Konrad Dąbkowski (ActiveJet Team) po udanym finiszu w Sulejowie, założył koszulkę lidera Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków.

Konrad Dąbkowski

 

Pierwszy odcinek “Solidarki” liczył 115 kilometrów i startował z Łodzi. Od samego startu wielu kolarzy zdradzało chęć do ataków, jednak żaden z odjazdów nie mógł wypracować większej przewagi. Pecha miał świeżo upieczony mistrz Polski, który kilka kilometrów przed finiszem miał defekt.

Ostatecznie sprint po zwycięstwo wygrał Konrad Dąbkowski. “Dąbek” tym samym zapewnił drugi w sezonie triumf dla ActiveJet Team w wyścigu kategorii UCI. Dziś pokonał Johim Ariesena (Metec) oraz Davide Ballerini`ego (Team Idea).

Po południu drugi etap ze Zduńskiej Woli do Sieradza.

Wyniki:

1 DABKOWSKI KonradActiveJet Team852:26:21
2 ARIESEN JohimMetec – TKH Continental Cyclingteam52,,
3 BALLERINI DavideTeam Idea21,,
4 COLLODEL MatteoTeam Idea,,
5 STEPNIAK GrzegorzCCC Polsat Polkowice,,
6 PONS GaetanColor Code – Biowanze,,
7 YAKIMOV KonstantinTeam 21,,
8 DETKO ArturMexller,,
9 ROBEET LudovicColor Code – Biowanze,,
10 ZIELIŃSKI KamilMexller,,
11 KAISE JulienColor Code – Biowanze,,
12 KLEMME DanielSynergy Baku Cycling Project,,
13 SCHAFER StefanLKT Team Brandenburg,,
14 BENOIT AndreTeam Kuota,,
15 AGARKOV YuriyISD Continental Team,,
16 KOHUT SlawomirWibatech Fuji Zory,,
17 JANIACZYK BlazejBDC Marcpol,,
18 MATYSIAK BartłomiejCCC Polsat Polkowice,,
19 GOEREE NielsMetec – TKH Continental Cyclingteam,,
20 FOLTYN Jakub,,
21 BUDYAK AnatoliyISD Continental Team,,
22 AVERIN MaksymSynergy Baku Cycling Project,,
23 CZAJKOWSKI MateuszWibatech Fuji Zory,,
24 SPREAFICO MatteoTeam Idea,,
25 SOBIERAJ Przemyslaw,,
26 JURCO MatejDukla Trencin Trek,,
27 TEKLINSKI Adrian,,
28 PICHETTA RicardoTeam Idea,,
29 BODNAR LukaszActiveJet Team,,
30 FRANCZAK PawełActiveJet Team,,
31 RAPP JonasTeam Kuota,,
32 PODLASKI MichalActiveJet Team,,
33 CZERKIES Michał,,
34 SURUTKOVICH AlexSynergy Baku Cycling Project,,
35 WARNIER AntoineColor Code – Biowanze,,
36 KLEPIKOV IllyaISD Continental Team,,
37 KADÚCH JanBauknecht – Author,,
38 ASADOV ElchinSynergy Baku Cycling Project,,
39 PATERSKI MaciejCCC Polsat Polkowice,,
40 POPKOV VitaliyISD Continental Team,,
41 PAKHTUSOV AnatoliyISD Continental Team,,
42 JABRAYILOV SamirSynergy Baku Cycling Project,,
43 KASYANOV OleksiyKolss Cycling Team,,
44 HABA Grzegorz,,
45 GOMENIUK VolodymyrKolss Cycling Team,,
46 OWSIAN ArkadiuszActiveJet Team,,
47 NOWACZEK Mateusz,,
48 POLNICKY JiriBauknecht – Author,,
49 TE BRAKE RemcoMetec – TKH Continental Cyclingteam,,
50 DVORSKY DavidBauknecht – Author,,
51 SKORENKO MykytaKolss Cycling Team,,
52 GRADEK KamilBDC Marcpol,,
53 DELFOSSE FlorentColor Code – Biowanze,,
54 SOJKA KornelMexller,,
55 KNAUP TobiasLKT Team Brandenburg,,
56 DZHUS VolodymyrISD Continental Team,,
57 BERNAS PawelBDC Marcpol,,
58 PREVAR OleksandrKolss Cycling Team,,
59 BUCHÁCEK TomásBauknecht – Author,,
60 HUNAL MartinBauknecht – Author,,
61 SOLIŃSKI Jakub,,
62 SCHIEWER FranzLKT Team Brandenburg,,
63 TEDESCHI MirkoTeam Idea,,
64 TRACZ KrzysztofWibatech Fuji Zory,,
65 SOBALLA CarlLKT Team Brandenburg,,
66 MARCZYNSKI TomaszCCC Polsat Polkowice,,
67 RĘBIEWSKI JarosławMexller,,
68 SKARŻYŃSKI Piotr,,
69 PLUCINSKI LeszekBDC Marcpol,,
70 WITECKI MariuszMexller,,
71 CHIRKOV IlyaTeam 21,,
72 HONKISZ AdrianCCC Polsat Polkowice,,
73 HALEJAK WojciechMexller,,
74 KOCH JonasLKT Team Brandenburg,,
75 MORAJKO JacekCCC Polsat Polkowice,,
76 BRATASHCHUK AndriiKolss Cycling Team,,
77 KOTT KonradWibatech Fuji Zory,,
78 BRONIS RomanDukla Trencin Trek,,
79 HOLLANDERS DriesMetec – TKH Continental Cyclingteam,,
80 PIASKOWY EmanuelActiveJet Team,,
81 KALOJIROS TomasBauknecht – Author,,
82 JAROMIN PiotrWibatech Fuji Zory,,
83 BRAULINSKI Michal,,
84 MIGDAŁ WojciechWibatech Fuji Zory,,
85 KOWALCZYK JaroslawBDC Marcpol,,
86 MAHDAR MartinDukla Trencin Trek,,
87 KOVÁC MarosDukla Trencin Trek,,
88 KONING PeterMetec – TKH Continental Cyclingteam,,
89 ZIULEK Michal,,
90 MERTZ RemyColor Code – Biowanze,,
91 BELYKH SergeyTeam 21,,
92 MAMYKIN MatveiTeam 21,,
93 WOLSINK JelleMetec – TKH Continental Cyclingteam,,
94 LEDUCHOWSKI Aleksander,,
95 GOLOVASH OleksandrKolss Cycling Team,,
96 PETTITI AlessandroTeam Idea,,
97 KIETLINSKI Wojciech0:26
98 MEZHECHEV AleksandrTeam 210:39
99 SCHÖNBACH FelixTeam Kuota0:40
100 MONREAL FlorianTeam Kuota,,
101 RYABKIN AlexeyTeam 210:43
102 STACHOWIAK AdamBDC Marcpol,,
103 ISGANDAROV TuralSynergy Baku Cycling Project5:18
104 BRAUN JulianTeam Kuota,,
105 BREUER DanielTeam Kuota7:16

 

Fot: Darek Krzywański

Andrzej Gucwa