Czas na szósty, najtrudniejszy  etap 71. Tour de Pologne z metą w Bukowinie Tatrzańskiej. Na trasie osiem górskich premii 1. kategorii. O żółtą koszulkę powalczy Rafał Majka (Tinkoff-Saxo)!

mapa 6

Uczestnicy 71. Tour de Pologne, podczas 6. etapu muszą się zmierzyć z niezwykle trudnymi rundami wokół Bukowiny Tatrzańskiej. Na każdej z nich znajdują się premie górskie 1. kategorii: Ząb i Gliczarów Górny (od tego roku Ściana Bukovina). Do mety również prowadzi kilkukilometrowy podjazd. Start nastąpi w pobliżu Hotelu Terma Bukovina Spa, a meta po 174 kilometrach w Bukowinie Tatrzańskiej.

Piekielnie stromy Gliczarów, prawdopodobnie znów stanie się najbardziej oblężonym przez kibiców podjazdem tego wyścigu. Wzniesienie liczy sobie 5,5 kilometra, ale w tym przypadku ważniejsze jest jego nachylenie. W pewnym momencie,  na Ścianie Bukovina asfalt unosi się z 21,5 % nachyleniem! Podjazd pod Ząb to 4,5 km wspinaczki z maksymalnym nachyleniem 11,4 %.

Na trasie wyznaczono w początkowej fazie dwie premie specjalne, a w Poroninie na 31 kilometrów przed metą czeka lotna premia.

Profil:

profil 6

 

 

Podjazd do mety:

E5_5km_bukowina_tatrz

 

 

Podjazd pod Ząb:

ząb

 

 

Podjazd pod Ścianę Bukovinę:

ściana bukovina

 

 

Faworyci według naszosie.pl:

1. Rafał Majka (Tinkoff-Saxo)
2. Peter Weening (Orica GreenEdge)
3. Ion Izagirre (Movistar)

 

Plan transmisji telewizyjnych tutaj

 

Czasy przejazdu:

E_6_minutówka_czysta

 

 

mapki: tourdepologne.pl

Andrzej Gucwa

guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr

Może być tak, że Majka wygra 2 etapy, a nie wygra wyścigu. Jeździ gorzej na czas od Wenniga, Hesjedala czy Izaguirre. Musi dziś zyskać nad nimi ok. 20 sekund o co będzie trudno.
Tylko nie piszczie o 4 miejscu na Giro, bo tamta czasówka byłą mocno pofałdowana, a ta nasza jest totalnie płaska.