Marianne VosW ciągu ostatnich dni sporo mówi się o kolarstwie kobiecym. Dziś pojawiły się kolejne dobre wiadomości – w przyszłym sezonie swoją wersję USA Pro Challenge będą miały także panie. 

Wyścig będzie liczył kilka etapów i odbędzie się równolegle do edycji dla panów w sierpniu 2015 roku. Shawn Hunter, prezes USA Pro Challenge, ma nadzieję, że inauguracja imprezy przyciągnie najlepsze zawodniczki na świecie. Trasa ma bazować na elementach, które zostaną wykorzystane także w wyścigu dla panów.

Jesteśmy tym bardzo podekscytowani. Niektórzy z najlepszych zawodników i zawodniczek, nie tylko ze Stanów, ale też z Europy, prawdopodobnie będą tu, w Colorado, w sierpniu przyszłego roku. Ob wyścigi odbędą się w tym samym tygodniu, na mniej więcej tych samych drogach. Teraz pracujemy nad szczegółami. To duży projekt i chcemy zrealizować go jak najlepiej, mówi Hunter.

Warto przypomnieć, że choć USA Pro Challenge nigdy nie organizowało wyścigu kobiecego, to nie pierwsza okazja, kiedy na tych terenach nałożą się wyścigi dla panów oraz dla pań. W 2011 Jessica Phillips zorganizowała Aspen Women’s Pro Race, którego finałowy etap zakończył się na tej samej mecie, na której kilka godzin później ścigali się mężczyźni.

 

 

Fot.: bettiniphoto.net

Ania Gmaj