Orica GreenEdgeAktualni wicemistrzowie świata w jeździe drużynowej na czas, ekipa Orica GreenEdge – podali swój skład na niedzielny wyścig drużynowy, który zainauguruje rywalizację mężczyzn w mistrzostwach świata w Ponferradzie.

Australijczycy bardzo mocno przygotowują się do tegorocznych drużynowych mistrzostw świata. Kolarze, którzy będą walczyć w niedzielę o zwycięstwo, od dwóch tygodni trenują w hiszpańskiej Gironie i pracują m.in nad jeszcze lepszą precyzją przy dawaniu zmian oraz nad wchodzeniem w zakręty.

W wyścigowej szóstce Orica GreenEdge w porównaniu z poprzednim sezonem, nastąpiła tylko jedna zmiana. Damien Howson zastąpił Daryla Impeya. Pozostali kolarze to:  Luke Durbridge, Svein Tuft, Michael Hepburn, Brett Lancaster oraz  Jens Mouris.

“Mamy naprawdę bardzo mocny zespół. To, co odróżnia nas od innych silnych ekip, to brak wielkiej gwiazdy w składzie, jak np Tony Martin w Omedze lub Bradley Wiggins w Sky.  Myślę, że będziemy dzielić się miejscem na podium z tymi dwoma drużynami”, powiedział Matt White – dyrektor generalny drużyny z Australii.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa