fot. Alpecin-Fenix

Niels Vandeputte, który specjalizuje się w kolarstwie przełajowym, podpisał zawodowy kontrakt z ekipą Alpecin-Fenix. Dotychczas Belg ścigał się jedynie w przełajowej odnodze ekipy braci Christopha i Philipa Roodhoofta.

Ekipa Alpecin-Fenix poinformowała o podpisaniu kontraktu z 20-letnim Nielsem Vandeputte. Młody zawodnik jest jednym z czołowych przełajowców do lat 23. W swoim dorobku ma on wiele zwycięstw w zawodach rangi Pucharu Świata. W niedzielę zajął swoje pierwsze miejsce na podium w elicie w wyścigu UCI – był trzeci w X²O Trofee Brussels.

Niels Vandeputte dotychczas startował w kilku szosowych wyścigach UCI. W ubiegłym roku, gdy przebywał na stażu w ekipie Alpecin-Fenix wziął udział w trzech wyścigach – Dwars door het Hageland, Tour de Hongrie i Grand Prix d’Isbergues.

– Dla nas przejście Nielsa na zawodowstwo nie jest “dużą” informacją. Gdy był jeszcze juniorem, podpisaliśmy umowę z nim i jego rodzicami – Niels nie miał wtedy jeszcze 18 lat – że będzie mógł zostać zawodowcem w naszej drużynie kiedy tylko będzie czuł się gotowy. Wierzymy w jego potencjał, ale nie nakładamy na niego żadnej presji w nadchodzącym sezonie. Wciąż jest bardzo młody i zaczyna się  uczyć. Ważne jest, że cieszy go to, co robi. Niels był z nami od 2015 roku, kiedy dołączył do WAC Hoboken. Jest świetnym przykładem naszej piramidy rozwojowej, z WAC Hoboken, IKO-Crelan, Alpecin-Fenix Development Team oraz drużyną elity

– mówili bracia Philip i Christoph Roodhooft w komunikacie prasowym ekipy.

Pierwszy sezon Niels Vandeputte spędzi w Alpecin-Fenix Development Team. Oprócz niego w rozwojowej drużynie będą jeździli między innymi Timo Kielich, Samuel Gaze, Antoine Benoist i Loris Rouiller. Jak podał portal Spazio Ciclismo, kontrakt Nielsa Vandeputte będzie obowiązywał do końca 2022 roku.