guardiniAndrea Guardini (Astana) wygrał drugi etap wyścigu Post Danmark Rundt. Liderem pozostał Magnus Cort Nielsen (Cult Energy Vital Water).

195 kilometrów ze Skive do Aarhus mieli dziś do pokonania kolarze na trasie drugiego etapu Wyścigu Dookoła Danii.

Dopiero po 65. kilometrach uformowała się ucieczka w składzie: Kenny de Ketele (Topsport Vlaanderen – Baloise), Frédérique Robert (Wanty – Groupe Gobert) i Rolf Nyborg Broge (Dania). Mimo dobrej współpracy, akcja zakończyła się 45 kilometrów przed metą.

Mimo kolejnych ataków o zwycięstwie zadecydował finisz. Najszybszy okazał się Andrea Guardini (Astana). Drugie miejsce zajął Gerald Ciolek (MTN – Qhubeka), a trzecie Matti Breschel (Tinkoff-Saxo).

Liderem pozostał Magnus Cort Nielsen (Cult Energy Vital Water).

Wyniki:

1 Andrea GUARDINI AST 4:42:57
2 Gerald CIOLEK MTN 0
3 Matti BRESCHEL TCS 0
4 Daniel SCHORN TNE 0
5 Morten OLLEGAARD VPC 0
6 Nicola RUFFONI BAR 0
7 Danilo NAPOLITANO WGG 0
8 Tom VAN ASBROECK TSV 0
9 Filippo FORTIN BAR 0
10 Tosh VAN DER SANDE LTB 0
11 Rasmus GULDHAMMER TBW 0
12 Jasper DE BUYST TSV 0
13 Jarl SALOMEIN TSV 0
14 Alessandro BAZZANA UHC 0
15 Tim DE TROYER WGG 0
16 Marko KUMP TCS 0
17 Mark Sehested PEDERSEN TBW 0
18 Lasse BOCHMANN CUL 0
19 Magnus Cort NIELSEN CUL 0
20 Oliver NAESEN LTB 0
21 Jay Robert THOMSON MTN 0
22 Jonas Aaen JÖRGENSEN VPC 0
23 Martin MORTENSEN CUL 0
24 Andreas STAUFF MTN 0
25 Pieter VANSPEYBROUCK TSV 0
26 Marco CANOLA BAR 0
27 Nicolai BROCHNER DEN 0
28 Tiesj BENOOT LTB 0
29 Alexey LUTSENKO AST 0
30 Martijn VERSCHOOR TNN 0
31 Troels Ronning VINTHER CUL 0
32 Lars Ytting BAK LTB 0
33 Gregory HABEAUX WGG 0
34 Martin REIMER MTN 0
35 Christopher JUUL JENSEN TCS 0
36 Andrea PIECHELE BAR 0
37 Søren Kragh ANDERSEN TBW 0
38 Nicola BOEM BAR 0
39 Jakob FUGLSANG AST 0
40 Eliot LIETAER TSV 0
41 Daniel FODER TBW 0
42 Valerio AGNOLI AST 0
43 Jesper HANSEN TCS 0
44 Sean DE BIE LTB 0
45 Kasper KLOSTERGAARD LARSEN VPC 0
46 Andreas SCHILLINGER TNE 0
47 Rolf Nyborg BROGE DEN 0
48 Kevin DE MESMAEKER TNN 0
49 Victor CAMPENAERTS TSV 0
50 Marc DEMAAR UHC 0
51 Ralf MATZKA TNE 0
52 Michael REIHS CUL 0
53 Michael Valgren ANDERSEN TCS 0
54 Michael CARBEL SVENDGAARD CUL 0
55 Johann VAN ZYL MTN 0
56 Manuele BOARO TCS 0
57 Emil BAEKHOJ HALVORSEN VPC 0
58 Chris Anker SÖRENSEN TCS 0
59 Christoffer LISSON DEN 0
60 Martin WESEMANN MTN 0
61 Jelle WALLAYS TSV 0
62 Dennis VANENDERT LTB 0
63 Davide FRATTINI UHC 0
64 Dario MANTELLI BAR 0
65 Rasmus Christian QUAADE TBW 0
66 Alex RASMUSSEN VPC 0
67 Michael MORKOV TCS 0
68 Robert FöRSTER UHC 0
69 Mikkel MORTENSEN VPC 0
70 Jan GHYSELINCK WGG 0
71 Ignatas KONOVALOVAS MTN 0
72 Thomas Nybo RIIS TBW 0
73 Rasmus MYGIND TBW 0
74 Michael SCHWARZMANN TNE +1:20
75 Daniil FOMINYKH AST +1:29
76 Scott AMBROSE TNN +1:29
77 Maxat AYAZBAYEV AST +1:29
78 Federico ZURLO UHC +1:59
79 Aldo Ino ILESIC UHC +1:59
80 Kenny DE KETELE TSV +1:59
81 Kasper SCHMIDT DEN +3:29
82 Alexander MAES WGG +4:06
83 Frantisek PADOUR TNE +4:40
84 Cesare BENEDETTI TNE +4:40
85 Erick ROWSELL TNE +4:40
86 Patrick CLAUSEN TBW +5:23
87 Greg HENDERSON LTB +8:23
88 John MURPHY UHC +8:23
89 Marco COLEDAN BAR +8:23
90 Martin HERBÆK GRØN VPC +10:39
91 André STEENSEN CUL +11:01
92 Kris BOECKMANS LTB +11:17
93 Christopher WILLIAMS TNN +11:25
94 Justin Stuart MORRIS TNN +11:25
95 Nikola AISTRUP VPC +11:25
96 Nils NYBORG BROGE DEN +11:25
97 Nicolaj STEEN DEN +11:25
98 Donato DE IESO BAR +11:25
99 Paolo CRAVANZOLA TNN +11:25
100 Casper VON FOLSACH DEN +11:25
101 Martin MADSEN DEN +11:25
102 Jaco VENTER MTN +11:25
103 Carlos Eduardo ALZATE ESCOBAR UHC +11:25
104 Nico SIJMENS WGG +11:25
105 Stephen CLANCY TNN +11:25
106 Frederique ROBERT WGG +11:25
107 Mads PEDERSEN CUL +12:31

Klasyfikacja generalna:
1 Magnus Cort NIELSEN DEN CUL 8:16:25
2 Jasper DE BUYST BEL TSV +3
3 Gerald CIOLEK GER MTN +5
4 Valerio AGNOLI ITA AST +7
5 Tom VAN ASBROECK BEL TSV +8
6 Sean DE BIE BEL LTB +8
7 Lars Ytting BAK DEN LTB +10
8 Nicola RUFFONI ITA BAR +11
9 Daniel SCHORN AUT TNE +11
10 Tosh VAN DER SANDE BEL LTB +11
11 Marko KUMP SLO TCS +11
12 Jarl SALOMEIN BEL TSV +11
13 Alessandro BAZZANA ITA UHC +11
14 Rasmus GULDHAMMER DEN TBW +11
15 Jonas Aaen JÖRGENSEN DEN VPC +11
16 Nicolai BROCHNER DEN DEN +11
17 Lasse BOCHMANN DEN CUL +11
18 Andrea PIECHELE ITA BAR +11
19 Tiesj BENOOT BEL LTB +11
20 Gregory HABEAUX BEL WGG +11
21 Pieter VANSPEYBROUCK BEL TSV +11
22 Alexey LUTSENKO KAZ AST +11
23 Tim DE TROYER BEL WGG +11
24 Martin MORTENSEN DEN CUL +11
25 Troels Ronning VINTHER DEN CUL +11
26 Christopher JUUL JENSEN DEN TCS +11
27 Eliot LIETAER BEL TSV +11
28 Marco CANOLA ITA BAR +11
29 Victor CAMPENAERTS BEL TSV +11
30 Jakob FUGLSANG DEN AST +11
31 Nicola BOEM ITA BAR +11
32 Andreas SCHILLINGER GER TNE +11
33 Marc DEMAAR NED UHC +11
34 Michael Valgren ANDERSEN DEN TCS +11
35 Manuele BOARO ITA TCS +11
36 Dennis VANENDERT BEL LTB +11
37 Rasmus MYGIND DEN TBW +11
38 Jelle WALLAYS BEL TSV +11
39 Andrea GUARDINI ITA AST +1:10
40 Rasmus Christian QUAADE DEN TBW +1:18
41 Jay Robert THOMSON RSA MTN +1:20
42 Oliver NAESEN BEL LTB +1:20
43 Mark Sehested PEDERSEN DEN TBW +1:20
44 Daniel FODER DEN TBW +1:20
45 Johann VAN ZYL RSA MTN +1:20
46 Michael REIHS DEN CUL +1:20
47 Kasper KLOSTERGAARD LARSEN DEN VPC +1:20
48 Martin WESEMANN RSA MTN +1:20
49 Christoffer LISSON DEN DEN +1:20
50 Ralf MATZKA GER TNE +1:20
51 Chris Anker SÖRENSEN DEN TCS +1:20
52 Ignatas KONOVALOVAS LTU MTN +1:20
53 Michael MORKOV DEN TCS +1:20
54 Jan GHYSELINCK BEL WGG +1:20
55 Danilo NAPOLITANO ITA WGG +2:11
56 Dario MANTELLI ITA BAR +2:41
57 Daniil FOMINYKH KAZ AST +2:49
58 Maxat AYAZBAYEV KAZ AST +2:49
59 Kenny DE KETELE BEL TSV +3:16
60 Federico ZURLO ITA UHC +3:19
61 Matti BRESCHEL DEN TCS +4:06
62 Rolf Nyborg BROGE DEN DEN +4:08
63 Filippo FORTIN ITA BAR +4:10
64 Andreas STAUFF GER MTN +4:10
65 Søren Kragh ANDERSEN DEN TBW +4:10
66 Martijn VERSCHOOR NED TNN +4:10
67 Jesper HANSEN DEN TCS +4:10
68 Kevin DE MESMAEKER BEL TNN +4:10
69 Davide FRATTINI ITA UHC +4:10
70 Cesare BENEDETTI ITA TNE +4:51
71 Morten OLLEGAARD DEN VPC +5:16
72 Martin REIMER GER MTN +5:16
73 Michael CARBEL SVENDGAARD DEN CUL +5:16
74 Robert FöRSTER GER UHC +5:16
75 Thomas Nybo RIIS DEN TBW +5:16
76 Michael SCHWARZMANN GER TNE +5:30
77 Scott AMBROSE NZL TNN +5:39
78 Frantisek PADOUR CZE TNE +7:51
79 Emil BAEKHOJ HALVORSEN DEN VPC +8:05
80 Alex RASMUSSEN DEN VPC +8:05
81 Mikkel MORTENSEN DEN VPC +8:05
82 Alexander MAES BEL WGG +8:16
83 Erick ROWSELL GBR TNE +8:50
84 Aldo Ino ILESIC SLO UHC +10:09
85 Patrick CLAUSEN DEN TBW +10:39
86 Kasper SCHMIDT DEN DEN +11:34
87 Martin HERBÆK GRØN DEN VPC +11:57
88 André STEENSEN DEN CUL +12:21
89 Marco COLEDAN ITA BAR +12:33
90 Donato DE IESO ITA BAR +12:45
91 Jaco VENTER RSA MTN +12:45
92 Frederique ROBERT BEL WGG +15:34
93 Nils NYBORG BROGE DEN DEN +15:35
94 Stephen CLANCY IRL TNN +15:35
95 Greg HENDERSON NZL LTB +16:28
96 Carlos Eduardo ALZATE ESCOBAR COL UHC +16:41
97 Kris BOECKMANS BEL LTB +19:27
98 Christopher WILLIAMS AUS TNN +19:29
99 Paolo CRAVANZOLA ITA TNN +19:30
100 Nicolaj STEEN DEN DEN +19:30
101 Martin MADSEN DEN DEN +19:30
102 Nikola AISTRUP DEN VPC +19:30
103 Casper VON FOLSACH DEN DEN +19:30
104 Nico SIJMENS BEL WGG +19:30
105 Mads PEDERSEN DEN CUL +20:36
106 John MURPHY USA UHC +21:12
107 Justin Stuart MORRIS AUS TNN +24:18

 

@ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net