Fjordy_1_of_1W środę 28 maja rozpocznie się norweska etapówka pierwszej kategorii Tour des Fjords. Wyścig składa się z pięciu etapów, a na starcie oprócz ActiveJet Team zobaczymy 19 zespołów, w tym trzy ekipy z UCI WorldTour.

Jak sama nazwa wskazuje wyścig przebiegał będzie wzdłuż norweskiego wybrzeża, w które wcinają się fiordy. Niezwykle malownicze tereny będą bardzo wymagające dla kolarzy, gdyż na trasie niemal każdego etapu znajdują się niezliczone ilości podjazdów, wiele z nich krótkich lecz bardzo sztywnych.

Wszystko rozpocznie się w Bergen, miejscowości nazywanej bramą do fiordów, która znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Po przejechaniu blisko 900 kilometrów wyścig zakończy się w portowym mieście Stavanger.

Na starcie zobaczymy 20 ekip. Najbardziej znane to WorldTourowe: Team Katusha, Cannondale i Tinkoff-Saxo. Ponadto wystartuje pięć ekip prokontynentalnych oraz dwanaście kontynentalnych. W każdym z zespołów zobaczymy po sześciu kolarzy.

W barwach ActiveJet Team wystartują: Michał Podlaski, Paweł Franczak, Łukasz Bodnar, Paweł Brylowski, Arkadiusz Owsian i Emanuel Piaskowy.

To dla nas bardzo ważny start, jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów tego sezonu. Wiele pracy włożyliśmy w to, aby otrzymać zaproszenie na Fjordy i chcemy wykorzystać szansę, którą dostaliśmy. Postaramy się sprawić miłą niespodziankę – zapowiedział dyrektor sportowy ActiveJet Team, Piotr Kosmala.

Każdego dnia wyścig na żywo relacjonować będzie największa stacja komercyjna w Norwegii TV2. Ponadto “z poślizgu” wyścig pokaże także Eurosport 2.

Tour des Fjords (28.05-01.06 2014)

Etap 1.  »  Bergen › Ulvik, 161 km

Etap 2.  »  Eidfjord › Haugesund, 203.2 km

Etap 3.  »  Hjelmeland › Forsand, 163 km

Etap 4.  »  2020park › Stavanger, 179 km

Etap 5.  »  Risavika › Stavanger, 171.3 km

Informacja prasowa