Omega Pharma Quick StepPo udanych występach na Bliskim Wschodzie – Tom Boonen i jego koledzy z Omega Pharma – Quick Step wracają do Europy. W najbliższy weekend wystartują w pierwszych brukowych klasykach: Omloop Het Nieuwsblad oraz Kuurne-Brussel-Kuurne.

W sobotę na zawodników czeka Omloop Het Nieuwsblad. Na trasę tej imprezy po przerwie wraca podjazd pod Muur-Kapelmuur, więc z pewnością profil wyścigu będzie bardziej selektywny.

“Omloop to pierwszy wyścig sezonu w Belgii”, powiedział Tom Boonen. Każdy jest podekscytowany. To wyścig, który różni się od innych klasyków, ponieważ każdy chce się sprawdzić i zespoły stosują nieco inną taktykę niż zwykle podczas bruków”.

“Jest wielu zawodników w dobrej formie. O to, by utrzymać się z przodu, trzeba będzie stoczyć ciężkie walki. Mamy jednak dobrą i zrównoważoną drużynę i nie możemy się doczekać, by powalczyć o dobry wynik. Jak zwykle wiatr będzie kluczowym czynnikiem”, zakończył były mistrz świata.

Z kolei w niedziele kolarze wyjadą na trasę Kuurne-Brussel-Kuurne, który był odwołany z powodu śniegu w zeszłym roku. Na uczestników czeka m.in podjazd pod Oude Kwaremont (2.2 km długości; średnio 11%), ale wszystkie trudności rozmieszczone są raczej w pierwszej fazie wyścigu. Na mecie o wszystkim powinien zadecydować masowy sprint.

W obu wyścigach pojadą kolarze CCC Polsat Polkowice.

Skład Omega Pharma – Quick Step na Omloop Het Nieuwsblad: Tom Boonen (BEL), Iljo Keisse (BEL), Gert Steegmans (BEL), Zdenek Stybar (CZE), Niki Terpstra (NED), Matteo Trentin (ITA), Guillaume Van Keirsbulck (BEL) oraz Stijn Vandenbergh (BEL)

Skład Omega Pharma – Quick Step na Kuurne-Brussel-Kuurne: Tom Boonen (BEL), Andrew Fenn (GBR), Nikolas Maes (BEL), Niki Terpstra (NED), Matteo Trentin (ITA), Guillaume Van Keirsbulck (BEL), Stijn Vandenbergh (BEL) oraz Martin Velits (SVK)

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa