Lotto Mazovia Tour 2013Poznaliśmy trasę wyścigu „Lotto Tour” – Wyścigu „Dookoła Mazowsza”. Mazowiecka etapówka rozpocznie się w Warszawie 28 lipca, a zakończy 2 sierpnia w Nowym Dworze Mazowieckim.

„Lotto Tour” – 57 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Dookoła Mazowsza”, bo tak brzmi pełna nazwa tegorocznego wyścigu tradycyjnie już rozpocznie się w Warszawie, na terenie Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Kolarze powalczą w kryterium – III Memoriale Marka Cichosza, a do pokonania będą mieli 45 kilometrów. Tam rozdane będą koszulki poszczególnych klasyfikacji.

We wtorek, 29 lipca barwny peleton przeniesie się na północ od Warszawy, do Nowego Dworu Mazowieckiego. Przed południem zawodnicy pojadą w drużynowej jeździe na czas na, dystansie 20 kilometrów. Po południu drugi etap wokół Nowego Dworu Mazowieckiego będzie liczył 120 kilometrów.

Trzeci etap rozegrany zostanie wokół Kozienic, meta też już tradycyjnie przy pływalni, dystans 177 kilometrów.

W czwartek, 31 lipca kolumna wyścigu przeniesie się do Warszawy, gdzie spod Urzędu Dzielnicy Wesoła wyruszy do najdłuższego etapu tegorocznej edycji „Mazowsza” liczącego 216 kilometrów.

Podczas piątego etapu kolarze powalczą na Podlasiu, na 135-kilometrowym etapie. Start w Wysokiem Mazowieckiem, meta w Łomży.

Ostatni odcinek to dystans 180 kilometrów, a kolarze pojadą z Łomży do Nowego Dworu Mazowieckiego.

W zeszłym roku po dwa etapy zwyciężyli Grzegorz Stępniak (CCC Polsat Polkowice) i Siergiej Papok (Białoruś), kolarze BDC MarcPol byli najlepsi w drużynowej jeździe na czas, a w całym wyścigu triumfował Marcin Sapa (BDC MarcPol).

Jak będzie w tym roku, przekonamy się już 28 lipca.

Program 57 Wyścigu Dookoła Mazowsza 2014:

28 LIPCA  (poniedziałek)  –  WARSZAWA

29 LIPCA (wtorek)  –  NOWY DWÓR MAZ.   I ETAP  –  JAZDA DRUŻYNOWA NA CZAS – 20 KM

29 LIPCA (wtorek)  –   NOWY DWÓR MAZOWIECKI – NOWY DWÓR MAZ.    II  ETAP – 120 km

30 LIPCA (środa) – KOZIENICE – KOZIENICE  III  ETAP – 177 KM

31 LIPCA (czwartek) –  WARSZAWA -WESOŁA – WYSOKIE MAZOWIECKIE  IV ETAP – 216 KM

1 SIERPNIA (piątek ) –  WYSOKIE MAZOWIECKIE – ŁOMŻA   V ETAP – 135 KM

2 SIERPNIA (sobota)  –  ŁOMŻA   –  NOWY DWÓR MAZ.   VI  ETAP – 180 KM

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments