GuarnieriWłoski sprinter podpisał dwuletni kontrakt z zespołem Katusha. Jego głównym zadaniem będzie pomoc Alexandrowi Kristoffowi. 

Norweg należy w tym sezonie do najlepszych zawodników peletonu, a rosyjska ekipa najwyraźniej postanowiła docenić jego osiągnięcia i zapewnić mu lepsze wsparcie tak w wyścigach etapowych, jak i w klasykach. Ale Jacopo Guarnieri będzie nie tylko pomocnikiem, Katusha wierzy bowiem, że jest on w stanie osiągać również indywidualne sukcesy. Do jego najlepszych rezultatów należą dwa zwycięstwa etapowe w Tour de Pologne (w 2009 i 2010), wygrany etap w Circuit Franco-Belge (2010) oraz w Driedaagse De Panne (2011), a także drugie miejsca w GP Costa degli Etruschi (2009) i Giro del Friuli (2010). W tym roku najlepsze występy zaliczył w Tour of Austria i Tour de Pologne.

Dodajmy, że 27-letni kolarz, który aktualnie jeździ w Astanie nie raz udowodnił, że potrafi pracować na kolegów z drużyny. Jego pracę podczas trwającej właśnie Vuelta a Espana wychwalał choćby Fabio Aru.

 

Foto: bettiniphoto.net

Ania Gmaj