Michale AlbasiniMichael Albasini (Orica GreenEdge) okazał się najlepszy na trasie Tre Valli Varesine. Na czwartym miejscu zameldował się Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice).

Tegoroczna odsłona Tre Valli Varesine poprowadzona była przez pofałdowaną trasę z Luino do Varese. Kolarze do pokonania mieli 200 kilometrów, a na ostatnich trzech kilometrach znajdował się podjazd.

Zaraz po starcie pojawiła się czołówka w której kręcił Nikolay Mihaylov. Bułgar z CCC Polsat Polkowice i jego współtowarzysze ucieczki, niestety zostali skasowani na około 80 kilometrów przed metą. Chwilę potem pojawiła się kontra. Tym razem, zabrakło w niej przedstawiciela polskiej ekipy pro-kontynentalnej. Los harcowników, także został przesądzony przed linią mety. Doścignięto ich na mniej niż 20 kilometrów przed kreską.

Wreszcie zawiązała się decydująca akcja. Do przodu wyrwali m.in: Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice), Edoardo Zardini, Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF), Michael Albasini (Orica GreenEdge), Mauro Finetto (Neri Sottoli) oraz Filippo Pozzato (Lampre-Merida).

Jako pierwszy na linii mety zameldował się Albasini. Drugi przyjechał Colbrelli, a trzeci Pozzato. Rebellin wywalczył czwarte miejsce.

Top 8:

1. Michael Albasini (Orica-GreenEdge)
2. Sonny Colbrelli (Bardiani-CSF)
3. Filippo Pozzato (Lampre-Merida)
4. Davide Rebellin (CCC)
5. Damiano Caruso (Cannondale)
6. Mauro Finetto (Neri Sottoli)
7. Kristjan Durasek (Lampre-Merida)
8. Edoardo Zardini (Bardiani-CSF)

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa