marcel kittelNiemiec z drużyny Giant-Shimano okazał się najlepszy w dramatycznej końcówce w Harrogate. Drugi był Peter Sagan (Cannondale), a trzeci Ramunas Navardauskas (Garmin-Sharp). W kraksie na ostatnich metrach ucierpiał Mark Cavendish. 

Informacje o etapie

101. edycja Tour de France rozpoczęła się w Leeds, mieście położonym w północnej Anglii. Kolarze musieli pokonać 190,5 km do Harrogate. Oba miasta po raz pierwszy w historii gościły ten wyścig. Na trasie znajdowały się trzy premie górskie: na 68. km Côte de Cray (4. kat., dł. 1,6 km, śr. nach. 7,1%), na 103,5. km Côte de Buttertubs (3. kat., dł. 4,5 km, śr. nach. 6,8%), na 129,5. km Côte de Griton Moor (3. kat., dł. 3 km, śr. nach. 6,6%). Ostatni kilometr rozpoczął na wysokości 106 m, zaś kreska znajdowała się na 126 m, zatem finiszowe metry prowadziły nieco pod górkę. Temperatura powietrza wynosiła 17 stopni Celsjusza, a siła wiatru 15 km/h.

Ucieczka dnia

Dziś w odjazd zabrali się: Benoit Jarrier (Bretagne-Seche), Jens Voigt (Trek) oraz Nicolas Edet (Cofidis). Voigt zaatakował przed lotną premią, po czym odjechał towarzyszom. Jako pierwszy, i to już 84 km przed końcem, jazdę w ucieczce zakończył Jarrier. 70 km przed metą Niemiec miał przewagę niecałych trzech minut. Natomiast po wygraniu drugiej premii górskiej, a tym samym, zapewnieniu sobie posiadania maillot a pois, zaczął odpuszczać i niedługo zakończył ucieczkę.

Przebieg etapu

Na podjeździe pod pierwszą premię górską trzeciej kategorii, podzielił się peleton. W drugiej grupie zostali między innymi Pierre Rolland czy Chris Horner. Później część zawodników dojechała do głównej grupy, ale z tyłu wciąż znajdował się chociażby Sacha Modolo.

Później, jak to zwykle bywa na takich etapach, miała miejsce walka o pozycje. W czubie peletonu pojawiało się wiele drużyn, ale chyba najbardziej konsekwentna była ekipa Lotto-Belisol.

4 km przed metą niespodziewanie na czoło peletonu wyszło aż siedmiu kolarzy Omegi Pharma-Quick Step. Sami dyktowali bardzo wysokie tempo.

Kilometr przed metą z peletonu wyskoczył Fabian Cancellara, który nie zdołał jednak dojechać do mety.

Kilkaset metrów przed metą miała miejsce bardzo nieprzyjemna kraksa, w której ucierpiał Mark Cavendish.

Ostatecznie najszybszy okazał się Marcel Kittel.

Z Polaków startujących w wyścigu, stratę poniósł tylko Rafał Majka (1’30”).

Liderzy w poszczególnych klasyfikacjach i wyniki etapu

Generalna: Marcel Kittel (Giant-Shimano)

Punktowa: Marcel Kittel (Giant-Shimano)

Górska: Jens Voigt (Trek)

Młodzieżowa: Peter Sagan (Cannondale)

Video podsumowanie etapu:


EN – Summary – Stage 1 (Leeds > Harrogate) przez tourdefrance

Wyniki etapu będące jednocześnie klasyfikacją generalną: 

1. GERKITTEL Marcel 101 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 44′ 07”
2. SVKSAGAN Peter 51 CANNONDALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
3. LTUNAVARDAUSKAS Ramunas 97 GARMIN – SHARP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
4. FRACOQUARD Bryan 153 TEAM EUROPCAR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
5. AUSROGERS Michael 38 TINKOFF-SAXO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
6. GBRFROOME Christopher 1 TEAM SKY 04h 44′ 07” + 00′ 00”
7. NORKRISTOFF Alexander 23 TEAM KATUSHA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
8. BELVANMARCKE Sep 68 BELKIN PRO CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
9. ESPROJAS GIL José Joaquin 18 MOVISTAR TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
10. SUIALBASINI Michael 182 ORICA GREENEDGE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
11. SUICANCELLARA Fabian 163 TREK FACTORY RACING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
12. GERVOSS Paul 209 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
13. BELVAN AVERMAET Greg 148 BMC RACING TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
14. SUIELMIGER Martin 193 IAM CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
15. FRADUMOULIN Samuel 84 AG2R LA MONDIALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
16. AUSCLARKE Simon 183 ORICA GREENEDGE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
17. GBRTHOMAS Geraint 8 TEAM SKY 04h 44′ 07” + 00′ 00”
18. GERGREIPEL André 135 LOTTO-BELISOL 04h 44′ 07” + 00′ 00”
19. NEDDE KORT Koen 103 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
20. BELVAN DEN BROECK Jurgen 131 LOTTO-BELISOL 04h 44′ 07” + 00′ 00”
21. NEDMOLLEMA Bauke 61 BELKIN PRO CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
22. ESPCONTADOR Alberto 31 TINKOFF-SAXO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
23. PORMACHADO Tiago 206 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
24. ESPVALVERDE BELMONTE Alejandro 11 MOVISTAR TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
25. COLACEVEDO CALLE Janier Alexis 92 GARMIN – SHARP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
26. CZEKONIG Leopold 201 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
27. FRACHAVANEL Sylvain 192 IAM CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
28. AUSPORTE Richie 7 TEAM SKY 04h 44′ 07” + 00′ 00”
29. DENFUGLSANG Jakob 42 ASTANA PRO TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
30. FRADELAPLACE Anthony 213 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 44′ 07” + 00′ 00”
31. PORCOSTA Rui Alberto 111 LAMPRE – MERIDA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
32. USAVAN GARDEREN Tejay 141 BMC RACING TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
33. ESPZUBELDIA AGIRRE Haimar 169 TREK FACTORY RACING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
34. ITANIBALI Vincenzo 41 ASTANA PRO TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
35. FRAPÉRAUD Jean-Christophe 81 AG2R LA MONDIALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
36. FRABARDET Romain 82 AG2R LA MONDIALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
37. FRAFONSECA Armindo 215 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 44′ 07” + 00′ 00”
38. ESTKANGERT Tanel 46 ASTANA PRO TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
39. NEDKRUIJSWIJK Steven 64 BELKIN PRO CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
40. NEDTANKINK Bram 66 BELKIN PRO CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
41. FRAPINOT Thibaut 127 FDJ.FR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
42. FRAVICHOT Arthur 129 FDJ.FR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
43. NEDSLAGTER Tom Jelte 98 GARMIN – SHARP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
44. LUXSCHLECK Andy 166 TREK FACTORY RACING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
45. SVKVELITS Peter 149 BMC RACING TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
46. IRLROCHE Nicolas 37 TINKOFF-SAXO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
47. ESPNIEVE ITURRALDE Mikel 5 TEAM SKY 04h 44′ 07” + 00′ 00”
48. CZEBARTA Jan 202 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
49. ESPIZAGUIRRE INSAUSTI Jon 16 MOVISTAR TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
50. FRAPINEAU Jérôme 197 IAM CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
51. NEDVAN POPPEL Danny 167 TREK FACTORY RACING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
52. POLHUZARSKI Bartosz 205 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
53. FRAFEILLU Romain 214 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 44′ 07” + 00′ 00”
54. SUIFRANK Mathias 191 IAM CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
55. FRAFEILLU Brice 211 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 44′ 07” + 00′ 00”
56. NZLBAUER Jack 93 GARMIN – SHARP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
57. FRAROLLAND Pierre 151 TEAM EUROPCAR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
58. NEDTEN DAM Laurens 67 BELKIN PRO CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
59. LUXSCHLECK Frank 161 TREK FACTORY RACING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
60. FRADEMARE Arnaud 121 FDJ.FR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
61. GBRYATES Simon 189 ORICA GREENEDGE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
62. NEDWESTRA Lieuwe 49 ASTANA PRO TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
63. POROLIVEIRA Nelson 116 LAMPRE – MERIDA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
64. USAHORNER Christopher 114 LAMPRE – MERIDA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
65. FRAGAUTIER Cyril 154 TEAM EUROPCAR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
66. ITASCARPONI Michele 47 ASTANA PRO TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
67. COLATAPUMA John Darwin 142 BMC RACING TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
68. LUXGASTAUER Ben 85 AG2R LA MONDIALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
69. USASTETINA Peter 147 BMC RACING TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
70. SUIRAST Gregory 165 TREK FACTORY RACING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
71. RUSSILIN Egor 26 TEAM KATUSHA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
72. COLSERPA José 118 LAMPRE – MERIDA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
73. ESPHERRADA LOPEZ Jesus 14 MOVISTAR TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
74. ESPIRIZAR ARRANBURU Markel 164 TREK FACTORY RACING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
75. RUSPORSEV Alexander 25 TEAM KATUSHA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
76. FRAVOECKLER Thomas 159 TEAM EUROPCAR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
77. SUIREICHENBACH Sébastien 198 IAM CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
78. RUSTROFIMOV Yury 29 TEAM KATUSHA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
79. FRAKADRI Blel 86 AG2R LA MONDIALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
80. UKRGRIVKO Andriy 43 ASTANA PRO TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
81. FRAMOINARD Amaël 144 BMC RACING TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
82. ESPLOPEZ GARCIA David 4 TEAM SKY 04h 44′ 07” + 00′ 00”
83. USABUSCHE Matthew 162 TREK FACTORY RACING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
84. ITASABATINI Fabio 58 CANNONDALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
85. NEDDUMOULIN Tom 106 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
86. FRAMOLARD Rudy 176 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 44′ 07” + 00′ 00”
87. ESTTAARAMÄE Rein 179 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 44′ 07” + 00′ 00”
88. GERMARTIN Tony 75 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
89. ESPNAVARRO GARCIA Daniel 171 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 44′ 07” + 00′ 00”
90. JPNARASHIRO Yukiya 152 TEAM EUROPCAR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
91. BELROELANDTS Jurgen 138 LOTTO-BELISOL 04h 44′ 07” + 00′ 00”
92. GERDEGENKOLB John 104 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
93. BELWYNANTS Maarten 69 BELKIN PRO CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
94. FRAJEANNESSON Arnold 124 FDJ.FR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
95. NEDCURVERS Roy 102 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
96. USAKING Benjamin 95 GARMIN – SHARP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
97. FRAPICHOT Alexandre 156 TEAM EUROPCAR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
98. FRABIDEAU Jean-Marc 212 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 44′ 07” + 00′ 00”
99. ESPMATE MARDONES Luis Angel 175 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 44′ 07” + 00′ 00”
100. FRAROY Jérémy 128 FDJ.FR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
101. ESPGARCIA ECHEGUIBEL Egoitz 173 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 44′ 07” + 00′ 00”
102. KAZIGLINSKIY Maxim 45 ASTANA PRO TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
103. FRAGADRET John 13 MOVISTAR TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
104. BLRKIRYIENKA Vasili 3 TEAM SKY 04h 44′ 07” + 00′ 00”
105. FRAGENE Yohann 155 TEAM EUROPCAR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
106. SUISCHÄR Michael 146 BMC RACING TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
107. AUTEISEL Bernhard 2 TEAM SKY 04h 44′ 07” + 00′ 00”
108. KAZGRUZDEV Dmitriy 44 ASTANA PRO TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
109. BELDE CLERCQ Bart 133 LOTTO-BELISOL 04h 44′ 07” + 00′ 00”
110. FRAGUILLOU Florian 217 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 44′ 07” + 00′ 00”
111. BELBAKELANTS Jan 72 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
112. ITAPAOLINI Luca 24 TEAM KATUSHA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
113. FRAGALLOPIN Tony 134 LOTTO-BELISOL 04h 44′ 07” + 00′ 00”
114. GERSIEBERG Marcel 139 LOTTO-BELISOL 04h 44′ 07” + 00′ 00”
115. POLBODNAR Maciej 52 CANNONDALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
116. FRAEDET Nicolas 172 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 44′ 07” + 00′ 00”
117. BELDEVENYNS Dries 105 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
118. SUIHOLLENSTEIN Reto 195 IAM CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
119. FRAPINEAU Cedric 126 FDJ.FR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
120. FRABONNET William 122 FDJ.FR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
121. ITAMARCATO Marco 56 CANNONDALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
122. ITAVANOTTI Alessandro 48 ASTANA PRO TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
123. ITAMONTAGUTI Matteo 88 AG2R LA MONDIALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
124. AUSRENSHAW Mark 77 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
125. ESPVALLS Rafael 119 LAMPRE – MERIDA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
126. ESPERVITI OLLO Imanol 12 MOVISTAR TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
127. ESPPLAZA MOLINA Ruben 17 MOVISTAR TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
128. GERVOIGT Jens 168 TREK FACTORY RACING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
129. ESPZANDIO ECHAIDE Xabier 9 TEAM SKY 04h 44′ 07” + 00′ 00”
130. CRODURASEK Kristijan 113 LAMPRE – MERIDA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
131. SLOSPILAK Simon 28 TEAM KATUSHA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
132. USAHOWES Alex 94 GARMIN – SHARP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
133. ESPINTXAUSTI Benat 15 MOVISTAR TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
134. ITAVISCONTI Giovanni 19 MOVISTAR TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
135. SLOKOREN Kristijan 55 CANNONDALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
136. PORPAULINHO Sergio Miguel Moreira 36 TINKOFF-SAXO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
137. FRALADAGNOUS Matthieu 125 FDJ.FR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
138. FRAGERARD Arnaud 216 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 44′ 07” + 00′ 00”
139. PORPIMENTA COSTA MENDES José 207 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
140. FRADELAGE Mickaël 123 FDJ.FR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
141. CANMEIER Christian 187 ORICA GREENEDGE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
142. ITABENNATI Daniele 32 TINKOFF-SAXO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
143. FRAVACHON Florian 219 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 44′ 07” + 00′ 00”
144. FRAJARRIER Benoit 218 BRETAGNE – SECHE ENVIRONNEMENT 04h 44′ 07” + 00′ 00”
145. NEDCLEMENT Stef 63 BELKIN PRO CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
146. ITAOSS Daniel 145 BMC RACING TEAM 04h 44′ 07” + 00′ 00”
147. AUSHAUSSLER Heinrich 194 IAM CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
148. GERSCHILLINGER Andreas 208 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
149. FRAQUEMENEUR Perrig 157 TEAM EUROPCAR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
150. SUIWYSS Marcel 199 IAM CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
151. FRARIBLON Christophe 89 AG2R LA MONDIALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
152. FRACHEREL Mikael 83 AG2R LA MONDIALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
153. FRAMINARD Sébastien 87 AG2R LA MONDIALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
154. AUSHAYMAN Mathew 185 ORICA GREENEDGE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
155. ESPHERNANDEZ BLAZQUEZ Jesus Alberto 33 TINKOFF-SAXO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
156. ITATOSATTO Matteo 39 TINKOFF-SAXO 04h 44′ 07” + 00′ 00”
157. NEDLEEZER Thomas 65 BELKIN PRO CYCLING 04h 44′ 07” + 00′ 00”
158. FRALEMOINE Cyril 174 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 44′ 07” + 00′ 00”
159. ESPRODRIGUEZ Joaquim 21 TEAM KATUSHA 04h 44′ 07” + 00′ 00”
160. FRAMARINO Jean Marc 57 CANNONDALE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
161. POLGOLAS Michal 73 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
162. NEDLANGEVELD Sebastian 96 GARMIN – SHARP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
163. CANTUFT Svein 188 ORICA GREENEDGE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
164. AUSDURBRIDGE Luke 184 ORICA GREENEDGE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
165. BELKEUKELEIRE Jens 186 ORICA GREENEDGE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
166. AUSGERRANS Simon 181 ORICA GREENEDGE 04h 44′ 07” + 00′ 00”
167. FRASIMON Julien 178 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 44′ 07” + 00′ 00”
168. POLKWIATKOWSKI Michal 74 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
169. FRAREZA Kévin 158 TEAM EUROPCAR 04h 44′ 07” + 00′ 00”
170. ITATRENTIN Matteo 79 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
171. BELVAN SUMMEREN Johan 99 GARMIN – SHARP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
172. GBRCAVENDISH Mark 71 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 44′ 07” + 00′ 00”
173. NEDBOOM Lars 62 BELKIN PRO CYCLING 04h 44′ 27” + 00′ 20”
174. DENBAK Lars 132 LOTTO-BELISOL 04h 45′ 35” + 01′ 28”
175. USAPATE Danny 6 TEAM SKY 04h 45′ 37” + 01′ 30”
176. LATSMUKULIS Gatis 27 TEAM KATUSHA 04h 45′ 37” + 01′ 30”
177. POLMAJKA Rafal 34 TINKOFF-SAXO 04h 45′ 37” + 01′ 30”
178. AUSDEMPSTER Zakkari 204 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 45′ 37” + 01′ 30”
179. NEDTIMMER Albert 108 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 45′ 57” + 01′ 50”
180. NEDVEELERS Tom 109 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 45′ 57” + 01′ 50”
181. GERBURGHARDT Marcus 143 BMC RACING TEAM 04h 46′ 01” + 01′ 54”
182. ITAVIVIANI Elia 59 CANNONDALE 04h 46′ 12” + 02′ 05”
183. ITADE MARCHI Alessandro 53 CANNONDALE 04h 46′ 12” + 02′ 05”
184. DENMORKOV Michael 35 TINKOFF-SAXO 04h 46′ 22” + 02′ 15”
185. NEDTERPSTRA Niki 78 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 46′ 29” + 02′ 22”
186. FRAPETIT Adrien 177 COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 04h 46′ 32” + 02′ 25”
187. AUSHANSEN Adam 136 LOTTO-BELISOL 04h 46′ 36” + 02′ 29”
188. NZLHENDERSON Gregory 137 LOTTO-BELISOL 04h 46′ 36” + 02′ 29”
189. USAKING Edward 54 CANNONDALE 04h 46′ 36” + 02′ 29”
190. GERKLUGE Roger 196 IAM CYCLING 04h 46′ 46” + 02′ 39”
191. ESPDE LA CRUZ MELGAREJO David 203 TEAM NETAPP-ENDURA 04h 47′ 18” + 03′ 11”
192. CHNJI Cheng 107 TEAM GIANT-SHIMANO 04h 47′ 44” + 03′ 37”
193. RUSISAICHEV Vladimir 22 TEAM KATUSHA 04h 47′ 54” + 03′ 47”
194. USATALANSKY Andrew 91 GARMIN – SHARP 04h 48′ 22” + 04′ 15”
195. ITACIMOLAI Davide 112 LAMPRE – MERIDA 04h 52′ 59” + 08′ 52”
196. ITAMODOLO Sacha 115 LAMPRE – MERIDA 04h 52′ 59” + 08′ 52”
197. ARGRICHEZE Ariel Maximiliano 117 LAMPRE – MERIDA 04h 58′ 16” + 14′ 09”
198. ITAPETACCHI Alessandro 76 OMEGA PHARMA-QUICK STEP 04h 58′ 16” + 14′ 09”

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska @mwisniewska20