Paolo Bettini Fernando AlonsoProjekt Fernando Alonso pozyskał już inwestorów, którzy mają zapewnić płynność finansową ekipy od sezonu 2015 do 2019 włącznie. Kierowca F1 w swoim zespole będzie wyznawał zasadę “zero tolerancji wobec dopingu”.

Gazeta ABC dotarła do informacji, które potwierdzają fakt pozyskania sponsorów z Dubaju i Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którzy mają sponsorować nową drużynę kolarską tworzoną przez Fernando Alosno. Plan finansowy ma obejmować sezony 2015-2019.

Jeden z najlepszych kierowców F1 ostatnich lat, osobiście jest zaangażowany w tworzenie nowego projektu. Jego doradcą jest m.in były kolarz Discovery Channel – Chechu Rubiera. “W pierwszej kolejności rozmawiamy już z naszymi potencjalnymi zawodnikami. Dużo podróżowałem także w związku z poszukiwaniem sponsorów i spędziłem sporo czasu na rozmowy z ludźmi mocno zaangażowanymi w światowe kolarstwo”, tłumaczył Alonso dla gazety.

Hiszpan zdradził także, że nie widzi miejsca w swoim zespole dla zawodnika, dyrektora sportowego lub któregoś członka personelu, który miałby w przeszłości jakiś kontakt z aferą dopingową.

 

Andrzej Gucwa