Foto: The Women's Tour

Kobiecy wyścig The Women’s Tour jest kolejną imprezą, która ze względu na pandemię koronawirusa nie odbędzie się w zaplanowanym wcześniej terminie.

Pandemia spowodowała, że wiele wyścigów zostało przełożonych lub odwołanych. Taki los podzieliły rozpoczynające sezon imprezy, jak Santos Women’s Tour Down Under, Vuelta Comunitat Valenciana Feminas i UCI Women’s WorldTour Rinde van Drenthe. Z kalendarza zniknęły również etapówka Itzulia Women oraz jednodniowy wyścig RideLondon Classique.

We wtorek poinformowano, że przełożony został wyścig The Women’s Tour, który początkowo zaplanowany był w terminie 7-12 czerwca. Organizatorzy wystosowali prośbę do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) o przeniesienie imprezy na październik (4-9 października).

– Wiemy, jak ważny jest Women’s Tour dla ekip i kolarek i fantastycznie było widzieć, jak wyścig rósł w siłę w ostatnich latach stając się jednym z głównych punktów brytyjskiego kalendarza sportowego. Ściśle współpracujemy z firmą SweetSpot (organizatorem wyścigu) oraz UCI, by potwierdzić proponowaną zmianę daty i z niecierpliwością czekamy na najlepsze kolarki świata

– mówił Jonathan Day, dyrektor sportowy British Cycling.

W ubiegłym sezonie kobiecy wyścig dookoła Wielkiej Brytanii nie odbył się z powodu pandemii. W 2019 roku triumfowała w nim Elizabeth Deignan (Trek-Segafredo Women) tuż przed Katarzyną Niewiadomą z Canyon SRAM Racing, która zwyciężyła w tym wyścigu w 2017 roku.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments