rattoRossella Ratto (Estado de México-Faren Kuota) wygrała drugi etap brytyjskiego The Women’s Tour i została nową liderką wyścigu.

Niespełna 119 kilometrów miały do pokonania panie w drugim dniu The Women’s Tour. Etap prowadził z Hinckley do Bedford i był dość pofałdowany.

Także dzisiaj swoich sił w ucieczce spróbowała Rossella Ratto  (Estado de México-Faren Kuota). W pewnym momencie dojechała do niej Susanna Zorzi  (Astana BePink Womens Team). Dwie Włoszki starały się powiększać swoją przewagę, ale peleton nie dawał za wygraną. Ostatecznie zostało im kilka sekund zapasu i mogły między sobą rozegrać walkę o etapowe zwycięstwo.

Zwyciężyła Ratto, druga była Zorzi, a z peletonu najszybsza okazała się Marianne Vos (Rabobank-Liv Woman Cycling Team). Katarzyna Pawłowska (Boels – Dolmans) zakończyła dzisiejszy etap na 41 miejscu.

Rossella Ratto została nową liderką wyścigu.

Wyniki:

1 Rossella RATTO Estado de Mexico Faren 3:02:02
2 Susanna ZORZI Astana Bepink womens team 0:00:00
3 Marianne VOS Rabo Liv women cycling team 0:00:06
4 Amy PIETERS Netherlands 0:00:06
5 Lucy GARNER Great Britain 0:00:06
6 Giorgia BRONZINI Wiggle Honda 0:00:06
7 Lizzie ARMITSTEAD Boels Dolmans cycling team 0:00:06
8 Aurore VERHOEVEN Lointek 0:00:06
9 Aude BIANNIC Lointek 0:00:06
10 Chloe HOSKING Hitec products 0:00:06
11 Emma JOHANSSON Orica AIS 0:00:06
12 Elena CECCHINI Estado de Mexico Faren 0:00:06
13 Trixi WORRACK Specialized Lululemon 0:00:06
14 Elisa LONGO BORGHINI Hitec products 0:00:06
15 Jolanda NEFF Switzerland 0:00:06
16 Katie ARCHIBALD Great Britain 0:00:06
17 Ashleigh MOOLMAN PASIO Hitec products 0:00:06
18 Ellen VAN DIJK Boels Dolmans cycling team 0:00:06
19 Lisa BRENNAUER Specialized Lululemon 0:00:06
20 Ramona FORCHINI Switzerland 0:00:06
21 Linda VILLUMSEN Wiggle Honda 0:00:06
22 Hannah BARNES UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:06
23 Anouska KOSTER Netherlands 0:00:06
24 Peta MULLENS Wiggle Honda 0:00:06
25 Leah KIRCHMANN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:06
26 Elise DELZENNE Specialized Lululemon 0:00:06
27 Liesbet DE VOCHT Lotto Belisol Ladies 0:00:06
28 Annemiek VAN VLEUTEN Rabo Liv women cycling team 0:00:06
29 Lucia GONZALEZ Lointek 0:00:06
30 Mascha PIJNENBORG Netherlands 0:00:06
31 Gracie ELVIN Orica AIS 0:00:06
32 Dani KING Wiggle Honda 0:00:06
33 Alice ARZUFFI Astana Bepink womens team 0:00:06
34 Denise RAMSDEN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:06
35 Melissa LOWTHER Matrix Fitness – Vulpine 0:00:06
36 Linda INDERGAND Switzerland 0:00:06
37 Lauren HALL Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:06
38 Romy KASPER Boels Dolmans cycling team 0:00:06
39 Loes GUNNEWIJK Orica AIS 0:00:06
40 Lucinda BRAND Rabo Liv women cycling team 0:00:06
41 Katarzyna PAWŁOWSKA Boels Dolmans cycling team 0:00:06
42 Laura TROTT Wiggle Honda 0:00:06
43 Sharon LAWS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:06
44 Tiffany CROMWELL Specialized Lululemon 0:00:06
45 Belen LOPEZ Lointek 0:00:06
46 Silvia VALSECCHI Astana Bepink womens team 0:00:06
47 Roxane KNETEMANN Rabo Liv women cycling team 0:00:06
48 Jessie DAAMS Boels Dolmans cycling team 0:00:06
49 Janel HOLCOMB Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:06
50 Shara GILLOW Orica AIS 0:00:06
51 Dalia MUCCIOLI Astana Bepink womens team 0:00:06
52 Iris SLAPPENDEL Rabo Liv women cycling team 0:00:06
53 Jutta STIENEN Switzerland 0:00:06
54 Jade WILCOXSON Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:06
55 Ciara HORNE Great Britain 0:00:06
56 Katharine HALL UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:21
57 Charlotte BECKER Wiggle Honda 0:00:31
58 Helen WYMAN Matrix Fitness – Vulpine 0:00:36
59 Chantal BLAAK Specialized Lululemon 0:00:39
60 Lucy MARTIN Estado de Mexico Faren 0:00:39
61 Ruth WINDER UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:39
62 Hayley JONES Great Britain 0:00:39
63 Fabiana LUPERINI Estado de Mexico Faren 0:00:41
64 Valentina SCANDOLARA Orica AIS 0:00:41
65 Katrin LEUMANN Switzerland 0:00:42
66 Jo TINDLEY Matrix Fitness – Vulpine 0:00:46
67 Chantal HOFFMANN Lotto Belisol Ladies 0:00:48
68 Jessie WALKER Matrix Fitness – Vulpine 0:01:01
69 Amy HILL Great Britain 0:01:11
70 Henriette WOERING Netherlands 0:01:11
71 Doris SCHWEIZER Astana Bepink womens team 0:01:13
72 Emma POOLEY Lotto Belisol Ladies 0:01:13
73 Penny ROWSON Matrix Fitness – Vulpine 0:01:33
74 Caroline BAUR Switzerland 0:01:33
75 Uenia Fernandes SOUZA Estado de Mexico Faren 0:01:33
76 Fanny RIBEROT Lointek 0:01:33
77 Anna KNAUER Rabo Liv women cycling team 0:01:33
78 Sheyla GUTIERREZ Lointek 0:01:33
79 Annette EDMONDSON Orica AIS 0:01:36
80 Emma TROTT Boels Dolmans cycling team 0:01:36
81 Thea THORSEN Hitec products 0:01:36
82 Janine VAN DE MEER Netherlands 0:00:06
83 Cari HIGGINS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:02:52
84 Erika Leticia YEPEZ FERNANDEZ Estado de Mexico Faren 0:02:52
85 Lauren TAMAYO UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:33
86 Emily KAY Great Britain 0:10:37
87 Harriet OWEN Matrix Fitness – Vulpine 0:13:21
88 Isabelle BECKERS Lotto Belisol Ladies 0:14:43
Karol Ann CANUEL Specialized Lululemon Abandon
Amy CURE Lotto Belisol Ladies Abandon

Klasyfikacja generalna:
1 Rossella RATTO Estado de Mexico Faren 5:30:18
2 Susanna ZORZI Astana Bepink womens team 0:00:05
3 Marianne VOS Rabo Liv women cycling team 0:00:06
4 Emma JOHANSSON Orica AIS 0:00:07
5 Lizzie ARMITSTEAD Boels Dolmans cycling team 0:00:14
6 Hannah BARNES UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:15
7 Ellen VAN DIJK Boels Dolmans cycling team 0:00:16
8 Elise DELZENNE Specialized Lululemon 0:00:16
9 Silvia VALSECCHI Astana Bepink womens team 0:00:16
10 Lucy GARNER Great Britain 0:00:19
11 Giorgia BRONZINI Wiggle Honda 0:00:19
12 Amy PIETERS Netherlands 0:00:19
13 Trixi WORRACK Specialized Lululemon 0:00:19
14 Elena CECCHINI Estado de Mexico Faren 0:00:19
15 Aurore VERHOEVEN Lointek 0:00:19
16 Aude BIANNIC Lointek 0:00:19
17 Chloe HOSKING Hitec products 0:00:19
18 Jolanda NEFF Switzerland 0:00:19
19 Elisa LONGO BORGHINI Hitec products 0:00:19
20 Leah KIRCHMANN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:19
21 Lisa BRENNAUER Specialized Lululemon 0:00:19
22 Liesbet DE VOCHT Lotto Belisol Ladies 0:00:19
23 Lauren HALL Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:19
24 Linda VILLUMSEN Wiggle Honda 0:00:19
25 Mascha PIJNENBORG Netherlands 0:00:19
26 Ashleigh MOOLMAN PASIO Hitec products 0:00:19
27 Annemiek VAN VLEUTEN Rabo Liv women cycling team 0:00:19
28 Tiffany CROMWELL Specialized Lululemon 0:00:19
29 Denise RAMSDEN Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:19
30 Dani KING Wiggle Honda 0:00:19
31 Peta MULLENS Wiggle Honda 0:00:19
32 Gracie ELVIN Orica AIS 0:00:19
33 Anouska KOSTER Netherlands 0:00:19
34 Ramona FORCHINI Switzerland 0:00:19
35 Sharon LAWS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:19
36 Dalia MUCCIOLI Astana Bepink womens team 0:00:19
37 Alice ARZUFFI Astana Bepink womens team 0:00:19
38 Janel HOLCOMB Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:19
39 Linda INDERGAND Switzerland 0:00:19
40 Laura TROTT Wiggle Honda 0:00:19
41 Romy KASPER Boels Dolmans cycling team 0:00:19
42 Katie ARCHIBALD Great Britain 0:00:19
43 Katarzyna PAWŁOWSKA Boels Dolmans cycling team 0:00:19
44 Lucia GONZALEZ Lointek 0:00:19
45 Loes GUNNEWIJK Orica AIS 0:00:19
46 Belen LOPEZ Lointek 0:00:19
47 Iris SLAPPENDEL Rabo Liv women cycling team 0:00:19
48 Ciara HORNE Great Britain 0:00:19
49 Shara GILLOW Orica AIS 0:00:19
50 Jessie DAAMS Boels Dolmans cycling team 0:00:19
51 Janine VAN DE MEER Netherlands 0:00:19
52 Roxane KNETEMANN Rabo Liv women cycling team 0:00:19
53 Jade WILCOXSON Optum p/b Kelly Benefit Strategies 0:00:19
54 Katharine HALL UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:34
55 Lucinda BRAND Rabo Liv women cycling team 0:00:43
56 Charlotte BECKER Wiggle Honda 0:00:44
57 Helen WYMAN Matrix Fitness – Vulpine 0:00:49
58 Lucy MARTIN Estado de Mexico Faren 0:00:52
59 Chantal BLAAK Specialized Lululemon 0:00:52
60 Hayley JONES Great Britain 0:00:52
61 Ruth WINDER UnitedHealthcare Pro Cycling 0:00:52
62 Valentina SCANDOLARA Orica AIS 0:00:54
63 Katrin LEUMANN Switzerland 0:00:55
64 Chantal HOFFMANN Lotto Belisol Ladies 0:01:01
65 Jessie WALKER Matrix Fitness – Vulpine 0:01:14
66 Henriette WOERING Netherlands 0:01:24
67 Doris SCHWEIZER Astana Bepink womens team 0:01:26
68 Emma POOLEY Lotto Belisol Ladies 0:01:26
69 Fanny RIBEROT Lointek 0:01:46
70 Anna KNAUER Rabo Liv women cycling team 0:01:46
71 Annette EDMONDSON Orica AIS 0:01:49
72 Emma TROTT Boels Dolmans cycling team 0:01:49
73 Jutta STIENEN Switzerland 0:03:05
74 Erika Leticia YEPEZ FERNANDEZ Estado de Mexico Faren 0:03:05
75 Cari HIGGINS UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:05
76 Uenia Fernandes SOUZA Estado de Mexico Faren 0:03:37
77 Fabiana LUPERINI Estado de Mexico Faren 0:03:46
78 Lauren TAMAYO UnitedHealthcare Pro Cycling 0:03:46
79 Jo TINDLEY Matrix Fitness – Vulpine 0:04:08
80 Thea THORSEN Hitec products 0:04:38
81 Sheyla GUTIERREZ Lointek 0:04:45
82 Melissa LOWTHER Matrix Fitness – Vulpine 0:09:03
83 Amy HILL Great Britain 0:10:08
84 Caroline BAUR Switzerland 0:10:30
85 Penny ROWSON Matrix Fitness – Vulpine 0:10:30
86 Emily KAY Great Britain 0:10:50
87 Isabelle BECKERS Lotto Belisol Ladies 0:23:40
88 Harriet OWEN Matrix Fitness – Vulpine 0:31:29

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga @ArekWaluga77