Peter Kennaugh i Ben SwiftJak można było się domyślić, mistrzostwa Wielkiej Brytanii odbyły się pod znakiem zespołu Sky. Tytuł mistrza w jeździe indywidualnej na czas zgarnął Bradley Wiggins, pokonując kolegę z drużyny Gerainta Thomasa. Natomiast sprinterską walkę o zwycięstwo w wyścigu ze startu wspólnego rozegrali między sobą inni zawodnicy Sky – Ben Swift oraz Peter Kennaugh.

Ku własnemu niedowierzaniu, górą okazał się ten drugi. Trasa liczyła 186 kilometrów po walijskich drogach, a decydująca selekcja miała miejsce już po przejechaniu pierwszych sześćdziesięciu. W ucieczce znalazło się ośmiu zawodników, w tym aż czterech z drużyny Sky. Dzięki mocnej pracy, grupa stopniowo topniała. Jako ostatni od Swifta i Kennaugha odpadł Simon Yates, jeden z utalentowanych bliźniaków z zespołu Orica-GreenEdge.

Z dwójki zawodników Sky to Swift jest lepszym sprinterem i na ostatnich stu metrach to właśnie on pierwszy zaczął sprint. Najwyraźniej jednak lepiej moment wyczuł Peter Kennaugh, który po wyścigu powiedział, że to być może najpiękniejszy triumf w jego karierze. Dodał też: Na ostatnim okrążeniu trudno było rywalizować z tak dobrym kolegą. Nie podejmowałem żadnych akcji przez niemal pół okrążenia, byłem pewny, że skoro go nie zgubiłem, jest już po wszystkim.

Z powodu choroby, w wyścigu nie wystartował obrońca tytułu, Mark Cavendish.

Top 10:

1) Peter Kennaugh – Team Sky – 4.25.01

2) Ben Swift – Team Sky – ST

3) Simon Yates – Orica-GreenEDGE +1.09

4) Luke Rowe – Team Sky +1.38

5) Josh Edmondson – Team Sky – 4.01

6) Adam Yates – Orica-GreenEDGE – 4.39

7) Rob Partridge – Velosure-Giordana – 5.43

8) Geraint Thomas – Team Sky – ST

9) Tom Stewart – Madison Genesis

10) James McLaughlin – Guidon Chalettois

 

Fot: roadcyclinguk.com

Anna Gmaj