Fot. Marek Bala / naszosie.pl

Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice) wygrywając prolog Wyścigu Dookoła Mazowsza, został liderem i na czwartkowym etapie w Kozienicach pojedzie w żółtej koszulce.

61 edycja Wyścigu Dookoła Mazowsza tradycyjnie już rozpoczęła się od 2,5 kilometrowego prologu na terenie Toru Wyścigów Konnych w Warszawie. Runda dość łatwa, dwie długie proste z jednym ostrym nawrotem.

Do rywalizacji przystąpiły wszystkie polskie grupy zawodowe z CCC Sprandi Polkowice na czele, a także kilka zagranicznych ekip z Czech, Białorusi, Estonii, Danii, Włoch, Słowacji, a nawet Stanów Zjednoczonych. W sumie 127 kolarzy.

Długo na prowadzeniu utrzymywał się Duńczyk – Mathias Jorgensen (Riwal CeramicSpeed), który wystartował jako jeden z pierwszych. Jego czas 2:44 pobił dopiero Szymon Sajnok (CCC Sprandi Polkowice). Mistrz świata z toru wyprzedził Jorgensena zaledwie o pół sekundy. Jak się okazało, na Szymona nie było dziś mocnych. Trzeci czas wykręcił Kamil Gradek (CCC Sprandi Polkowice).

Koszulka zielona najlepszego sprintera trafiła do Jorgensena, fioletową dla najbardziej aktywnego zawodnika ubrał Kamil Gradek, zaś białą dla najlepszego młodzieżowca założył Szymon Sajnok.

Jutro kolarze powalczą dookoła Kozienic.

Pełne wyniki > TUTAJ

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments