franczakPrezentujemy aktualną klasyfikację kwalifikacji do składu reprezentacji Polski na tegoroczny, 71. Tour de Pologne. Na fotel lidera wskoczył zdobywca srebrnego medalu mistrzostw Polski w Sobótce – Paweł Franczak (ActiveJet Team).

Z klasyfikacji wyłączeni zostali zawodnicy CCC Polsat Polkowice, którzy zostali zaproszeni na wyścig przez organizatorów. W związku z tym na prowadzeniu znajduje się Paweł Franczak (ActiveJet), wicemistrz Polski oraz 7. kolarz Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Za nim plasuje się Paweł Bernas (BDC MarcPol) i Paweł Cieślik (Bauknecht Author). Na kolejnych trzech miejscach są kolarze z tą samą liczbą punktów (10) – Kamil Gradek (BDC MarcPol), Piotr Brożyna (Telcom-Gimex) i Michał Podlaski (ActiveJet). Do polskiego Touru zakwalifikuje się czterech najlepszych kolarzy z rankingu.

W przypadku tej samej liczby punktów, liczona będzie suma punktów tylko z wyścigach etapowych (Grody Piastowskie, Małopolski Wyścig Górski i Wyścig Solidarności i Olimpijczyków). Jeśli w dalszym ciągu liczba punktów będzie taka sama, pod uwagę będzie brana liczba punktów zdobyta w mistrzostwach Polski.

Klasyfikacja – 71. Tour de Pologne

 

Źródło:Pzkol

Foto:Artur Machnik