Fot. Team Subweb

Team Sunweb ogłosił swój skład na Omloop Het Nieuwsblad. Na pierwszy ze słynnych belgijskich klasyków drużynę Iwana Spekenbrinka poprowadzą Tiesj Benoot i Soren Kragh Andersen.

Dla obu 25-latków będzie to pierwszy start w tym sezonie. Belg, dla którego będzie to debiut w koszulce Sunwebu startował w ostatnich pięciu edycjach słynnego wyścigu, tyle że zaledwie raz, cztery lata temu zakończył wyścig w czołowej “10”, zresztą na świetnym 3. miejscu. Z kolei doświadczenia Duńczyka zamykają się na dwóch miejscach poza pierwszą “20”. Jednak obaj, zwłaszcza Benoot, już wielokrotnie pokazywali, że bardzo dobrze radzą sobie w klasykach, więc może zła karta w końcu się od nich odwróci.

Pierwotnie w składzie zespołu miał znaleźć się również Michael Matthews – 12. zawodnik ostatniej edycji wyścigu. On również miał rozpocząć sezon właśnie w okolicach Gandawy, jednak nie znalazł się w składzie zespołu i nie wystartuje ani w Omloop, ani nawet w rozgrywanym dzień później Kuurne-Bruksela-Kuurne.

W kadrze holenderskiej ekipy znajdzie się za to miejsce dla Nilsa Eekhoffa. Zwycięzca Paryż-Roubaix u23 sprzed trzech lat i kolarz, któremu kilka miesięcy temu w kontrowersyjnych okolicznościach odebrano młodzieżowe mistrzostwo świata, debiutował w barwach dorosłego Sunwebu już podczas Volta ao Algarve. Teraz z kolei przyszedł czas na jego pierwszy występ w klasyku. Pewnie znów będzie jedynie zbierał doświadczenie, ale być może, wzorem wielu innych młodych zawodników postanowi odciążyć nieco starszych kolegów i zajmie miejsce w czołówce?

Skład Team Sunweb na Omloop Het Nieuwsblad 2020:

Søren Kragh Andersen,  Nikias Arndt, Tiesj Benoot, Nico Denz, Nils Eekhoff, Casper Pedersen, Jasha Sütterlin