Dość zaskakujący skład na włoskie Giro potwierdziła ekipa Androni Giocattoli – Sidermec.

Już w sobotę 3. października rozpocznie się 103. edycja Giro d’Italia. Oczywiście data jest ściśle związana z panującą pandemią koronawirusa, przez którą także kolarski kalendarz mocno się zmienił. Dzisiaj swój skład na ten wyścig przedstawił Gianni Savio.

Zgodnie z oczekiwaniami na Giro nie wystąpi Kostarykanin Kevin Rivera, który po tym sezonie przenosi się do Bardiani-CSF-Faizanè. Dziwić jednak może fakt, że w składzie na włoski Tour zabrakło dwóch nazwisk: Manuela Bellettiego i Francesco Gavazziego.

Sam Gianni Savio tak argumentuje swoje wybory:

Po wysłuchaniu opinii dyrektorów sportowych i spotkaniu w Sestriere wybrałem do składu zawodników w najlepszej kondycji fizycznej. Chciałem im także podziękować w ten sposób za zaangażowanie w tym trudnym sezonie.

Tylko dwóch zawodników z podanego składu ma za sobą występ w Giro d’Italia: Alessandro Bisolti i Luca Chirico. Dla reszty kolarzy będzie to debiut w tej imprezie.

Skład Androni Giocattoli – Sidermec na Giro d’Italia 2020:

Mattia Bais, Alessandro Bisolti, Alexander Cepeda, Luca Chirico, Simon Pellaud, Simone Ravanelli, Jhonatan Restrepo i Josip Rumac.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments