Michał Podlaski2 lipca w Łodzi rozpocznie się 25. jubileuszowa edycja Wyścigu “Solidarności” i Olimpijczyków. 5 etapów, blisko 700 kilometrów, 19 zespołów, a wśród nich ActiveJet Team.

Grupa prowadzona przez Piotra Kosmalę wystartuje w składzie: Konrad Dąbkowski, Michał Podlaski, Emanuel Piaskowy, Arkadiusz Owsian, Paweł Franczak i Łukasz Bodnar.

Już pierwszego dnia organizatorzy zafundowali kolarzom aż dwa etapy. Oba płaskie i powinny zakończyć się finiszem z peletonu, choć ubiegły rok pokazał że i na pierwszym etapie może pójść odjazd, który przesądzi o losach całego wyścigu.

Najcięższym etapem będzie odcinek czwarty z Nowego Sącza do Krosna. Trzy krótkie rundy na koniec z krótkim lecz sztywnym podjazdem pod Kamieniec z pewnością podzielą peleton. Łącznie zawodnicy przez cztery dni przejadą 695,6 kilometra.

Wyścig “Solidarności” i Olimpijczyków, dwukrotnie wygrywał Łukasz Bodnar, a przed rokiem po jeden z etapów sięgnął Konrad Dąbkowski, osiągając prędkość na finiszu aż 80,4 km/h! Dla zawodników będzie to również bardzo ważny start z uwagi na kwalifikacje do Tour de Pologne, które kończą się właśnie na tym wyścigu.

Prezentacja wyścigu > tutaj

25. Wyścig “Solidarności” i Olimpijczyków

Etap 1: Łódź – Sulejów 115,5 km

Etap 2: Zduńska Wola – Sieradz 82,3 km

Etap 3: Przedbórz – Kielce 160,3 km

Etap 4: Nowy Sącz – Krosno 193,5 km

Etap 5: Strzyżów – Jarosław 144 km

Informacja prasowa