bodnarKolejne drużyny publikują składy na rozpoczynający się za kilka dni Tour de France. Swoje wybory opublikowały dzisiaj: Cannondale, Tinkoff-Saxo, Europcar, Movistar, Cofidis, Bretagne Séché Environnement.

W ostatnich dniach mieliśmy spore poruszenie w ekipie Tinkoff – Saxo w związku z powołaniem na TdF Rafała Majki. Na szczęście wszystko zostało już wyprostowane i Polak będzie pomocnikiem Alberto Contadora w walce o Wielką Pętlę. Pomagać mają także Michael Rogers i oczywiście Nicolas Roche.

Drużyna Cannondale liczy przede wszystkim na Petera Sagana. Ostatnim rozprowadzającym ma być Elia Viviani, a my liczymy na Macieja Bodnara. To piąty Polak, który wystąpi w tegorocznej Wielkiej Pętli. To nasz rekord w tym wyścigu.

Niestety w drużynie Movistar zabrakło miejsca dla Sylwestra Szmyda. Liderem jest oczywiście Alejandro Valverde, który bardzo liczy na podium w generalce. Pomagać mają mu przede wszystkim John Gadret, Benat Intxausti i Giovanni Visconti.

Pierre Rolland będzie liderem Europcar w nadchodzącym Tour de France. O zwycięstwo etapowe ma walczyć niezwykle ambitny Thomas Voeckler. Ekipa liczy także na szybkość młodego Bryana Coquarda.

W składzie Cofidisu na Wielką Pętlę nie znalazł się Jérome Coppel. O klasyfikację generalną mają powalczyć Rein Taaramae i Daniel Navarro. Debiutujący w TdF Adrien Petit chce pokazać się z jak najlepszej strony na płaskich etapach.

Dość wysokie cele postawiła sobie drużyna Bretagne Séché Environnement. Kierownictwo ekipy liczy na TOP15 w generalce, a zapewnić ma to Brice Feillu. Natomiast jego brat Romain postara się o dobre wyniki podczas sprinterskich pojedynków.

Składy ekip na Tour de France 2014:

Tinkoff – Saxo: Alberto Contador, Rafał Majka, Nicolas Roche, Michael Rogers, Matteo Tosatto, Daniele Bennati, Jesus Hernandez, Sergio Paulinho i Michael Mørkøv.

Cannondale: Peter Sagan, Maciej Bodnar, Kristijan Koren, Ted King, Fabio Sabatini, Jean-Marc Marino, Marco Marcato, Alessandro De Marchi i Elia Viviani.

Movistar: Alejandro Valverde, Imanol Erviti, John Gadret, Jesús Herrada, Beñat Intxausti, Ion Izagirre, Rubén Plaza, José Joaquín Rojas i Giovanni Visconti.

Europcar: Pierre Rolland, Thomas Voeckler, Bryan Coquard, Yohann Gene, Yukiya Arashiro, Perrig Quemeneur, Kevin Reza, Alexandre Pichot i Cyril Gautier.

Cofidis: Rein Taaramae, Daniel Navarro, Luis Angel Mate, Rudy Molard, Nicolas Edet, Julien Simon, Egoitz Garcia, Adrien Petit i Cyril Lemoine.

Bretagne Séché Environnement: Armindo Fonseca, Florian Vachon, Anthony Delaplace, Arnaud Gérard Jean-Marc Bideau, Brice Feillu, Romain Feillu, Florian Guillou i Benedict Jarrier.

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:Artur Machnik