Jarosław KowalczykJarosław Kowalczyk został końcowym triumfatorem Tour de Serbie! Ostatni etap padł łupem Gerorgieva Petrova (Brisaspor Turkey).

Ostatni etap wyścigu dookoła Serbii, to krótki niespełna 82 kilometrowy odcinek, z finałowym podjazdem pod premię górską trzeciej kategorii w Belgradzie. W koszulce lidera do etapu przystąpił Jarosław Kowalczyk (BDC MarcPol).

Kilka kilometrów po starcie od peletonu oderwało się dwóch zawodników: Will Willwolh (LKT Team Branderburg) oraz Peter Williams (Haribo Beacon). Ich przewaga w połowie dystansu wynosiła 1:40. Zawodnicy BDC MarcPol spokojnie kontrolowali sytuację w peletonie.

Około 20 kilometrów przed metą po ucieczce nie było śladu.

Najszybciej trzeci etap pokonał Georgiev Petrov, a końcowym zwycięzcą wyścigu został Jarosław Kowalczyk! Gratulujemy!