Cycling: Team OPQS 2014Podczas drugiego dnia przerwy w Tour de France – Patrick Lefevere, menadżer drużyny Omega Pharma – Quick Step zapowiedział, że jego ekipa ma zapewnioną płynność finansową do 2017 roku.

Dzięki zaangażowaniu właściciela drużyny Michała Kwiatkowskiego i Michała Gołasia – Czecha Zdenka Bakali, Belgowie pozyskali nowego sponsora tytularnego. Mistrzowie świata w jeździe drużynowej na czas pozostaną w peletonie co najmniej do 2017 roku, a już za kilka miesięcy zmienią nazwę.

Nowym sponsorem będzie firma Etixx, czyli marka zajmująca się produkcją odżywek sportowych. Etixx należy do grupy Omega Pharma, więc tak naprawdę los obecnej drużyny Omega Pharma – Quick Step pozostaje w tych samych rękach. Bakala i jego firma Quick-Step w dalszym ciągu pozostaje jako drugi, tytularny sponsor. Od 2015 roku, nazwa zostanie więc zmieniona na Etixx – Quick-Step

“Nie muszę chyba ukrywać, że wielkie sukcesy sportowe były główną kartą przetargową w negocjacjach ze sponsorami. To one pomogły w przekonaniu ich do pozostanie w kolarstwie”, powiedział Lefevere. Tak, to jest pozytywny efekt działania zwycięskiego zespołu. Trzeba włożyć dużo pracy w to, by stworzyć zwycięską drużynę zawodników i pracowników obsługi. Jestem naprawdę dumny z każdego członka zespołu, bo wspólnie osiągamy najwyższe cele. W tej chwili jesteśmy jednym z najbardziej popularnych zespołów kolarskich na świecie. Głównie dzięki pomocy naszego właściciela – Pana Bakali oraz naszych sponsorów. Dziś możemy potwierdzić, że dalej możemy budować naszą przyszłość”. 

Etixx to belgijska marka i staliśmy się liderem na naszym rynku w zaledwie kilka lat”, powiedział prezes zarządu Omega Pharma – Marc Coucke.  “Teraz chcemy sprawić, by nasz produkt był bardziej międzynarodowy. Z pewnością uda się to dzięki inwestowaniu w jedną z najlepszych drużyn kolarskich, która wygrywa na całym świecie”.

 

Foto: Tim de Waele/OPQS

Andrzej Gucwa