Lorena Wiebes
fot. Team DSM

Wygraną Loreny Wiebes zakończył się piąty, przedostatni etap The Women’s Tour. Prowadzenie w siódmej edycji tej kobiecej imprezy wieloetapowej zachowała Demi Vollering reprezentująca SD Worx.

Dziś na zawodniczki czekało ledwie nieco ponad 95km z Colchester do Clacton. Trzy górskie premie po drodze były wyznaczone chyba tylko dla zasady, bo w ogólności profil etapu nie obejmował żadnych istotnych trudności.

fot. Procyclingstats

Po starcie do przodu wyrwała samotna uciekinierka, a była nią Hayley Simmonds (CAMS – Tifosi). Nieco przed półmetkiem zmagań w pogoń ruszyła jej rodaczka Connie Hayes (AWOL O’Shea), acz nie udało jej się zbiec zbyt skutecznie i po kilkunastu kilometrach wróciła do peletonu. Tymczasem na 30km przed metą 33-letnia Simmonds nadal miała ponad 3 minuty przewagi.

Po drugiej z górskich premii Brytyjka zaczęła szybko tracić. Z kolei w wyniku walki o punkty przed peletonem znalazły się trzy kolarki – jadąca w trykocie liderki królowej gór Elise Chabbey (Canyon SRAM Racing) oraz dwie zawodniczki Team BikeExchange – Sarah Roy i Ane Santesteban. Trójka została złapana na 23km przed metą, niedługo później skasowano też Hayley Simmonds.

Tym samym o wygranej ponownie zadecydował finisz z peletonu. W nim najlepiej poradziła sobie zawodniczka Team DSM – Lorena Wiebes. To dla niej druga w tegorocznej edycji wygrana etapowa w wyścigu rozgrywanym w Wielkiej Brytanii. Za jej plecami metę przecięły Elisa Balsamo (Valcar-Travel & Service) i Marjolein Van 't Geloof (Drops-Le Col s/b Tempur).

Poprzedni artykułDimitri Claeys i Adrien Petit w Intermarché – Wanty – Gobert
Następny artykułUzbrojeni w maczetę motocykliści zaatakowali kolarza Alpecin-Fenix
Niegdyś zapalony biegacz, dziś sędzia siatkówki z Pomorza, przy okazji aktywnie grający w jednej z trójmiejskich drużyn. Fan kolarskich statystyk i egzotycznych wyścigów. Marzenie związane z tą dyscypliną? Wyjazd na Mistrzostwa Świata do Rwandy w 2025 roku.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments