Rafał MajkaPolak z Tinkoff-Saxo po raz kolejny zapewnia nam niesamowite emocje i zwycięża na pierwszym górskim etapie Tour de Pologne! Majka przerwał tym samym passę 10 lat bez zwycięstwa etapowego w naszym narodowym Tourze. Ostatnim triumfatorem etapowym w Tour de Pologne, który pochodził z naszej ojczyzny, był w 2004 roku Marek Rutkiewicz.

Na dzisiejszy etap Tour de Pologne czekali wszyscy polscy kibice (i zapewne nie tylko). To właśnie na terenie górskim nasi zawodnicy mieli szansę zabłysnąć, a odcinek z metą na podjeździe w słowackim Strbskim Plesie był na to pierwszą szansą. Co prawda profil nie faworyzował klasycznych górali, a premie górskie nie były aż tak ciężkie – ale wszyscy wiemy, że to zawodnicy tworzą wyścig.

Od samego startu w peletonie sporo się działo, ale pierwsza akcja, która zakończyła się powodzeniem to ośmioosobowa ucieczka w składzie: Matteo Bono (Lampre-Merida), Maciej Paterski (CCC Polsat Polkowice), Jarosław Popowicz (Trek Factory Racing), Paweł Bernas (Reprezentacja Polski/BDC MarcPol), Hugo Houle (Ag2r-La Mondiale), Jimmy Engoulvent (Europcar), Sebastian Lander (BMC Racing team) oraz Marco Haller (Katusha Team).

Przez cały etap kolarze musieli zmagać się z niezbyt korzystną pogodą – na trasie było bowiem deszczowo, a z upływem kolejnych kilometrów robiło się coraz zimniej. Nasi zawodnicy jednak świetnie sobie  radzili – Paweł Bernas zwyciężał na premiach specjalnych i lotnych, a Maciej Paterski wygrał trzy premie górskie. Dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej. Warto też dodać, że na kilkadziesiąt kilometrów przed metą zdecydował się na atak. Przyłączył się do niego Lander, jednak nie wytrzymał tempa Polaka.

Tymczasem zaczęły się ataki z peletonu. Ruszyli Fabio Felline (Trek Factory Racing), Bob Jungels (Trek Factory Racing), Adriano Malori (Movistar Team) i Johan Le Bon (FDJ.fr). Miały miejsce kolejne przetasowania. Przewaga ucieczki się zmniejszyła, zaczęli od niej odpadać kolejni zawodnicy, było też coraz więcej ataków z grupy zasadniczej.

Na niecałe 30 km przed metą z peletonu z odważną akcją ruszył Ryder Hesjedal (Garmin-Sharp). Jego akcja się nie powiodła, lepiej poszło za to innemu Kanadyjczykowi – Christian Meier (Orica GreenEdge) wygrał przedostatnią premię górską i przez dłuższy czas utrzymywał się przed peletonem. Dobrą pozycję zajmował Przemysław Niemiec (Lampre-Merida), który zameldował się na szczycie jako piąty, natomiast na zjazdach ofensywnie jechał  Marek Rutkiewicz (CCC Polsat Polkowice).

Na ostatnim podjeździe pod Strbski Ples wszystkie etapy zostały zlikwidowane, a z przodu grupy mocno pracowała ekipa Pawła Poljańskiego i Rafała Majki, czyli Tinkoff-Saxo. Jako pierwszy, na około pięć kilometrów przed metą zaatakował Dario Cataldo (Sky Team). Następny był Ilnur Zakarin (Rusvelo), ale akcję skasowało mocne pociągnięcie Fabio Aru (Astana).

Na 2 km przed metą okazało się, że ostatniego słowa nie powiedział Ryder Hesjedal, ale nie udało mu się odjechać. Powiodło się za to zeszłorocznemu zwycięzcy, Peterowi Weeningowi (Orica-GreenEDGE). Wydawało się, że ma duże szanse na dojechanie do mety, jednak na ostatnich metrach doścignęli go zawodnicy Movistar, a także Rafał Majka. To właśnie Polak po raz kolejny pokazał klasę i mimo nie do końca odpowiadającego mu podjazdu, okazał się najsilniejszy! Pozostałe miejsca na podium zajęli Benat Intxausti i Jon Izaguirre (obaj z Movistar Team). Przemysław Niemiec uplasował się na 10. miejscu a Marek Rutkiewicz na dwudziestym, z tym samym czasem, co zwycięzca.

Petr Vakoc (OPQS) dzięki świetnej jeździe utrzymał (o sekundę) prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki:

1 MAJKA Rafał 21 TCS – 10s 04h 30′ 38” 20p
2 INTXAUSTI Beant 123 MOV – 6s + 00′ 00” 19p
3 IZAGUIRRE Jon 125 MOV – 4s + 00′ 00” 18p
4 BRAMBILLA Gianluca 11 OPQ + 00′ 00” 17p
5 BARGUIL Warren 132 GIA + 00′ 00” 16p
6 SAMUEL Sanchez 76 BMC + 00′ 00” 15p
7 FORMOLO Davide 93 CAN + 00′ 00” 14p
8 NORDHAUG Lars Petter 117 BEL + 00′ 00” 13p
9 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey 121 MOV + 00′ 00” 12p
10 NIEMIEC Przemysław 61 LAM + 00′ 00” 11p
11 FIRSANOV Sergey 203 RVL + 00′ 00” 10p
12 POELS Wouter 15 OPQ + 00′ 00” 9p
13 ARREDONDO MORENO Julian David 81 TFR + 00′ 00” 8p
14 WEENING Pieter 1 OGE + 00′ 00” 7p
15 IZAGUIRRE Gorka 124 MOV + 00′ 00” 6p
16 HESJEDAL Ryder 55 GRS + 00′ 00” 5p
17 VELITS Peter 77 BMC + 00′ 00” 4p
18 BOUET Maxime 155 ALM + 00′ 00” 3p
19 CARUSO Giampaolo 102 KAT + 00′ 00” 2p
20 RUTKIEWICZ Marek 198 CCC + 00′ 00” 1p
21 RIBLON Christophe 157 ALM + 00′ 00”
22 GESINK Robert 115 BEL + 00′ 00”
23 WARBASSE Lawrence 78 BMC + 00′ 09”
24 MONFORT Maxime 146 LTB + 00′ 09”
25 CATTANEO Mattia 64 LAM + 00′ 09”
26 REBELLIN Davide 192 CCC + 00′ 12”
27 PREIDLER Georg 137 GIA + 00′ 13”
28 CATALDO Dario 33 SKY + 00′ 15”
29 VILLELLA Davide 98 CAN + 00′ 17”
30 CUNEGO Damiano 65 LAM + 00′ 17”
31 DEIGNAN Philip 32 SKY + 00′ 17”
32 ZIELIŃSKI Kamil 183 POL + 00′ 17”
33 GASPAROTTO Enrico 43 AST + 00′ 17”
34 MORABITO Steve 74 BMC + 00′ 17”
35 ZAKARIN Ilnur 202 RVL + 00′ 17”
36 CAPECCHI Eros 122 MOV + 00′ 24”
37 NERZ Dominik 75 BMC + 00′ 26”
38 LUDVIGSSON Tobias 135 GIA + 00′ 26”
39 KERN Christophe 174 EUC + 00′ 26”
40 VAKOC Petr 16 OPQ + 00′ 26”
41 MATTHEWS Michael 4 OGE + 00′ 26”
42 SZMYD Sylwester 128 MOV + 00′ 31”
43 MARCZYŃSKI Tomasz 195 CCC + 00′ 38”
44 SARMIENTO Jose Cayetano 97 CAN + 00′ 38”
45 SAMOILAU Branislau 193 CCC + 00′ 48”
46 LAGUTIN Sergey 201 RVL + 00′ 54”
47 VUILLERMOZ Alexis 158 ALM + 00′ 54”
48 ARNDT Nikias 131 GIA + 01′ 00”
49 GAVAZZI Francesco 44 AST + 01′ 04”
50 VANDEWALLE Kristof 88 TFR + 01′ 07”
51 EDMONDSON Joshua 35 SKY + 01′ 09”
52 HENAO GOMEZ Sebastian 36 SKY + 01′ 09”
53 CIEŚLIK Paweł 186 POL + 01′ 09”
54 ARU Fabio 41 AST + 01′ 09”
55 LIGTHART Pim 145 LTB + 01′ 19”
56 THURAU Bjorn 177 EUC + 01′ 21”
57 MORI Manuele 67 LAM + 01′ 31”
58 POLJAŃSKI Pawel 26 TCS + 01′ 34”
59 HAGEN Edvald Boasson 31 SKY + 01′ 34”
60 LE BON Johan 164 FDJ + 01′ 34”
61 SANTAROMITA Ivan 5 OGE + 02′ 12”
62 OVECHKIN Artem 204 RVL + 02′ 29”
63 SIUTSOU Kanstantsin 38 SKY + 02′ 42”
64 VORGANOV Eduard 107 KAT + 02′ 42”
65 CHERNETSKI Sergei 103 KAT + 03′ 09”
66 SUTHERLAND Rory 28 TCS + 03′ 28”
67 DE CLERCQ Bart 143 LTB + 03′ 28”
68 MEDEREL Maxime 176 EUC + 03′ 28”
69 PUCCIO Salvatore 37 SKY + 04′ 18”
70 ZAUGG Oliver 25 TCS + 04′ 18”
71 PETROV Evgeny 23 TCS + 04′ 18”
72 FROHLINGER Johannes 133 GIA + 04′ 59”
73 DE GENDT Thomas 12 OPQ + 04′ 59”
74 COUSIN Jerome 172 EUC + 04′ 59”
75 FAIRLY Caleb 52 GRS + 07′ 13”
76 MEYER Cameron 6 OGE + 07′ 53”
77 BEWLEY Samuel 7 OGE + 07′ 53”
78 JUNGELS Bob 84 TFR + 07′ 53”
79 CUMMINGS Stephen 71 BMC + 07′ 53”
80 BREEN Vegard 142 LTB + 08′ 55”
81 PIRES Bruno Manuel Silva 27 TCS + 09′ 26”
82 HERNANDEZ Jesus 22 TCS + 09′ 26”
83 FELLINE Fabio 83 TFR + 09′ 26”
84 SORENSEN Nicki 24 TCS + 09′ 26”
85 LANDER Sebastian 73 BMC – 2s + 09′ 26”
86 VALLEE Boris 147 LTB + 09′ 26”
87 HANSEN Lasse 56 GRS + 09′ 26”
88 VELITIS Martin 17 OPQ + 09′ 26”
89 ZEITS Andrey 48 AST + 09′ 26”
90 IGNATENKO Petr 105 KAT + 09′ 26”
91 MEIER Christian 8 OGE + 09′ 26”
92 KAMYSHEV Arman 46 AST + 09′ 26”
93 PAUWELS Serge 18 OPQ + 09′ 26”
94 FERNANDEZ DE LARREA Koldo 54 GRS + 09′ 26”
95 PATERSKI Maciej 194 CCC – 3s + 09′ 26”
96 HOULE Hugo 153 ALM + 09′ 26”
97 DE WEERT Kevin 13 OPQ + 09′ 26”
98 MALORI Adriano 127 MOV + 09′ 26”
99 CARUSO Damiano 92 CAN + 09′ 26”
100 MALACARNE Davide 175 EUC + 09′ 26”
101 GATTO Oscar 94 CAN + 09′ 26”
102 MOSER Moreno 96 CAN + 09′ 26”
103 HUSHOVD Thor 72 BMC + 09′ 26”
104 BROWN Nathan 51 GRS + 09′ 37”
105 KASPERKIEWICZ Przemysław 185 POL + 12′ 44”
106 MARTENS Paul 116 BEL + 12′ 44”
107 BONNAFOND Guillaume 154 ALM + 12′ 44”
108 BAGDONAS Gediminas 152 ALM + 12′ 44”
109 GENIEZ Alexandre 163 FDJ + 12′ 44”
110 BOIVIN Guillaume 91 CAN + 16′ 28”
111 BEPPU Fumiyuki 82 TFR + 16′ 28”
112 LECUISINIER Pierre-Henri 165 FDJ + 16′ 30”
113 TANNER David 118 BEL + 16′ 32”
114 FRANCZAK Paweł 184 POL + 18′ 32”
115 WARCHOŁ Bartosz 188 POL + 18′ 32”
116 HALLER Marco 104 KAT – 1s + 18′ 32”
117 KRIZEK Matthias 95 CAN + 18′ 32”
118 STĘPNIAK Grzegorz 196 CCC + 18′ 32”
119 CHAVANEL Sebastien 161 FDJ + 18′ 32”
120 MATYSIAK Bartłomiej 191 CCC + 18′ 32”
121 SOLOMENNIKOV Andrey 205 RVL + 18′ 32”
122 ENGOULVENT Jimmy 173 EUC + 18′ 32”
123 BERNAUDEAU Giovanni 171 EUC + 18′ 32”
124 SILVESTRE Fabio 87 TFR + 18′ 32”
125 TULIK Angelo 178 EUC + 18′ 32”
126 KRITSKIY Timofey 208 RVL + 18′ 32”
127 BALYKIN Ivan 206 RVL + 18′ 32”
128 MANGEL Laurent 166 FDJ + 18′ 32”
129 VOROBYEV Anton 108 KAT + 18′ 32”
130 HUTAROVICH Yauheni 156 ALM + 18′ 32”
131 VON HOFF Steele 58 GRS + 18′ 32”
132 MODOLO Sacha 68 LAM + 18′ 32”
133 KREDER Raymond 57 GRS + 18′ 32”
134 FARRAR Tyler 53 GRS + 18′ 32”
135 LOBATO Juan Jose 126 MOV + 18′ 32”
136 POPOVUCH Yaroslav 86 TFR + 18′ 32”
137 BONO Matteo 63 LAM + 18′ 32”
138 GUARNIERI Jacopo 45 AST + 18′ 32”
139 FERRARI Roberto 66 LAM + 18′ 32”
140 BELKOV Maxim 101 KAT + 18′ 32”
141 DOCKER Mitchell 2 OGE + 18′ 32”
142 FISCHER Murilo 162 FDJ + 18′ 32”
143 LANCASTER Brett 3 OGE + 18′ 32”
144 BERNAS Paweł 182 POL – 6s + 18′ 32”
145 GRADEK Kamil 181 POL + 18′ 32”
146 FLENS Rick 114 BEL + 25′ 48”
147 SINKELDAM Ramon 138 GIA + 25′ 48”
148 MAES Nikolas 14 OPQ + 30′ 05”
149 DEHAES Kenny 144 LTB + 30′ 05”
150 HUPOND Thierry 134 GIA + 30′ 05”
151 DĄBKOWSKI Konrad 187 POL + 31′ 08”
152 VAN GENECHTEN Jonas 148 LTB + 31′ 08”
153 TACIAK Mateusz 197 CCC + 31′ 08”
154 APPOLLONIO Davide 151 ALM + 31′ 08”
155 BOBRIDGE Jack 111 BEL + 31′ 08”
156 THEO Bos 112 BEL + 31′ 08”
SWIFT Ben 34 SKY DNS
TIRALONGO Paolo 47 AST DNF
ROUX Anthony 167 FDJ DNS
RYBAKOV Alexander 106 KAT DNF
MARKUS Barry 113 BEL DNS
MAIKIN Roman 207 RVL DNF
VEIKKANEN Jussi 168 FDJ DNF
MEZGEC Luka 136 GIA DNS

 

Klasyfikacja generalna:

1 VAKOC Petr 16 OPQ 25h 05′ 28”
2 MAJKA Rafał 21 TCS 25h 05′ 29” + 00′ 01”
3 INTXAUSTI Beant 123 MOV 25h 05′ 33” + 00′ 05”
4 IZAGUIRRE Jon 125 MOV 25h 05′ 35” + 00′ 07”
5 FORMOLO Davide 93 CAN 25h 05′ 39” + 00′ 11”
6 CARUSO Giampaolo 102 KAT 25h 05′ 39” + 00′ 11”
7 RUTKIEWICZ Marek 198 CCC 25h 05′ 39” + 00′ 11”
8 VELITS Peter 77 BMC 25h 05′ 39” + 00′ 11”
9 AMADOR BAKKAZAKOVA Andrey 121 MOV 25h 05′ 39” + 00′ 11”
10 GESINK Robert 115 BEL 25h 05′ 39” + 00′ 11”
11 WEENING Pieter 1 OGE 25h 05′ 39” + 00′ 11”
12 BARGUIL Warren 132 GIA 25h 05′ 39” + 00′ 11”
13 SAMUEL Sanchez 76 BMC 25h 05′ 39” + 00′ 11”
14 BRAMBILLA Gianluca 11 OPQ 25h 05′ 39” + 00′ 11”
15 NIEMIEC Przemysław 61 LAM 25h 05′ 39” + 00′ 11”
16 RIBLON Christophe 157 ALM 25h 05′ 39” + 00′ 11”
17 FIRSANOV Sergey 203 RVL 25h 05′ 39” + 00′ 11”
18 HESJEDAL Ryder 55 GRS 25h 05′ 39” + 00′ 11”
19 BOUET Maxime 155 ALM 25h 05′ 39” + 00′ 11”
20 MONFORT Maxime 146 LTB 25h 05′ 48” + 00′ 20”
21 CATTANEO Mattia 64 LAM 25h 05′ 48” + 00′ 20”
22 REBELLIN Davide 192 CCC 25h 05′ 51” + 00′ 23”
23 PREIDLER Georg 137 GIA 25h 05′ 52” + 00′ 24”
24 GASPAROTTO Enrico 43 AST 25h 05′ 56” + 00′ 28”
25 ZIELIŃSKI Kamil 183 POL 25h 05′ 56” + 00′ 28”
26 MORABITO Steve 74 BMC 25h 05′ 56” + 00′ 28”
27 CUNEGO Damiano 65 LAM 25h 05′ 56” + 00′ 28”
28 VILLELLA Davide 98 CAN 25h 05′ 56” + 00′ 28”
29 DEIGNAN Philip 32 SKY 25h 05′ 56” + 00′ 28”
30 ZAKARIN Ilnur 202 RVL 25h 05′ 56” + 00′ 28”
31 CAPECCHI Eros 122 MOV 25h 06′ 03” + 00′ 35”
32 NERZ Dominik 75 BMC 25h 06′ 05” + 00′ 37”
33 POELS Wouter 15 OPQ 25h 06′ 05” + 00′ 37”
34 SZMYD Sylwester 128 MOV 25h 06′ 10” + 00′ 42”
35 IZAGUIRRE Gorka 124 MOV 25h 06′ 14” + 00′ 46”
36 MARCZYŃSKI Tomasz 195 CCC 25h 06′ 17” + 00′ 49”
37 SARMIENTO Jose Cayetano 97 CAN 25h 06′ 17” + 00′ 49”
38 SAMOILAU Branislau 193 CCC 25h 06′ 27” + 00′ 59”
39 KERN Christophe 174 EUC 25h 06′ 31” + 01′ 03”
40 VUILLERMOZ Alexis 158 ALM 25h 06′ 33” + 01′ 05”
41 LUDVIGSSON Tobias 135 GIA 25h 06′ 40” + 01′ 12”
42 VANDEWALLE Kristof 88 TFR 25h 06′ 46” + 01′ 18”
43 HENAO GOMEZ Sebastian 36 SKY 25h 06′ 48” + 01′ 20”
44 CIEŚLIK Paweł 186 POL 25h 06′ 48” + 01′ 20”
45 WARBASSE Lawrence 78 BMC 25h 06′ 56” + 01′ 28”
46 CATALDO Dario 33 SKY 25h 07′ 02” + 01′ 34”
47 MORI Manuele 67 LAM 25h 07′ 06” + 01′ 38”
48 LAGUTIN Sergey 201 RVL 25h 07′ 08” + 01′ 40”
49 POLJAŃSKI Pawel 26 TCS 25h 07′ 13” + 01′ 45”
50 LIGTHART Pim 145 LTB 25h 07′ 24” + 01′ 56”
51 HAGEN Edvald Boasson 31 SKY 25h 07′ 39” + 02′ 11”
52 OVECHKIN Artem 204 RVL 25h 08′ 08” + 02′ 40”
