Konrad DąbkowskiPoznaliśmy ostateczne składy w jakich pojadą ekipy BDC MarcPol i CCC Polsat Polkowice w rozpoczynającym się jutro na warszawskim Służewcu Wyścigu Dookoła Mazowsza.

W ekipie „niebieskich” pojadą kolarze, którzy zasmakowali już zwycięstwa w mazowieckiej etapówce. W 2008 roku triumfował Marcin Sapa, zaś w 2011 roku Robert Radosz. Poza nimi w drużynie BDC MarcPol zobaczymy zeszłorocznego zwycięzcę etapowego Jarosława Kowalczyka, Mateusza Komara, Piotra Kirpszę, Adriana Banaszka, Konrada Dąbkowskiego – najwyżej sklasyfikowanego polskiego kolarza rankingu UCI Europe Tour oraz rezerwowego reprezentacji Polski na tegoroczny Tour de Pologne – Pawła Bernasa.

Jak co roku Wyścig Dookoła Mazowsza będzie bardzo ważny dla grupy Dariusza Banaszka, która siedzibę ma w Nowym Dworze Mazowiecki. W tym roku organizatorzy zaplanowali aż trzy etapy w Nowym Dworze, w piątek jazdę drużynową na czas (26 km)  oraz popołudniowy etap ze startu wspólnego (113 km), zaś w sobotę 160 kilometrowy odcinek.

W drużynie z Polkowic zobaczymy także kolarza, który z Mazowsza wyjeżdżał już z końcowym zwycięstwem – Tomasz Kiendyś triumfował w 2006 roku. Poza nim w CCC Polsat pojedzie Josef Cerny, który tak pięknie jechał w Giro del Trentino, wkładając na jednym z etapów koszulkę lidera, Paweł Charucki, Adrian Kurek, Jarosław Marycz, Mateusz Nowak, Łukasz Owsian. W składzie znalazł się także Grzegorz Stępniak – świetny sprinter, który zapewne stoczy niejedną batalię o etapowe zwycięstwo z Konradem Dąbkowski, podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym.

Zapowiada się piękna walka, będzie to najdłuższy wyścig Dookoła Mazowsza od momentu jego reaktywacji w 1991 roku. Kibiców z Mazowsza i Podlasia zapraszamy na trasę!

Program 56. Wyścigu Dookoła Mazowsza – Lotto Mazovia Tour 2013:

22 lipca – Kryterium – Memoriał Marka Cichosza, Warszawa Służewiec 45 km
23 lipca – 1. etap Kozienice – Kozienice (162 km)
24 lipca – 2. etap Warszawa-Wesoła – Wysokie Mazowieckie (184 km)
25 lipca – 3. etap Wysokie Mazowieckie – Łomża (160 km)
26 lipca – 4. etap Nowy Dwór Mazowiecki – drużynowo na czas (26 km)
26 lipca – 5. etap Nowy Dwór Mazowiecki (113 km)
27 lipca – 6 etap Nowy Dwór Maz. – Wieliszew – Nowy Dwór Maz. (160 km)

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments