tour de polognePaweł Bernas, Kamil Zieliński, Paweł Franczak oraz Kamil Gradek wywalczyli kwalifikację do reprezentacji Polski na 71. Tour de Pologne. Zajęli oni pierwsze 4 miejsca w kwalifikacjach, do których wliczane były wyniki 5 wyścigów.

Na czele rankingu znalazł się Paweł Bernas z BDC MarcPol, który punktował w dwóch imprezach. Był 2. w Małopolskim Wyścigu Górskim oraz 5. w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków. Tuż za nim uplasował się triumfator tzw. „Solidarki”, Kamil Zieliński z ekipy Mexller.

Miejsce w pierwszej czwórce wywalczył także Paweł Franczak z ActiveJet Team, 7. kolarz Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz wicemistrz Polski elity z Sobótki. Ostatnie, premiowane miejsce zdobył drugi z kolarzy BDC MarcPol Kamil Gradek, który był najrówniej jeżdżącym kolarzem. Jako jeden z niewielu, punktował we wszystkich trzech wyścigach etapowych – MWG, WSiO oraz Wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich. Zajmował w nich kolejno 4.,8. i 4. lokatę.

Zgodnie z kryteriami kwalifikacji pozostali zawodnicy reprezentacji Polski zostaną „nominowani na podstawie uzasadnionego wniosku selekcjonera reprezentacji Polski, po pozytywnym zaopiniowaniu przez komisję ds. kolarstwa szosowego mężczyzn i zatwierdzeniu przez Dział Szkolenia oraz Zarząd PZKol”.

Tegoroczny Tour de Pologne rozegrany zostanie w terminie 3-9 sierpnia.

Klasyfikacja kwalifikacji do reprezentacji Polski na 71. Tour de Pologne*

*W rankingu nie zostali wzięci pod uwagę kolarze CCC Polsat Polkowice, gdyż grupa ta otrzymała zaproszenie od organizatorów do uczestnictwa w Tour de Pologne.

 

źródło:pzkol.pl