53 SANTAROMITA Ivan 5 OGE 25h 08′ 31” + 03′ 03”
54 VORGANOV Eduard 107 KAT 25h 08′ 56” + 03′ 28”
55 SUTHERLAND Rory 28 TCS 25h 09′ 07” + 03′ 39”
56 MEDEREL Maxime 176 EUC 25h 09′ 07” + 03′ 39”
57 ZAUGG Oliver 25 TCS 25h 09′ 57” + 04′ 29”
58 PETROV Evgeny 23 TCS 25h 09′ 57” + 04′ 29”
59 DE CLERCQ Bart 143 LTB 25h 10′ 29” + 05′ 01”
60 ARNDT Nikias 131 GIA 25h 10′ 37” + 05′ 09”
61 FROHLINGER Johannes 133 GIA 25h 12′ 26” + 06′ 58”
62 MATTHEWS Michael 4 OGE 25h 13′ 42” + 08′ 14”
63 THURAU Bjorn 177 EUC 25h 13′ 52” + 08′ 24”
64 CUMMINGS Stephen 71 BMC 25h 13′ 58” + 08′ 30”
65 SIUTSOU Kanstantsin 38 SKY 25h 14′ 06” + 08′ 38”
66 BREEN Vegard 142 LTB 25h 14′ 34” + 09′ 06”
67 JUNGELS Bob 84 TFR 25h 14′ 40” + 09′ 12”
68 PATERSKI Maciej 194 CCC 25h 15′ 00” + 09′ 32”
69 VALLEE Boris 147 LTB 25h 15′ 01” + 09′ 33”
70 LANDER Sebastian 73 BMC 25h 15′ 03” + 09′ 35”
71 CARUSO Damiano 92 CAN 25h 15′ 05” + 09′ 37”
72 DE WEERT Kevin 13 OPQ 25h 15′ 05” + 09′ 37”
73 VELITIS Martin 17 OPQ 25h 15′ 05” + 09′ 37”
74 PIRES Bruno Manuel Silva 27 TCS 25h 15′ 05” + 09′ 37”
75 PAUWELS Serge 18 OPQ 25h 15′ 05” + 09′ 37”
76 GAVAZZI Francesco 44 AST 25h 15′ 06” + 09′ 38”
77 CHERNETSKI Sergei 103 KAT 25h 15′ 29” + 10′ 01”
78 FELLINE Fabio 83 TFR 25h 15′ 31” + 10′ 03”
79 PUCCIO Salvatore 37 SKY 25h 15′ 40” + 10′ 12”
80 ARREDONDO MORENO Julian David 81 TFR 25h 15′ 48” + 10′ 20”
81 MEIER Christian 8 OGE 25h 16′ 01” + 10′ 33”
82 MALORI Adriano 127 MOV 25h 16′ 16” + 10′ 48”
83 NORDHAUG Lars Petter 117 BEL 25h 16′ 28” + 11′ 00”
84 DE GENDT Thomas 12 OPQ 25h 16′ 29” + 11′ 01”
85 ARU Fabio 41 AST 25h 17′ 13” + 11′ 45”
86 ZEITS Andrey 48 AST 25h 17′ 36” + 12′ 08”
87 SORENSEN Nicki 24 TCS 25h 18′ 01” + 12′ 33”
88 GENIEZ Alexandre 163 FDJ 25h 18′ 23” + 12′ 55”
89 LE BON Johan 164 FDJ 25h 18′ 45” + 13′ 17”
90 MARTENS Paul 116 BEL 25h 19′ 14” + 13′ 46”
91 HOULE Hugo 153 ALM 25h 20′ 04” + 14′ 36”
92 BEWLEY Samuel 7 OGE 25h 20′ 43” + 15′ 15”
93 HUSHOVD Thor 72 BMC 25h 21′ 08” + 15′ 40”
94 HERNANDEZ Jesus 22 TCS 25h 22′ 04” + 16′ 36”
95 BOIVIN Guillaume 91 CAN 25h 22′ 07” + 16′ 39”
96 MOSER Moreno 96 CAN 25h 23′ 23” + 17′ 55”
97 KRIZEK Matthias 95 CAN 25h 24′ 00” + 18′ 32”
98 HUTAROVICH Yauheni 156 ALM 25h 24′ 01” + 18′ 33”
99 BONNAFOND Guillaume 154 ALM 25h 24′ 07” + 18′ 39”
100 HALLER Marco 104 KAT 25h 24′ 10” + 18′ 42”
101 STĘPNIAK Grzegorz 196 CCC 25h 24′ 11” + 18′ 43”
102 KRITSKIY Timofey 208 RVL 25h 24′ 11” + 18′ 43”
103 FAIRLY Caleb 52 GRS 25h 24′ 24” + 18′ 56”
104 BERNAUDEAU Giovanni 171 EUC 25h 24′ 37” + 19′ 09”
105 BAGDONAS Gediminas 152 ALM 25h 24′ 59” + 19′ 31”
106 MODOLO Sacha 68 LAM 25h 25′ 05” + 19′ 37”
107 WARCHOŁ Bartosz 188 POL 25h 25′ 07” + 19′ 39”
108 KAMYSHEV Arman 46 AST 25h 25′ 27” + 19′ 59”
109 BERNAS Paweł 182 POL 25h 25′ 27” + 19′ 59”
110 BALYKIN Ivan 206 RVL 25h 25′ 38” + 20′ 10”
111 ENGOULVENT Jimmy 173 EUC 25h 25′ 43” + 20′ 15”
112 KREDER Raymond 57 GRS 25h 25′ 54” + 20′ 26”
113 FERRARI Roberto 66 LAM 25h 26′ 13” + 20′ 45”
114 FISCHER Murilo 162 FDJ 25h 26′ 18” + 20′ 50”
115 IGNATENKO Petr 105 KAT 25h 26′ 23” + 20′ 55”
116 TULIK Angelo 178 EUC 25h 26′ 36” + 21′ 08”
117 MALACARNE Davide 175 EUC 25h 26′ 37” + 21′ 09”
118 SOLOMENNIKOV Andrey 205 RVL 25h 26′ 43” + 21′ 15”
119 MEYER Cameron 6 OGE 25h 26′ 57” + 21′ 29”
120 LANCASTER Brett 3 OGE 25h 27′ 05” + 21′ 37”
121 KASPERKIEWICZ Przemysław 185 POL 25h 27′ 11” + 21′ 43”
122 FERNANDEZ DE LARREA Koldo 54 GRS 25h 27′ 38” + 22′ 10”
123 VOROBYEV Anton 108 KAT 25h 27′ 39” + 22′ 11”
124 POPOVUCH Yaroslav 86 TFR 25h 27′ 47” + 22′ 19”
125 BELKOV Maxim 101 KAT 25h 28′ 27” + 22′ 59”
126 MATYSIAK Bartłomiej 191 CCC 25h 28′ 40” + 23′ 12”
127 TANNER David 118 BEL 25h 28′ 49” + 23′ 21”
128 VON HOFF Steele 58 GRS 25h 29′ 08” + 23′ 40”
129 GATTO Oscar 94 CAN 25h 29′ 08” + 23′ 40”
130 LECUISINIER Pierre-Henri 165 FDJ 25h 29′ 27” + 23′ 59”
131 COUSIN Jerome 172 EUC 25h 29′ 51” + 24′ 23”
132 BONO Matteo 63 LAM 25h 30′ 22” + 24′ 54”
133 FRANCZAK Paweł 184 POL 25h 31′ 17” + 25′ 49”
134 SINKELDAM Ramon 138 GIA 25h 31′ 27” + 25′ 59”
135 GUARNIERI Jacopo 45 AST 25h 31′ 41” + 26′ 13”
136 GRADEK Kamil 181 POL 25h 31′ 54” + 26′ 26”
137 FARRAR Tyler 53 GRS 25h 31′ 58” + 26′ 30”
138 MANGEL Laurent 166 FDJ 25h 33′ 01” + 27′ 33”
139 BEPPU Fumiyuki 82 TFR 25h 33′ 28” + 28′ 00”
140 DOCKER Mitchell 2 OGE 25h 33′ 31” + 28′ 03”
141 EDMONDSON Joshua 35 SKY 25h 34′ 21” + 28′ 53”
142 LOBATO Juan Jose 126 MOV 25h 34′ 33” + 29′ 05”
143 HANSEN Lasse 56 GRS 25h 34′ 44” + 29′ 16”
144 SILVESTRE Fabio 87 TFR 25h 35′ 43” + 30′ 15”
145 CHAVANEL Sebastien 161 FDJ 25h 35′ 43” + 30′ 15”
146 MAES Nikolas 14 OPQ 25h 35′ 44” + 30′ 16”
147 BROWN Nathan 51 GRS 25h 36′ 11” + 30′ 43”
148 THEO Bos 112 BEL 25h 36′ 37” + 31′ 09”
149 VAN GENECHTEN Jonas 148 LTB 25h 36′ 37” + 31′ 09”
150 DĄBKOWSKI Konrad 187 POL 25h 36′ 47” + 31′ 19”
151 FLENS Rick 114 BEL 25h 44′ 54” + 39′ 26”
152 APPOLLONIO Davide 151 ALM 25h 47′ 31” + 42′ 03”
153 TACIAK Mateusz 197 CCC 25h 48′ 27” + 42′ 59”
154 DEHAES Kenny 144 LTB 25h 50′ 03” + 44′ 35”
155 HUPOND Thierry 134 GIA 26h 10′ 38” + 01h 05′ 10”
156 BOBRIDGE Jack 111 BEL 26h 18′ 24” + 01h 12′ 56”

 

 

Foto: tourdepologne.pl

Anna Gmaj