Paolo BettiniPaolo Bettini zaprzeczył, że nowo powstający zespół Fernando Alosno Cycling Team (FACT) podpisał już kontrakt z Peterem Saganem, lub pozyskał tytularnego sponsora.

“Na razie nie mamy nic. Z tego co wiem, to nie mamy podpisanej nawet umowy sponsorskiej. Być może dowiemy się czegoś podczas pobytu w Dubaju”, powiedział dla Gazzetta dello Sport odnosząc się do spekulacji, które sugerowały, że głównym inwestorem FACT zostaną linie lotnicze Etihad.

Z projektem od dawna łączeni są także m.in Peter Sagan i Samuel Sanchez. Bettini, który będzie głównym menadżerem zespołu Alonso dementuje plotki. “Nasz zespół składa się tylko z trzech osób: mojej skromnej osoby, Alonso i jego menadżera. Wszyscy chcą wiedzieć, kogo już zdążyliśmy zaangażować w tej projekt, ale nawet ja nie podpisałem jeszcze umowy. Mogę zapewnić, że nie ma żadnego podpisanego kontraktu z jakimkolwiek dyrektorem sportowym, zawodnikiem oraz pracownikiem obsługi”.

W kolarskich kuluarach mówi się, że zarobki Sagana w nowej ekipie, miałby wynosić ponad 3 miliony euro rocznie. “Myślę, że jego menedżer [Giovanni Lombardi przyp.red] za bardzo poszedł w górę z wymaganiami finansowymi. Jeśli ktoś jest w stanie mu tyle zaoferować, to dlaczego nie podpisał jeszcze nowego kontraktu? Rozmawiałem jednak z Fernando i powiedziałem jasno, że za tę kwotę możemy pozyskać trzech kolarzy. Jeden zostanie za jego plecami, ale dwóch pozostałych go wyprzedzi”, powiedział były mistrz świata i mistrz olimpijski podczas niedzielnego GP Etruschi.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments