tinkoff-saxo małeW 2015 drużyna Rafała Majki i Pawła Poljańskiego nadal będzie miała dwóch tytularnych sponsorów. Oleg Tinkov i zarząd Saxo Banku osiągnęli porozumienie, które umożliwi im dalszą współpracę.

Niewykluczone zresztą, że to między innymi dzięki Rafałowi Majce Kim Fournais i Lars Seier Christensen z Saxo Banku zapragnęli dalej uczestniczyć w tworzeniu tej ekipy. Obie strony podkreślały, że decyzja jest podyktowana między innymi świetnym Tour de France, w którym Tinkoff-Saxo odniosło wiele sukcesów mimo wycofania się lidera, Alberto Contadora. Oto, jak ogłoszenie skomentowali Fournais i Christensen:

Siedem lat temu, Saxo Bank zaczął współpracę z Bjarne Riisem i jego kolarzami, co doprowadziło do wielu niespodzianek i ważnych rozstrzygnięć zarówno dla ekipy jak Saxo Banku. Dlatego cieszymy się, że możemy ogłosić iż będziemy kontynuować jako sponsor tytularny najambitniejszego zespołu kolarskiego – czyli Tinkoff-Saxo – w 2015. Oleg Tinkov jest nie tylko uznanym biznesmenem, ale także ambitnym właścicielem drużyny i jesteśmy pewni, że z pomocą Bjarne ekipa będzie nadal osiągała wspaniałe wyniki.

Entuzjazmu nie krył także menedżer zespołu Bjarne Riis:

Saxo Bank pod rządami Larsa i Kima było wspaniałym parnerem od 2008 i wiele znaczyli zarówno dla zespołu, jak personalnie dla mnie. Razem osiągnęliśmy wspaniałe rezultaty, a ich nieprzerwane zaangażowanie zapewni stabilność, która jest kluczowa dla zespołu kolarskiego, aby mógł skupić się na budowaniu mocnego składu i osiąganiu pożądanych wyników.

Saxo Bank, podobnie jak my, łączy wartości związane z pracą w grupie i indywidualnymi zaletami. Wspólnie wierzymy, że Tinkoff-Saxo będzie dalej się rozwijał i mamy wielkie plany na rok 2015. Lars i Kim widzą potencjał kolarstwa jako sportu i dla nas to bardzo ważne, dodaje Riis.

Ania Gmaj