cordonAudrey Cordon (Hitec Products ) wygrała piąty etap La Route de France. Liderką wyścigu pozostała Claudia Lichtenberg (Team Giant-Shimano).

Piąty etap kobiecych zmagań na La Route de France przyniósł etap z Paucourt do Migennes. Na zawodniczki czekało ponad 97 kilometrów ścigania, z dwiema nieoznaczonymi, ale bardzo ciężkimi hopkami na trasie.

Mimo wielu prób ataków w połowie dystansu na czele mieliśmy dużą grupę. Wreszcie około 30 kilometrów przed metą z peletonu zaatakowały: Rachel Neylan (Australia), Iris Slappendel (Rabobank-Liv), Jolien D’Hoore (Lotto Belisol Ladies), Charlotte Becker (Wiggle Honda Pro Cycling), Aizhan Zhaparova (RusVelo), Maaike Polspoel (Team Giant-Shimano), Pascale Jeuland (Poitou-Charentes.Futuroscope.86), Barbara Guarischi (Alé Cipollini) i Doris Schweizer (Astana BePink Womens Team).

Ucieczka zgodnie współpracowała, ale na ostatnich kilometrach dojechało do nich kilkanaście zawodniczek. W finałowym sprincie najszybsza okazała się Audrey Cordon (Hitec Products). Pozostałe miejsca na podium zajęły Barbara Guarischi (Ale Cipollini) i Jolien D’Hoore (Lotto-Belisol Ladies).

Polki – Małgorzata Jasińska (Ale Cipollini) i Ewelina Szybiak (Vaiano Fondriest) przyjechały ze stratą 37 sekund. Jasińska nadal zajmuje bardzo dobre, dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej.

Liderką wyścigu pozostała Claudia Lichtenberg (Team Giant-Shimano).

Wyniki:

1 CORDON Audrey FRA 2:23:19
2 GUARISCHI Barbara ALE +0
3 LICHTENBERG Claudia GIW +0
4 D’HOORE Jolien LBL +0
5 BECKER Charlotte WHT +0
6 JEULAND Pascale FUT +0
7 ZHAPAROVA Aizhan RVL +0
8 VILLUMSEN Linda Melanie WHT +0
9 BIANNIC Aude LKT +0
10 NEYLAN Rachel AUS +0
11 POLSPOEL Maaike GIW +0
12 SLAPPENDEL Iris NED +0
13 KUCHINSKAYA Elena RVL +4
14 SCHNITZMEIER Anna Bianca WHT +11
15 CHULKOVA Anastasia RVL +37
16 JANELIUNAITE Edita LTU +37
17 KOZONCHUK Oxana RVL +37
18 ROY Sarah FUT +37
19 TUSLAITE Daiva LTU +37
20 ROWNEY Loren AUS +37
21 STULTIENS Sabrina NED +37
22 WILLIAMS Lizzie AUS +37
23 BRONZINI Giorgia WHT +37
24 SZYBIAK Ewelina VAI +37
25 JANKAUSKAITE Milda LTU +37
26 GULUMA ORTIZ Serika VAI +37
27 DELZENNE Elise FRA +37
28 PAVIN Michela ALE +37
29 DUVAL Eugénie FRA +37
30 JASINSKA Malgorzta ALE +37
31 KNOL Willeke GIW +37
32 SOSNA Katazina VAI +37
33 DUTRIAUX Fiona FUT +37
34 DE JONG Demi NED +37
35 VEKEMANS Anisha LBL +37
36 MUCCIOLI Dalia BPK +37
37 BERLATO Elena ALE +37
38 LAIZANE Lija VAI +37
39 HAGIWARA Mayuko WHT +37
40 OLDS Shelley ALE +37
41 VERHOEVEN Aurore LKT +37
42 SICOT Marion FRA +37
43 PADER Lucie FUT +37
44 SOEK Julia GIW +37
45 WILD Kirsten GIW +37
46 DECROIX Lieselot LBL +37
47 DECROIX Lieselot BPK +37
48 FOURNIER Roxane FUT +37
49 COPPENS Kirsten NED +37
50 RIVAT Amélie FUT +37
51 DE VRIES Marijn GIW +37
52 TAYLOR Carlee AUS +37
53 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ALE +37
54 LOPEZ MORALES Belen LKT +37
55 RIJKES Sarah LBL +37
56 DUVAL Joanne FRA +37
57 LESUEUR Mélodie LKT +37
58 TETRICK Alison BPK +37
59 FRAPPORTI Simona BPK +45
60 PARRA Jessica VAI +48
61 BLINDYUK Yulia RVL +52
62 KUIJPERS Evy NED +52
63 VAN SEVEREN Céline LBL +1:21
64 VAN BAARLE Ashlynn NED +2:40
65 TITENYTE Zavinta LTU +2:40
66 MUNDY Jessica AUS +2:40
67 BARTELLONI Beatrice WHT +2:40
68 GUTIERREZ RUIZ Sheyla LKT +2:40
69 RIBEROT Fanny LKT +2:40
70 VALSECCHI Silvia BPK +3:29
71 SCHWEIZER Doris BPK +3:29
72 BURATO Alna FRA +3:29
73 HANESOVA Livia SVK +11:38
74 ANTOSHINA Tatiana RVL +16:29
OTL KADLECOVA Monika
DNF ZABLOCKYTE Egle
DNS DE VOCHT Liesbet

Klasyfikacja generalna:

1 LICHTENBERG ClaudiaGER GIW 15:06:26
2 AMIALIUSIK Alena BPK +1:06
3 CORDON Audrey FRA +1:44
4 BIANNIC Aude LKT +1:44
5 POLSPOEL Maaike GIW +1:44
6 BRONZINI Giorgia WHT +2:21
7 WILLIAMS Lizzie AUS +2:21
8 STULTIENS Sabrina NED +2:21
9 JASINSKA Malgorzta ALE +2:21
10 RIVAT Amélie FUT +2:21
11 BERLATO Elena ALE +2:21
12 MUCCIOLI Dalia BPJ +2:43
13 DELZENNE Elise FRA +2:43
14 SCHNITZMEIER Anna Bianca WHT +3:56
15 VILLUMSEN Linda WHT +5:01
16 KUCHINSKAYA Elena RVL +5:05
17 D’HOORE Jolien LBL +5:06
18 GUARISCHI Barbara ALE +5:06
19 SLAPPENDEL Iris NED +5:06
20 BECKER Charlotte WHT +5:13
21 TUSLAITE Daiva LTU +5:38
22 OLDS Shelley ALE +5:38
23 KOZONCHUK Oxana RVL +5:38
24 GULUMA ORTIZ Serika VAI +5:38
25 ROY Sarah FUT +5:38
26 PADER Lucie FUT +5:38
27 NEYLAN Rachel AUS +5:39
28 WILD Kirsten GIW +5:43
29 SOSNA Katazina VAI +5:43
30 SOEK Julia GIW +5:43
31 SZYBIAK Ewelina VAI +5:43
32 LOPEZ MORALES Belen LKT +5:43
33 LAIZANE Lija VAI +5:43
34 HAGIWARA Mayuko WHT +5:43
35 SICOT Marion FRA +5:43
36 ROWNEY Loren AUS +5:45
37 FRAPPORTI Simona BPK +5:46
38 DUVAL Joanne FRA +5:50
39 BLINDYUK Yulia RVL +5:53
40 DECROIX Lieselot LBL +5:54
41 JEULAND Pascale FUT +5:55
42 RIJKES Sarah LBL +6:16
43 ZHAPAROVA Aizhan RVL +6:31
44 DE VRIES Marijn GIW +7:19
45 VEKEMANS Anisha LBL +7:35
46 PAVIN Michela ALE +8:01
47 MUNDY Jessica AUS +8:14
48 SCHWEIZER Doris BPK +8:42
49 JANELIUNAITE Edita LTU +8:46
50 DE JONG Demi NED +8:53
51 GUTIERREZ RUIZ Sheyla LKT +9:16
52 DUVAL Eugénie FRA +9:55
53 LESUEUR Mélodie LKT +10:09
54 TETRICK Alison BPK +10:09
55 VERHOEVEN Aurore LKT +10:37
56 KNOL Willek GIW +10:45
57 TAYLOR Carlee AUS +12:29
58 DUTRIAUX Fiona FUT +12:34
59 FOURNIER Roxane FUT +12:34
60 RIBEROT Fanny LKT +12:40
61 VAN SEVEREN Céline LBL +13:59
62 SANTESTEBAN GONZALEZ Ane ALE +14:14
63 CHULKOVA Anastasia RVL +16:40
64 VALSECCHI Silvia BPK +17:11
65 KUIJPERS Evy NED +19:39
66 BARTELLONI Beatrice WHT +20:16
67 JANKAUSKAITE Milda LTU +21:04
68 COPPENS Kirsten NED +21:11
69 PARRA Jessica VAI +23:30
70 VAN BAARLE Ashlynn NED +23:37
71 TITENYTE Zavinta LTU +27:20
72 BURATO Alna FRA +30:35
73 ANTOSHINA Tatiana RVL +43:42
74 HANESOVA Livia SVK +55:56

 

@ArekWaluga77

Foto:corvospro.com