Michał Kapusta / naszosie.pl

59. wyścig kolarski Dookoła Mazowsza (kat. 2.2 UCI) rozegrany zostanie w dniach 27 – 30 lipca 2016. „Dookoła Mazowsza” jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kolarstwie szosowym w Polsce.

Historia Wyścigu sięga aż 1951 roku, kiedy to z Żerania do pierwszego wyścigu wystartował peleton złożony z 62 początkujących kolarzy. Pod szyldem Naszej Trybuny dotrwał do 1981 roku. Po dwóch latach przerwy organizacji wyścigu podjęła się gazeta „Sztandaru Młodych”, która znów pod wodzą red. Janusza Strzałkowskiego kontynuowała jego najlepsze tradycje, trwało to kolejne siedem lat.

W 1997 Wyścig Dookoła Mazowsza o charakterze seniorskim został reaktywowany siłami sekcji kolarskiej Legii Warszawa. W 2000 rolę organizatora przejeło na siebie Stowarzyszenie Mazovia Team. Wyścig ten jest jedną z nielicznych imprez, gdzie istnieje możliwość prezentacji wszystkich liczących się ekip zawodowych naszego kraju. Zainteresowanych szczegółami i obszerną historią wyścigu zapraszamy na stronę www.mazovia-team.pl

W tym roku ponownie prolog rozegra się w Warszawie, 27 lipca na terenie Służewieckiego Toru Wyścigów Konnych przy ulicy Puławskiej. Będzie to jazda indywidualna na czas, co umożliwi widzom intensywne, bezpośrednie kibicowanie. Kolejne etapy organizatorzy zaplanowali w Kozienicach, Teresinie i Nowym Dworze Mazowieckim.

W wyścigu wystartują zagraniczne reprezentacje: Jo Piels (Holandia), Białoruski Narodowy Team (Białoruś), Prostejov Team, Whirpool Author Team (Czechy), Merida (Szwecja), KOLSS BDC (Ukraina), Slovak National Team, Velo Sport (Ukraina), German National Team, Ked-Stevens (Niemcy)

Nie zabraknie też naszych czołowych ekip zawodowych: CCC Sprandi Polkowice oraz Verva Active Jet. Na Mazowszu pojawią się także KS Pogoń Puławy, LZS Piaseczno-Golczewo, Legia, Hurom de Rosa, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Chrobry Głogów.

Prolog odbędzie się wg. harmonogramu:
PREZENTACJA EKIP godz. 15.30 – 16.00
START – jazda indywidualna na czas 2,5 km godz. 16.00 – 17.00
CEREMONIA NAGRADZANIA godz. 17.15 – 17.30
WYŚCIG AMATORÓW godz. 18.00 – 19.00.

Mapa prologu > tutaj

Następnie 59. Międzynarodowy Wyścig Kolarski Dookoła Mazowsza będzie przebiegał wg. poniższego programu:

28 lipca – I etap – Kozienice – Kozienice > mapa
29 lipca – II etap – Teresin – Teresin > mapa
30 lipca – III etap – Nowy Dwór Maz. (Twierdza Modlin) > mapa

Serdecznie zapraszamy do kibicowania na szosach Mazowsza!

plakat_mazowsze_warszawa.indd

Informacja prasowa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments