druckerDzisiaj potwierdzono kolejne trzy transfery w kolarskim peletonie. Jean-Pierre Drucker przechodzi do BMC Racing Team, Luca Chirico będzie zawodnikiem Bardiani-CSF, a Marco Benfatto spróbuje swoich sił w Androni Giocattoli – Venezuela.

Luksemburczyk Drucker jeździ w tym sezonie w koszulce Wanty – Groupe Gobert. Ma na swoim koncie drugie miejsce w generalce Skoda-Tour de Luxembourg i drugie miejsce na etapie Uno-X Tour of Norway. Uplasował się tuż za podium w Dwars door Vlaanderen. Dla szefa BMC Racing Team, Jima Ochowicza będzie to wielkie wzmocnienie zwłaszcza na wyścigi klasyczne.

Luca Chirico po roku spędzonym w kontynentalnym MG Kvis – Wilier następne dwa lata będzie jeździł w koszulce Bardiani – CSF. Młody Włoch kilka dni temu zajął drugie miejsce w Circuito de Getxo, był także trzeci w Giro del Belvedere. W swoim palmares ma zwycięstwo w Gran Premio San Giuseppe, gdzie jego wyższość musiał uznać między innymi Davide Villella (Cannondale).

Barwy w przyszłym sezonie zmieni także sprinter Marco Benfatto. Włoch ostatnie dwa lata spędził w kontynentalnej Astanie, a w 2015 roku będzie kolarzem Androni Giocattoli – Venezuela. Na swoim koncie ma między innymi wygrane etapowe w Tour de Normandie czy Tour of Qinghai Lake.

 

@ArekWaluga77

Foto:corvospro.com

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments