokumentów.  “Z powodu biurokratycznej zwłoki, zespół Colombia nie był w stanie przedstawić na czas niezbędnych gwaranci bankowych, które mają zapewnić nam miejsce w gronie UCI Pro Continental w sezonie 2015. Dlatego nie znaleźliśmy się w komunikacie, który UCI wydała w dniu 8 października”, czytamy w oświadczeniu.

Niemniej jednak, Team Colombia złoży kompletny plik dokumentów do UCI w ciągu najbliższych kilku dni i zostanie zarejestrowana wśród zespołów ubiegających się o licencję Pro Continental. Zespół pracuje już nad układaniem kalendarza startów w 2015 roku i z pewnością spełni wszystkie warunki do odnowienia licencji“.

Przypomnijmy, że Colombia zamierza ubiegać się o “dziką kartę” na wyścig Tour de France.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa