Foto: Skoda Tour de Luxembourg/ (c) Serge Waldbillig / Luxemburger Wort

André Greipel (Lotto Soudal) był najszybszy na trasie pierwszego etapu Skoda – Tour of Luxembourg. Liderem pozostał zwycięzca prologu, Jean-Pierre Drucker (BMC Racing Team).

Po wczorajszym krótkim prologu dziś na kolarzy czekał odcinek Luxembourg – Hesperange o długości ponad 170 kilometrów. Na etapie umiejscowiono cztery oznaczone podjazdy.

skoda 1 etap

W ucieczkę dnia zabrali się: Etienne van Empel (Roompot), Brice Feillu (Fortuneo) i Thomas Deruette (Wallonie Bruxelles). Podjazdy pod Cote de Syren (900 metrów długości; 5,8 % średniego nachylenia) spowodowały, że dystans między ucieczką a peletonem zaczął drastycznie maleć. Na 40 kilometrów przed metą wynosił już tylko niespełna dwie minuty.

Ucieczka została skasowana przez peleton na dziesięć kilometrów przed metą. Finiszowy sprint to popis André Greipela (Lotto Soudal). Drugi był Adam Blythe (Tinkoff), a trzeci Amaury Capiot (Topsport-Vlaanderen).

Wyniki pierwszego etapu:

1 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 4:13:07
2 Adam Blythe (GBr) Tinkoff 0:00:00
3 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:00
5 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 0:00:00
7 Gerald Ciolek (GER) Stölting Service Group 0:00:00
8 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
9 Alexander Edmonson (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:00
10 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:00:00
11 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:00
12 Caleb Ewan (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:00
13 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:00:00
14 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:00
15 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:00
16 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:00
17 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
18 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:00:00
19 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:00
20 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group 0:00:00
21 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:00
22 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:00:04
23 Christian Mager (GER) Stölting Service Group 0:00:04
24 Mathew Hayman (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:04
25 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:04
26 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:00:04
27 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:04
28 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 0:00:04
29 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:04
30 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange – Losch 0:00:04
31 Fabian Wegmann (GER) Stölting Service Group 0:00:04
32 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:04
33 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:04
34 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
35 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:00:04
36 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling 0:00:04
37 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:00:04
38 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:04
39 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange – Losch 0:00:04
40 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:04
41 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:04
42 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:00:04
43 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:04
44 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
45 Jan Brockhoff (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:04
46 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:04
47 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange – Losch 0:00:04
48 Matthias Brändle (AUT) IAM Cycling 0:00:04
49 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:04
50 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:04
51 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:04
52 Luke Durbridge (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:04
53 Fabio Silvestre (Por) Leopard Pro Cycling 0:00:04
54 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:04
55 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:04
56 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – GreenEDGE 0:00:04
57 Chris Anker Sørensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
58 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:00:04
59 David Tanner (Aus) IAM Cycling 0:00:04
60 Michal Kolár (Svk) Tinkoff 0:00:04
61 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:00:04
62 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:00:04
63 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
64 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
65 Oliver Zaugg (SUI) IAM Cycling 0:00:04
66 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:04
67 Gaëtan Bille (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:04
68 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:04
69 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:04
70 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:04
71 Devid Tintori (Ita) Team Differdange – Losch 0:00:04
72 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:04
73 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – GreenEDGE 0:00:04
74 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:04
75 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:04
76 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
77 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:04
78 Gabriel Reguero Corral (Esp) Team Differdange – Losch 0:00:04
79 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:04
80 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:04
81 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:04
82 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:00:04
83 Aksel Nõmmela (Est) Leopard Pro Cycling 0:00:04
84 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:04
85 Jonas Tenbrock (GER) Stölting Service Group 0:00:04
86 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:04
87 King Lok Cheung (HKg) Orica – GreenEDGE 0:00:04
88 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
89 Tom Thill (Lux) Team Differdange – Losch 0:00:04
90 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling 0:00:04
91 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:04
92 Pirmin Lang (SUI) IAM Cycling 0:00:04
93 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:04
94 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:00:04
95 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling 0:00:04
96 Matthew Harley Goss (Aus) ONE Pro Cycling 0:00:04
97 Francis Mourey (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:04
98 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:04
99 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:04
100 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:04
101 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:04
102 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:04
103 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:00:04
104 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:04
105 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange – Losch 0:00:04
106 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:04
107 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange – Losch 0:00:04
108 Laurent Van Den Bak (Bel) Leopard Pro Cycling 0:00:43
109 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:02:43
110 Marcin Bialoblocki (Pol) ONE Pro Cycling 0:02:43
111 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:02:43
112 Marcus Burghardt (GER) BMC Racing Team 0:03:41
DNF Antoine Warnier (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect

Klasyfikacja generalna po pierwszym etapie:

1 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team 4:17:27
2 Maurits Lammertink (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:03
3 Tom Bohli (SUI) BMC Racing Team 0:00:04
4 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:05
5 Marco Marcato (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:06
6 Alexander Edmonson (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:07
7 Alexander Krieger (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:07
8 Caleb Ewan (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:09
9 Alex Kirsch (Lux) Stölting Service Group 0:00:10
10 Amaury Capiot (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:10
11 André Greipel (GER) Lotto – Soudal 0:00:12
12 Matthias Brändle (AUT) IAM Cycling 0:00:13
13 Olivier Pardini (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:14
14 Gaëtan Bille (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:14
15 Huub Duijn (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:15
16 Philippe Gilbert (Bel) BMC Racing Team 0:00:16
17 Adam Blythe (GBr) Tinkoff 0:00:16
18 Gijs Van Hoecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:16
19 Anthony Turgis (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:17
20 Nicolas Edet (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:18
21 Mathew Hayman (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:18
22 Gerald Ciolek (GER) Stölting Service Group 0:00:19
23 Brice Feillu (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:20
24 Clément Venturini (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:20
25 Christopher Juul-Jensen (Den) Orica – GreenEDGE 0:00:22
26 Francis Mourey (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:22
27 Pit Schlechter (Lux) Leopard Pro Cycling 0:00:22
28 Sander Helven (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:22
29 Patrick Olesen (Den) Leopard Pro Cycling 0:00:23
30 Luke Durbridge (Aus) Orica – GreenEDGE 0:00:23
31 Floris Gerts (Ned) BMC Racing Team 0:00:23
32 Marcel Sieberg (GER) Lotto – Soudal 0:00:23
33 David Tanner (Aus) IAM Cycling 0:00:23
34 Pierre-Luc Périchon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:23
35 Maciej Bodnar (Pol) Tinkoff 0:00:24
36 Fabio Silvestre (Por) Leopard Pro Cycling 0:00:24
37 Mads Pedersen (Den) Stölting Service Group 0:00:24
38 Arnaud Gérard (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:24
39 Magnus Cort Nielsen (Den) Orica – GreenEDGE 0:00:25
40 Frederik Veuchelen (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:25
41 Etienne Van Empel (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:26
42 Pieter Weening (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:26
43 Florian Vachon (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:27
44 Sander Armée (Bel) Lotto – Soudal 0:00:28
45 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 0:00:28
46 Krisztian Lovassy (Hun) Team Differdange – Losch 0:00:28
47 Loïc Vliegen (Bel) BMC Racing Team 0:00:28
48 Hayden McCormick (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:29
49 Jan Brockhoff (GER) Leopard Pro Cycling 0:00:29
50 Jelle Wallays (Bel) Lotto – Soudal 0:00:29
51 Carmelo Foti (Ita) Leopard Pro Cycling 0:00:30
52 Tom Thill (Lux) Team Differdange – Losch 0:00:30
53 Danilo Napolitano (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:30
54 Dion Smith (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:31
55 Tim Declercq (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:31
56 Yoann Bagot (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:32
57 Fabian Wegmann (GER) Stölting Service Group 0:00:32
58 Tim Kerkhof (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:33
59 Nikolay Trusov (Rus) Tinkoff 0:00:34
60 Wesley Kreder (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:34
61 Romain Hardy (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:34
62 Floris De Tier (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:34
63 Pirmin Lang (SUI) IAM Cycling 0:00:35
64 Sébastien Delfosse (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:35
65 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto – Soudal 0:00:36
66 Oliver Zaugg (SUI) IAM Cycling 0:00:36
67 Preben Van Hecke (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:00:36
68 Roy Jans (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:36
69 Ivan Centrone (Lux) Team Differdange – Losch 0:00:37
70 Rasmus Guldhammer (Den) Stölting Service Group 0:00:38
71 Tom Dernies (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:38
72 Reinier Honig (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:38
73 Grégory Habeaux (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:38
74 Oscar Gatto (Ita) Tinkoff 0:00:38
75 Christian Mager (GER) Stölting Service Group 0:00:38
76 Aksel Nõmmela (Est) Leopard Pro Cycling 0:00:39
77 Gregory Henderson (NZl) Lotto – Soudal 0:00:39
78 Jérôme Cousin (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:39
79 Martin Mortensen (Den) ONE Pro Cycling 0:00:40
80 Devid Tintori (Ita) Team Differdange – Losch 0:00:40
81 Peter Velits (Svk) BMC Racing Team 0:00:40
82 Simon Pellaud (SUI) IAM Cycling 0:00:41
83 Jérôme Baugnies (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:41
84 Jasper De Buyst (Bel) Lotto – Soudal 0:00:41
85 Pontus Kastemyr (Swe) Team Differdange – Losch 0:00:42
86 Janis Dakteris (Lat) Team Differdange – Losch 0:00:42
87 Michael Reihs (Den) Stölting Service Group 0:00:43
88 Jonas Tenbrock (GER) Stölting Service Group 0:00:43
89 Luis Angel Maté Mardones (Esp) Cofidis Solutions Crédits 0:00:44
90 Simone Antonini (Ita) Wanty – Groupe Gobert 0:00:45
91 Mathias Frank (SUI) IAM Cycling 0:00:45
92 Steele Von Hoff (Aus) ONE Pro Cycling 0:00:46
93 Johnny Hoogerland (Ned) Roompot – Oranje Peloton 0:00:46
94 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis Solutions Crédits 0:00:46
95 Boris Dron (Bel) Wanty – Groupe Gobert 0:00:47
96 Gabriel Reguero Corral (Esp) Team Differdange – Losch 0:00:47
97 Eduardo Sepulveda (Arg) Fortuneo – Vital Concept 0:00:49
98 Serge De Wortelaer (Bel) Team Differdange – Losch 0:00:50
99 Frédéric Brun (Fra) Fortuneo – Vital Concept 0:00:50
100 James Oram (NZl) ONE Pro Cycling 0:00:51
101 Michal Kolár (Svk) Tinkoff 0:00:51
102 King Lok Cheung (HKg) Orica – GreenEDGE 0:00:51
103 Jonathan Dufrasne (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:00:52
104 Chris Anker Sørensen (Den) Fortuneo – Vital Concept 0:00:56
105 Julien Stassen (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:01:01
106 Matthew Harley Goss (Aus) ONE Pro Cycling 0:01:02
107 John Bohn Ebsen (Den) ONE Pro Cycling 0:01:13
108 Laurent Van Den Bak (Bel) Leopard Pro Cycling 0:01:28
109 Marcin Bialoblocki (Pol) ONE Pro Cycling 0:03:08
110 Kenny De Ketele (Bel) Topsport Vlaanderen – Baloise 0:03:20
111 Thomas Deruette (Bel) Wallonie Bruxelles – Group Protect 0:03:21
112 Marcus Burghardt (GER) BMC Racing Team 0:04:12