pelucchiMatteo Pelucchi (IAM Cycling) został zwycięzcą drugiego etapu wyścigu Vuelta a Burgos. Juan José Lobato (Movistar) pozostał liderem wyścigu.

Po wczorajszym dość ciężkim etapie, dziś na kolarzy walczących w hiszpańskim wyścigu czekał raczej płaski etap. 152 kilometry ścigania z Briviesca do Villadiego miało się raczej zakończyć finiszem z większej grupy. Na trasie była co prawda premia górska 2. kategorii (Alto de Altotero), ale ponad 120 kilometrów przed metą.

Szyki sprinterom postanowili pokrzyżować: Pablo Torres Muino (Burgos-BH), Javier Aramendia (Caja Rural – Seguros RGA), Mirko Tedeschi (Neri Sottoli), Jon Larrinaga Muguruza (Euskadi), Adrien Niyonshuti (MTN – Qhubeka) i Sergey Pomoshnikov (RusVelo). Kiedy peleton zbliżał się do uciekinierów na samotny odjazd zdecydował się Aramendia.

Hiszpan na 14 kilometrów przed metą notował 42 sekundy przewagi nad dużą grupą. Niestety 5 kilometrów dalej zawodnik Caja Rural został wchłonięty przez peleton.

Sprinterski finisz wygrał Matteo Pelucchi (IAM Cycling). Drugie miejsce zajął Steven Lammertink (stażysta Giant – Shimano), a trzecie Thomas Damuseau (Giant – Shimano).

Liderem pozostał Juan José Lobato (Movistar).

Wyniki:

1 Matteo PELUCCHI ITA IAM CYCLING 3:33:43
2 Steven LAMMERTINK NED TEAM GIANT-SHIMANO m.t.
3 Thomas DAMUSEAU FRA TEAM GIANT-SHIMANO m.t.
4 Vicente REYNES ESP IAM CYCLING m.t.
5 Valerio AGNOLI ITA ASTANA PRO TEAM m.t.
6 Lloyd MONDORY FRA AG2R LA MONDIALE m.t.
7 Rafael ANDRIATO BRA NERI SOTTOLI m.t.
8 Linus GERDEMANN GER MTN – QHUBEKA m.t.
9 Aleksejs SARAMOTINS LAT IAM CYCLING m.t.
10 Juan Jose LOBATO ESP MOVISTAR TEAM m.t.
11 Carlos BARBERO ESP EUSKADI m.t.
12 Chad HAGA USA TEAM GIANT-SHIMANO m.t.
13 Youcef REGUIGUI ALG MTN – QHUBEKA m.t.
14 Alexandr KOLOBNEV RUS TEAM KATUSHA m.t.
15 Sebastien TURGOT FRA AG2R LA MONDIALE m.t.
16 Daniel TEKLEHAIMANOT ERI MTN – QHUBEKA m.t.
17 Karol DOMAGALSKI POL CAJA RURAL – SEGUROS RGA m.t.
18 Bakhtiyar KOZHATAYE KAZ ASTANA PRO TEAM m.t.
19 Amets TXURRUKA ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA m.t.
20 Ivan BALYKIN RUS RUSVELO m.t.
21 Daan OLIVER NED TEAM GIANT-SHIMANO m.t.
22 Fernando GRIJALBA ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA m.t.
23 Mikel LANDA ESP ASTANA PRO TEAM m.t.
24 Peio BILBAO ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA m.t.
25 Aleksandr KUSCHYNSKI BLR TEAM KATUSHA m.t.
26 Illart ZUAZUBISKAR ESP EUSKADI m.t.
27 Fabio TABORRE ITA NERI SOTTOLI m.t.
28 Ibai SALAS ESP BURGOS – BH m.t.
29 Ilya DAVIDENOK KAZ ASTANA PRO TEAM m.t.
30 Dario HERNANDEZ ESP BURGOS – BH m.t.
31 Miguel MINGUEZ ESP EUSKADI m.t.
32 David ARROYO ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA m.t.
33 Serguei KLIMOV RUS RUSVELO m.t.
34 Ilnur ZAKARIN RUS RUSVELO m.t.
35 Nairo QUINTANA COL MOVISTAR TEAM m.t.
36 Jacques VAN RENSBURG RSA MTN – QHUBEKA m.t.
37 Sergey LAGUTIN RUS RUSVELO m.t.
38 Fredrik KESSIAKOFF SWE ASTANA PRO TEAM m.t.
39 Dennis VAN NIEKERK RSA MTN – QHUBEKA m.t.
40 Janez BRAJKOVIC SLO ASTANA PRO TEAM m.t.
41 Rinaldo NOCENTINI ITA AG2R LA MONDIALE m.t.
42 Paolo TIRALONGO ITA ASTANA PRO TEAM m.t.
43 Luis MAS BONET ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA m.t.
44 Daniel MORENO ESP TEAM KATUSHA m.t.
45 Matteo RABOTTINI ITA NERI SOTTOLI m.t.
46 Jonathan FUMEAUX SUI IAM CYCLING m.t.
47 Tsgabu GRMAY ETH MTN – QHUBEKA m.t.
48 Juan José OROZ ESP BURGOS – BH m.t.
49 Pablo LECHUGA ESP EUSKADI m.t.
50 Sergio PARDILLA BELLÓN ESP MTN – QHUBEKA m.t.
51 Vladimir GUSEV RUS TEAM KATUSHA m.t.
52 Andrey ZEITS KAZ ASTANA PRO TEAM m.t.
53 Rubén PLAZA ESP MOVISTAR TEAM m.t.
54 Andrei SOLOMENNIKOV RUS RUSVELO m.t.
55 Víctor MARTÍN ESP BURGOS – BH m.t.
56 Kirill POZDNYAKOV RUS RUSVELO m.t.
57 Imanol ERVITI ESP MOVISTAR TEAM m.t.
58 José HERRADA ESP MOVISTAR TEAM m.t.
59 Lawson CRADDOCK USA TEAM GIANT-SHIMANO m.t.
60 Antonio PIEDRA ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA m.t.
61 Javier MORENO ESP MOVISTAR TEAM m.t.
62 Francesco FAILLI ITA NERI SOTTOLI m.t.
63 Beñat TXOPERENA ESP EUSKADI m.t.
64 David BELDA ESP BURGOS – BH m.t.
65 Dmitry KOZONTCHUK RUS TEAM KATUSHA m.t.
66 Igor ANTON ESP MOVISTAR TEAM m.t.
67 Moisés DUEÑAS ESP BURGOS – BH m.t.
68 Tom PETERSON USA TEAM GIANT-SHIMANO m.t.
69 Artem OVECHKIN RUS RUSVELO m.t.
70 Axel DOMONT FRA AG2R LA MONDIALE m.t.
71 Mirko TEDESCHI ITA NERI SOTTOLI m.t.
72 Igor MERINO ESP BURGOS – BH m.t.
73 Johann TSCHOPP SUI IAM CYCLING m.t.
74 Alberto LOSADA ESP TEAM KATUSHA m.t.
75 Sergei POMOSHINIKOV RUS RUSVELO m.t.
76 Sylvester SZMYD POL MOVISTAR TEAM m.t.
77 Sebastien MINARD FRA AG2R LA MONDIALE m.t.
78 Carlos Alberto BETANCUR COL AG2R LA MONDIALE 13
79 Blel KADRI FRA AG2R LA MONDIALE 13
80 Egor SILIN RUS TEAM KATUSHA 13
81 Petr IGNATENKO RUS TEAM KATUSHA 13
82 Marcel AREGGER SUI IAM CYCLING 13
83 Mikel ITURRIA ESP EUSKADI 13
84 Pablo TORRES ESP BURGOS – BH 13
85 Pirmin LANG SUI IAM CYCLING 13
86 Giorgio CECCHINEL ITA NERI SOTTOLI 13
87 Mattia POZZO ITA NERI SOTTOLI 13
88 Jon LARRINAGA ESP EUSKADI 13
89 Víctor ETXEBERRIA ESP EUSKADI 13
90 Damien GAUDIN FRA AG2R LA MONDIALE 13
91 Guiseppe FONZI ITA NERI SOTTOLI +01:03
92 Adrien NIYONSHUTI RWA MTN – QHUBEKA +01:33
93 Fco Javier ARAMENDIA ESP CAJA RURAL – SEGUROS RGA +02:10
NSA Sea Keong LOH MAS TEAM GIANT-SHIMANO
NSA Patrick SHELLING SUI IAM CYCLING

Klasyfikacja generalna:
1. Juan José Lobato (Movistar Team) 7:03:21
2. Dani Moreno (Katusha) m.t.
3. Thomas Damuseau (Giant-Shimano) a 3
4. Lloyd Mondory (AG2R La Mondiale) m.t.
5. Jonathan Fumeaux (IAM) m.t.

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net