Foto: Team DSM

Wygraną Loreny Wiebes zakończył się czwarty etap 7. The Women’s Tour. Liderką tej etapówki z kalendarza kobiecego WT pozostała Demi Vollering (SD Worx).

Czwarty dzień zmagań pań przyniósł nam stosunkowo łatwy etap z Shoeburyness do Southend-on-Sea. Na 118km znalazła się jedna górska premia – oddalone o 13km od finiszu Hambro Hill o długości 400m i średnim nachyleniu 6,3%.

fot. Procyclingstats

Panie od startu niezbyt były skore do zawiązania ucieczki dnia, w skutek czego po ponad 50km na czele jechała z niewielką przewagą ledwie jedna zawodniczka i to ona wygrała lotny finisz. Była to Janneke Ensing z Team BikeExchange, a po dwie i jedną sekundę bonifikaty za jej plecami sięgnęły Leah Kirchmann i Lorena Wiebes (obie Team DSM).

Holenderkę niedługo później złapano, a na czele samotnie zaczęła kręcić Lourdes Oyarbide (Movistar Team). Hiszpanka także nie zdobyła nawet minuty przewagi, a złapana została jeszcze przed premią w Woodham Ferrers. Tam po 3 sekundy sięgnęła Lorena Wiebes, a kolejne miejsca zajęły Amy Pieters (SD Worx) i Nina Kessler (Team TIBCO – SVB).

Górską premię jako pierwsza przecięła Elise Chabbey (Canyon SRAM Racing) powiększając swoją przewagę w tejże klasyfikacji i tym pozostało już tylko jedno pytanie – kto jako pierwszy przekroczy linię mety. Tam po wygraną sięgnęła Lorena Wiebes. Za jej plecami metę przecięły Chiara Consonni (Valcar-Travel & Service) i Chloe Hosking (Trek-Segafredo).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments